Žmonių įpročiai pamažu keičiasi, ir vis daugiau vairuotojų Lietuvoje ieško inovatyvių sprendimų, renkasi tvaresnes transporto priemones. Remiantis „Regitros“ sukauptais duomenimis matyti, jog didžiausia procentinė dalis tik elektra varomų automobilių yra registruota Neringos, Vilniaus ir Palangos miestų savivaldybėse, praneša „Regitra“.
Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra užregistruota 1,7 mln. lengvųjų M1 klasės automobilių. Skirstant juos pagal degalų rūšį, galime matyti, kad dyzeliu varomų automobilių skaičius siekia apie 1,2 mln., benzinu – apie 398 tūkst., o tik elektra varomų automobilių Lietuvoje yra įregistruota beveik 15 tūkst. vienetų.
Pastebima registruojamų elektromobilių skaičiaus augimo tendencija, o praėjusiais metais šuolis buvo itin spartus. 2022 metais įregistruotų tik elektra varomų automobilių skaičius buvo 2900 vnt., o jau 2023 metais – 4851 vnt.
Analizuojant tik elektra varomų lengvųjų automobilių statistiką pagal savivaldybes galime matyti, kad didžiausias jų procentas atsižvelgiant į registruotų automobilių parko dydį yra Neringos, Vilniaus ir Palangos miestų savivaldybėse, o mažiausias – Kalvarijos, Ignalinos ir Joniškio rajonų savivaldybėse.
Elektromobilių daugėja
„Elektromobilių kasmet tolygiai daugėja visuose Lietuvos regionuose, tačiau ypač išsiskiria kelios savivaldybės. Įdomu, jog lapkričio 1 d. M1 kategorijos tik elektra varomų automobilių didžiausia dalis nuo bendro automobilių parko buvo Neringos savivaldybėje – 3,30 proc. nuo visų savivaldybėje registruotų automobilių.
Tarp savivaldybių, kuriose tik elektra varomų automobilių naudojimas yra didžiausias, galima išskirti ir Vilniaus miesto savivaldybę (1,92 proc.) bei Palangos miesto savivaldybę (1,82 proc.)“, – teigia Tautvydas Paliulis, AB „Regitra“ Paslaugų valdymo ir vystymo departamento direktorius.
Daugiausia elektromobilių yra registruota Vilniaus apskrityje, Vilniaus miesto savivaldybėje – net 6414 automobilių, tuo tarp Kauno apskrityje, Kauno mieste tokių automobilių yra 2192. Nemažai elektra varomų automobilių važinėja ir Vilniaus bei Kauno rajonų savivaldybėse – atitinkamai po 931 ir 897.
Klaipėdos miesto savivaldybėje ir Klaipėdos rajono savivaldybėje iš viso suskaičiuojama apie 1212 elektromobilių, Šiaulių miesto ir rajono savivaldybėse – 464, Panevėžio – virš 370. Bent po keletą elektromobilių gyventojai registruoja ir mažesniuose šalies miesteliuose, tokiuose kaip Kalvarija ar Ignalina.
Registruoti galima neišeinant iš namų
T. Paliulis primena, kad norintys savo vardu registruoti Lietuvoje jau seniau eksploatuotą elektromobilį, tai gali padaryti net neišeidami iš namų – tiesiog „Regitros“ elektroninėje sistemoje. Šis procesas susideda iš dviejų etapų. Pirmiausia pirkėjas turi pateikti transporto priemonės įgijimo deklaraciją, o pardavėjas ją patvirtinti. Vėliau pirkėjas elektromobilį jau gali registruoti savo vardu, o naujas registracijos liudijimas jam bus pristatytas tiesiai į namus. Beje, šią paslaugą atliekant internetu, taikoma 20 proc. nuolaida.