Kultūros ministerija kviečia visuomenę į atvirą visuomenei reikšmingų įvykių sąrašo projekto aptarimą (0)

Siekdama viešai aptarti parengtą Visuomenei reikšmingų įvykių sąrašo projektą, Kultūros ministerija rengia atvirą diskusiją, kurioje kviečia dalyvauti visus suinteresuotus asmenis. Diskusija vyks sausio 19 d. 11 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje.

Siekiant užtikrinti, kad Lietuvos Respublikos gyventojai galėtų per nemokamas televizijos programas žiūrėti visuomenei reikšmingų įvykių ar renginių, tokių kaip krepšinio, futbolo rungtynės, Dainų šventės ir pan., transliacijas, būtina patvirtinti visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą.

Į tvirtinamą visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą gali būti įtraukti tik tokie įvykiai ar renginiai, kurie visuomenėje nekelia diskusijų dėl savo svarbos ir aiškiai atitinka žemiau nurodytus kriterijus:

1) ypatingas visuotinis atgarsis valstybėje narėje, o ne vien tik reikšmingas įvykis tiems, kurie paprastai domisi aptariama sporto šaka ar veikla;
2) bendrai pripažįstama išskirtinė kultūrinė reikšmė valstybės narės gyventojams, visų pirma kaip kultūrinės tapatybės katalizatoriaus;
3) nacionalinės komandos dalyvavimas aptariamame įvykyje vykstant tarptautinės reikšmės varžyboms ar turnyrui;
4) įvykis tradiciškai transliuojamas nemokamos televizijos ir sulaukiantis didelio žiūrovų dėmesio.

Patvirtintas visuomenei reikšmingų įvykių sąrašas užtikrina, kad visų sąraše įrašytų įvykių transliavimas vyks tik per nemokamas televizijos programas. Atsižvelgiant į neseniai priimto Visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, visuomenei reikšmingi įvykiai Lietuvoje taip pat turi būti transliuojami tik tiesiogiai.

Svarbu pažymėti, kad tam tikro įvykio įrašymas į Lietuvos visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą nereiškia to, kad tas renginys ar įvykis būtinai bus transliuojamas vieno iš Lietuvos televizijos transliuotojo. Šis aspektas tiesiogiai priklauso nuo vieno ar kito transliuotojo galimybės įsigyti teises transliuoti konkretų renginį ar įvykį.

Speciali darbo grupė atsižvelgdama į minėtus kriterijus bei aplinkybes, preliminariai įvertinusi galimus įtraukti į Lietuvos nacionalinį visuomenei reikšmingų įvykių sąrašą renginius ir įvykius, parengė visuomenei reikšmingų įvykių sąrašo projektą:

VISUOMENEI REIKŠMINGŲ ĮVYKIŲ SĄRAŠO PROJEKTAS

1. Vasaros ir žiemos olimpinės žaidynės (atidarymo, uždarymo ceremonijos, varžybos, kuriose dalyvauja Lietuvos sportininkai);
2. Oficialios krepšinio rungtynės, kurias žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė;
3. Pasaulio, Europos čempionatų ir Olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės;
4. Oficialios futbolo rungtynės, kurias žaidžia Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė;
5. Pasaulio, Europos čempionatų ir Olimpinių žaidynių vyrų futbolo turnyrų pusfinalių ir finalo rungtynės;
6. Lengvosios atletikos pasaulio ir Europos čempionatų finalinių etapų rungtys, kuriose dalyvauja Lietuvos sportininkai;
7. Lietuvos dainų šventė.

Registruotis į diskusiją prašome tel. (8-5) 2193477 arba el. paštu r.jaskeleviciene@lrkm.lt.

Kategorijos: Kultūros politika, Naujienos, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: