Lietuvoje pirmą kartą įveisti bekočio ąžuolo bandomieji želdiniai (2)

www.alkas.lt

Bekočio ąžuolo medynas

Bekočio ąžuolo medynas

Veisiejų miškų urėdijos Seirijų girininkijoje ir Kaišiadorių miškų urėdijos Žiežmarių girininkijoje pirmą kartą šalyje įveisti bekočio ąžuolo bandomieji želdiniai. Kaip sakė Valstybinės miškų tarnybos direktorius Rimantas Prūsaitis, šiems želdiniams panaudoti 19 rinktinių medžių sėkliniai palikuonys – medelyne išauginti trejų metų sodinukai. Medžiai atrinkti Veisiejų urėdijos Trako miške augančioje bekočio ąžuolo populiacijoje, kuri yra didžiausia Lietuvoje.

Bekotis ąžuolas yra plačiai paplitęs Europoje ir priskiriamas vienai vertingiausių medžių rūšių ekologiniu ir ekonominiu požiūriu. Savybėmis jis panašus į paprastąjį ąžuolą, o ypač vertingas todėl, kad pakenčia skurdesnes aplinkos sąlygas, nes auga mažiau derlinguose ir sausesniuose dirvožemiuose. Lietuvoje bekotis ąžuolas aptinkamas retai.

Įveisti bandomieji želdiniai, pasak Rimanto Prūsaičio, turi svarbią reikšmę miško genetiniams ištekliams išsaugoti. Genotipų įvertinimo informacija bus panaudota pranašesniems genotipams atrinkti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: