Vyks diskusiją apie naująjį nacionalinio saugumo strategijos projektą (0)

www.alkas.lt

Šiandien, gegužės 18 d., 16 val., VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius, Didžiojoje konferencijų salėje, 402 aud. 4 aukšte) vyks diskusija „Kokios nacionalinio saugumo strategijos reikia Lietuvai: tarp naujų ir senų iššūkių“.

Diskusijos dalyviams Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pristatys naująjį nacionalinio saugumo strategijos projektą, kuriam jau pritarė Vyriausybė ir kuris gegužės 18 d. bus svarstomas Valstybės gynimo taryboje; Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas dr. Tomas Janeliūnas pateiks strategijos projekto ekspertinį vertinimą; žurnalistas, gynybos apžvalgininkas Aleksandras Matonis apžvelgs valstybinio mąstymo pokyčius suvokiant išorines grėsmes.

Diskusijoje kviečiami dalyvauti akademinės bendrovės atstovai atstovai, studentai, politikai, visuomenės veikėjai, žiniasklaidos atstovai, valstybės tarnautojai.

Parengta ir šiuo metu svarstoma strategija yra jau trečioji Lietuvos nacionalinio saugumo strategija, pakeisianti nuo 2005 metų galiojantį dokumentą. Strategija įtvirtina bendrus vidutinio ir ilgojo laikotarpio politinius tikslus ir jų įgyvendinimo kryptis siekiant valstybės saugumo visose valstybės srityse – politinėje, ekonominėje, socialinėje, kt.

Naujosios nacionalinio saugumo strategijos projekte atnaujintas rizikos veiksnių ir grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašas – įtraukti ypač aktualūs rizikos veiksniai ir grėsmės, kurie dabar galiojančioje strategijoje neminimi. Taip pat papildomai išskirti rizikos veiksniai ir grėsmės, kuriems turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys šios strategijos galiojimo laikotarpiu; tai – ekonominė ir energetinė priklausomybė, kitų valstybių veikla, nukreipta prieš Lietuvą, informacinės ir kibernetinės atakos, bei prioritetiniai vidaus rizikos veiksniai ir grėsmės – netolygi socialinė ir ekonominė raida, korupcija, didelė gyventojų emigracija.

Strategijoje akcentuojamas ne tik siekis išvengti rizikos veiksnių ir grėsmių, bet ir būtinybė pasirengti tinkamai į juos atsakyti. Nacionalinio saugumo strategijos projekte nustatomi trys uždaviniai, skirti Nacionalinio saugumo strategijos tikslui pasiekti. Šie uždaviniai yra orientuoti į išorės grėsmių prevenciją, vidaus pažeidžiamumo mažinimą, įtakos ir autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimą. Kiekvienam strategijos uždaviniui įgyvendinti numatytos atitinkamos įgyvendinimo priemonės, kurios formuluojamos kaip ilgalaikės ambicijos, turėsiančios tapti valstybės institucijų planavimo dokumentų tikslais ar uždaviniais.

Pastaba žiniasklaidai. Diskusijos pradžia – 16 val. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute  Didžiojoje konferencijų salėje, 402 aud. (4 aukšte).

VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas – pažangiausias politikos mokslų studijų ir tyrimų centras Baltijos regione, tradiciškai į savo studijų programas surenkantis geriausius politikos mokslais ir tarptautiniais santykiais besidominčius šalies abiturientus. “Institutą matau kaip boutique – kokybe garsėjančią įstaigą, kuri orientuojasi ne tik į skaičius, bet tai, ką daro, daro kokybiškai: tiek studijų, tiek tyrimų, tiek viešųjų komentarų srityje” – sako TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: