Įsigaliojus Žemės ūkio ministerijos iniciatyva pakeistiems teisės aktams, kovo 18 d. pradeda veikti griežtesnė į Lietuvą iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolė. Artimiausiu metu bus priimti nauji sprendimai dėl dar griežtesnės kontrolės.
Nuo šiandien bus stabdomi tikrinti absoliučiai visi iš padidintos rizikos šalių importuojami pašarams skirti grūdai ir jų produktai – mėginiai bus imami iš kiekvieno įvežamos produkcijos vagono ar transporto priemonės.
Šiandien įsigaliojusi griežtesnė kontrolė dėl grūdų kokybės – tik vienas iš Žemės ūkio ministerijos žingsnių. Artimiausiu metu, baigus derinti metodinius reikalavimus, bus priimti sprendimai ir dėl per Lietuvą vežamų grūdų kilmės tikrinimo. Kilmės tyrimą ministerija inicijavo gavusi Ukrainos žemės ūkio ministro pranešimą apie įtarimus, kad Rusija pelnosi išveždama grūdus iš okupuotų Ukrainos teritorijų į trečiąsias šalis.
„Neturi būti jokios galimybės Rusijai pasinaudoti Lietuvos infrastruktūra ir pelnytis iš ukrainietiškų grūdų pardavimo. Todėl Žemės ūkio ministerija, reaguodama į gautą informaciją apie galimai Rusijos per Baltijos jūros uostus realizuojamus iš okupuotų teritorijų nusavintus grūdus, skubiai ėmėsi priemonių griežtinti iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
Į padidintos rizikos šalių sąrašą yra įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos okupuotos Ukrainos teritorijos bei okupuoti Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio regionai.
Jeigu visokie pašarai, javai ir t.t. važiuoja iš ru , tai atsiranda , pas mus, ir naudos gavėjai. Kas jie?