Pirmą kartą sukurtas antilazeris (1)

Arūnas Rasakevičius, www.alkas.lt

antilaser

Antilazeris gali sugerti iki 99,4 % spindulių

Grupė amerikiečių mokslininkų paskelbė atradę būdą beveik visai nuslopinti lazerio spindulį. Publikacija buvo paskelbta moksliniame žurnale „Science“.

Jų prietaisas du tam tikro dažnio lazerio spindulių pluoštus nukreipia į specialiai sukonstruotą iš silikono pagamintą optinę ertmę, kurioje sklindantys šviesos pluoštai įstringa ir priverčiami šokinėti aplink, kol visa jų energija išsisklaido.

Gali iš karto kilti mintis, kad tai bus galima pritaikyti karo pramonėje kaip priemonę prieš  galingą lazerio spindulį. Tačiau minėtos mokslininkų grupės vadovas Duglas Stounas sako, kad jei kas ir bandys jus „pakepinti“ lazeriu, tai antilazeris nepadės, nes sustabdyto lazerio energija virsta šilumine. Tačiau atsiveria plačios galimybės taikiam jo panaudojimui, pavyzdžiui, kaip naujos kartos kompiuteriai.

Priminsime, jog viena iš mokslo sričių, kur pirmauja lietuviai, yra lazeriai. Lietuvoje pagaminami lazerių įrenginiai – parametriniai šviesos generatoriai ir stiprintuvai, kurie užima didžiąją dalį pasaulinės šių lazerių gamybos rinkos. Šie lazeriai naudojami medicinos, chemijos, biologinių tyrimų srityse.

Straipsnis pagal BBC rusišką tarnybą

Kategorijos: Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos | Žymos: , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: