Tautos namai bus? (1)

Vilniaus profsajungų rūmai | vilnius.lt nuotr.

vilnius.lt nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė ir Ūkio ministerija sutarė parengti galimybių studiją – Vilniuje ant Tauro kalno  įkurti Tautos namus.

Ketvirtadienį Vyriausybėje vykusiame pasitarime su Vyriausybės kancleriu Deividu Matulioniu sostinės meras Artūras Zuokas aptarė Tautos namų projekto įgyvendinimo planus, – pranešė savivaldybė.

Mero teigimu, ant Tauro kalno įsikūrę Tautos namai turi tapti kultūros centru su tarptautinius standartus atitinkančia koncertų sale.

„Turime skirti tinkamą dėmesį šiam projektui, apie kurį poetas Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: „tauta atstato Valdovų rūmus, nors pati neturi ne tik rūmų, bet netgi namų“. Vis dėlto atėjo laikas pagaliau sutvarkyti Tautos namus, kad sostinės centre jau daug metų nenaudojamas pastatas atgimtų miesto ir visos valstybės kultūrinei veiklai“, – Vyriausybėje vykusiame pasitarime sakė A. Zuokas.

Vilniaus miesto savivaldybė ketina kartu su Ūkio ministerija artimiausiu metu parengti galimybių studiją šiam projektui.

Šių metų vasarį ant Tauro kalno prie paminklinio akmens, skirto Tautos namų idėjos 100-ečiui paminėti, buvo prisimintas Jono Basanavičiaus sumanymas būtent čia įkurti Tautos namus. Tikimasi, kad Tautos namus būtų galima įkurti iki 2018-ųjų, kai Lietuvoje bus minimas Vasario 16-osios šimtmetis.

Kategorijos: Architektūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: