Dieveniškėse šeimininkaus kalviai (0)

Rugpjūčio 8-10 dienomis Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje vyks klavystės pleneras „Dieveniškės kalvių vijose“. Į dirbtuves tikimasi sukviesti kalvystės meno entuziastus iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos. Tokiu būdu, kaip teigia organizatoriai, siekiama paskleisti baltų kultūros karštį po Dieveniškių kraštą ir Šalčininkų rajoną.

Dalyviai bus supažindinti su krašto kalvystės tradicija ir paveldo objektais, juos konsultuos sukviesti amato meistrai. Plenero metu bus dirbama Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos patalpose, kur įrengtos mechaninės dirbtuvės, pritaikytos kalvystei, taip pat planuojamos išvykos į etnografinius kaimus su išlikusiomis buitinėmis kalvėmis.

Pleneru siekiama ne tik gaivinti užmarštin grimztantį amatą, kuris kadaise buvo itin populiarus regione. Vienodai akcentuojant dvi kalvystės atšakas, buitinę ir meninę, atkreipiamas dėmesys tiek į senovėje svarbią ūkio rakandų gamybą, tiek į kalvystę kaip papuošimų ir pagražinimų kūrimą. Toks akcentas pabrėžia baltiškosios kultūros šaknis ir svarbą etninėse lietuvių žemėse.

Kalvystės pleneras Dieveniškėse rengiamas pirmą kartą, tačiau planuojama jį padaryti kasmetiniu. Data pasirinkta neatsitiktinai – rugpjūčio 10-ąją vietos parapijoje švenčiami daug žmonių sutraukiantys Šv.Lauryno atlaidai, kartu tai ir sukrikščioninta senovės lietuvių šventė, skirta Perkūnui.

http://dieveniskes.info

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: