Japonija: žemė tebedreba o virš Fukušimos AE kyla garų ir dūmų kamuoliai (0)

www.alkas.lt

Praėjusi naktis buvo labai nerami Fukušimos-1 AE ir visai Japonijai. Pakartotinė serija požeminių smūgių šį rytą sukrėtė Japoniją. Maksimalaus drebėjimo magnitudė siekė 6 balus. Žemės drebėjimo epicentras šį kartą buvo už 96 km. nuo Tokio, dešimties kilometrų gylyje. Miesto gatvėse svyravo dangoraižiai, butuose krito baldai, tačiau apie kokius nors žymesnius sugriovimus nepranešama.

TBS pranešė, jog šiandien 5:45 val. vietiniu laiku buvo užfiksuotas gaisras Fukušimos-1 AE ketvirtame energobloke. Gaisrą pavyko greitai užgesinti.

Šiuo metu virš AE, kaip manoma virš trečio bloko, kyla baltas garo ir dūmų debesis. Apie jo atsiradimo priežastį kol kas nepranešama. Japonijos vyriausybės sekretorius Yukio Edano paaiškino, kad garų išmetimas įvyko  iš antrojo AE energobloko.

Dėl besikaitaliojančio radiacijos lygio AE darbuotojai buvo priversti nutraukti savo darbą ir pasitraukti į saugesnę vietą. Tačiau po valandos sumažėjus radiacijai darbuotojams vėl leista sugrįžti į darbo vietas.

Tuo tarpu labiausiai nuo žemės drebėjimo nukentėjusiose Japonijos šiaurės-rytų prefektūrose tęsiami paieškos ir gelbėjimo darbai. Pagal paskutinius oficialius duomenis kovo 11 d. Japoniją užgriuvusi stichinė nelaimė nusinešė 3600 žmonių gyvybių. 7 500 žmonių iki šiol laikomi dingusiais be žinios.

Pranešama, kad Europos Sąjungos Monitoringo ir informacijos centras gavo patikslintą Japonijos vyriausybės prašymą dėl humanitarinės pagalbos po kovo 11 d. šią šalį sukrėtusio žemės drebėjimo, o vėliau atsiritusios cunamio bangos. Japonijos vyriausybė padėkojo visoms šalims, pasiūliusioms pagalbą jai sunkiu metu ir tuo pačiu prašo humanitarinės pagalbos: antklodžių, miegmaišių, mineralinio vandens bei didelių vandens talpyklų. Taip pat patikslinama, jog paieškos ir gelbėjimo komandų, tarp jų gydytojų ir medikų bei konstrukcijų ekspertų, šiuo metu nėra prašoma.

Tuo pačiu Europos Sąjungos Monitoringo ir informacijos centras dėl nuolat kintančios situacijos Japonijoje rekomenduoja nesiimti savarankiškų veiksmų siekiant suteikti pagalbą ir praneša, jog ir toliau koordinuos šalių, norinčių ją teikti, veiksmus.

Beje, finansinę paramą Japonijai galima suteikti pervedant lėšas į Raudonojo Kryžiaus atstovybę Lietuvoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: