Ketvirtadienis, 26 birželio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Atnaujinant Tauro kalną eismo pokyčiai

www.alkas.lt
2023-04-14 15:30:04
0
Tauro kalnas | vilnius.lt nuotr.

Tauro kalnas | vilnius.lt nuotr.

Įsibėgėjant paskutiniajam Vilniaus Tauro kalno atnaujinimo projekto etapui, trys darbus atliekančios bendrovės – UAB „Tilsta“, UAB „Fegda“ bei UAB „Eikos statyba“ – jau ėmėsi susisiekimo infrastruktūros, inžinerinių sprendimų ir apželdinimo darbų, kurie vyks iki kitų metų pabaigos.

Įgyvendinant Tauro kalno projektą, planuojama tvarkyti viešąją erdvę prie Tauro kalno parko, tokiu būdu teritoriją įvedant į  miesto gyvenimą. Projekto įgyvendinimo metu Tauro kalno parke numatoma sukurti vientisą žaliųjų erdvių jungtį, kuria iš Vingio parko būtų galima pasiekti Senamiestį. Artimiausiu metu prasidės pėsčiųjų viaduko virš Tauro gatvės statybos, projekto eigoje bus atnaujinama senoji vaikų žaidimo aikštelė bei pastatoma nauja, įrengiamos ramaus poilsio ir sporto zonos su lauko treniruokliais, automobilių stovėjimo aikštelė.

Tauro kalno šlaito centrinėje dalyje numatoma išsaugoti žiemos pramogų zoną, o centrinėje parko dalyje įrengti multifunkcinę veiklų erdvę, kurią šiltuoju metų laiku būtų galima naudoti kinui po atviru dangumi. Atnaujinta ir modernizuota Tauro kalno parko teritorija taps patraukliu poilsio ir kultūros objektu, derėsiančiu prie būsimos Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“. Koncertų salės statybos turėtų prasidėti kitąmet, jas numatyta užbaigti iki 2026 m. pabaigos.

Įgyvendinant sostinę pagražinsiančius ir patogesnį miestiečių gyvenimą užtikrinsiančius sprendimus, būtina pasirūpinti ir gyventojų saugumu. Dėl to laikinai – nuo balandžio 20 d. iki rugpjūčio 27 d. – bus apribotas eismas Tauro gatve.

Eismo ribojimai Tauro ir gretimose gatvėse

Dėl pėsčiųjų viaduko įrengimo darbų bus keičiamas eismas Tauro gatvėje. Važiuojant nuo Pamėnkalnio gatvės į kalną laikinai bus įvestas dvipusis eismas, susisiekimui su Tauro gatvės 10, 12 ir 14 pastatais. Atitinkamai dvipusis eismas bus įvestas ir leidžiantis nuo kalno iš K. Kalinausko gatvės – šia kryptimi bus galima pasiekti Tauro g. 3 ir 5 bei Pamėnkalnio g. 8 ir 10 pastatus. Tauro gatvės viduryje esančią statybų aikštelę kirsti viena eismo juosta galės tik Senamiesčio gyventojų, specialiųjų tarnybų ir aptarnaujantis transportas. Eismas statybvietėje bus reguliuojamas šviesoforo pagalba, užtikrinant pėsčiųjų judėjimą.

Pokyčių bus ir gretimose gatvėse:

  • važiuodami Pamėnkalnio gatve nuo Senamiesčio, vairuotojai sankryžoje su Tauro gatve galės važiuoti tik tiesiai (link J. Jasinskio gatvės);
  • važiuojantys Vasario 16-osios gatve, sankryžoje su Tauro gatve privalės sukti į kairę arba į dešinę (į Pamėnkalnio gatvę);
  • Pamėnkalnio gatvėje nuo J. Jasinskio gatvės bus ribojamas eismas pirmąja eismo juosta;
  • Vasario 16-osios gatvės atkarpoje nuo Gedimino pr. iki Pamėnkalnio g. ir Pamėnkalnio gatvės atkarpoje nuo Vasario 16-osios g. iki J. Jasinskio g. bus leidžiama važiuoti ne didesniu nei 30 km/h greičiu.

Primenama, kad nuo kovo 20 d. iki rugpjūčio pabaigos taip pat draudžiama naudotis stovėjimo aikštelėmis Pamėnkalnio gatvėje.

Vėlesniais darbų etapais, maždaug savaitei nuo 3 iki 1 eismo juostos bus laikinai susiaurinta V. Kudirkos gatvės važiuojamoji dalis Lukiškių aikštės kryptimi, taip pat laikinai bus draudžiama sukti į J. Jasinskio gatvę. Apie šių ribojimų įvedimą bus skelbiama atskirai.

Patarimai automobilių vairuotojams

Judantiems Šiaurės–Pietų kryptimi ir atvirkščiai patariama rinktis maršrutus J. Tumo-Vaižganto ir V. Kudirkos gatvėmis.

Judantiems nuo Pylimo–Islandijos–Jogailos–Pamėnkalnio gatvių sankryžos link Naujamiesčio ir Naujininkų, patariama rinktis vieną iš šių maršrutų:

  • Pamėnkalnio, A. Stulginskio, A. Jakšto, A. Goštauto ir J. Tumo Vaižganto gatvėmis;
  • Pamėnkalnio, A. Stulginskio, A. Jakšto, Šermukšnių, Lukiškių ir J. Tumo-Vaižganto gatvėmis;
  • Pamėnkalnio, A. Stulginskio gatvėmis, Gedimino prospektu ir V. Kudirkos gatve.

Judantiems Pylimo gatve link Pylimo–Islandijos–Jogailos–Pamėnkalnio gatvių sankryžos patariama kairįjį posūkį atlikti:

  • Pylimo–Trakų–J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje;
  • Pylimo–Palangos–K.Kalinausko gatvių sankryžoje.

Važiuojantiems Vasario 16-osios gatve link Naujamiesčio ir Naujininkų patariama:

  • sukti į Lukiškių g. arba Gedimino pr. ir maršrutą tęsti lygiagrečiai Tauro gatvei einančiomis gatvėmis;
  • sukti į Pamėnkalnio gatvę, toliau važiuoti J. Jasinskio gatve, apsisukti ties A. Goštauto gatve (po Liubarto tiltu) ir iš J. Jasinskio gatvės sukti į V. Kudirkos gatvę;
  • sukti į Pamėnkalnio gatvę, toliau važiuoti J. Jasinskio ir A. Goštauto gatvėmis, įsiliejant į Geležinio Vilko gatvę.

Ar laikini pokyčiai turės įtakos viešojo transporto ir pėsčiųjų judėjimui?

Tauro gatve važiuojančių miesto viešojo transporto maršrutų nėra, todėl tiesioginės įtakos jiems Tauro kalno rekonstrukcija neturės. Vis dėlto, tikėtina, kad dėl eismo ribojimų piko metu aplinkinėse gatvėse susidarys didesnės nei įprastai spūstys, todėl autobusų ir troleibusų keleivius, važiuojančius A. Goštauto, J. Tumo-Vaižganto, V. Kudirkos, J. Jasinskio, Pamėnkalnio ir Pylimo gatvėmis, raginame keliones planuotis su laiko atsarga.

Tauro kalno papėdėje esanti Pamėnkalnio stotelė, kurioje stoja 11 ir 21 maršrutų autobusai bei 1, 3 ir 7 maršrutų troleibusai, nebus perkeliama – joje viešojo transporto priemonės stos kaip įprastai.

Pėstiesiems ir dviratininkams nuo Pamėnkalnio stotelės laikinai teks grįžti iki Pamėnkalnio–V.Kudirkos–J.Jasinskio–J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryžos ir savo kelionę tęsti kita Pamėnkalnio gatvės puse arba gretimomis gatvėmis. Tauro gatve pėstieji ir dviratininkai galės keliauti kaip įprastai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ruošiamasi tvarkyti Vilniaus Tauro kalną
  2. Vilniuje – laikini eismo pokyčiai
  3. Tvarkant A. Meškinio tiltą – eismo pokyčiai
  4. Minint Vilniaus vardo paminėjimą – eismo pokyčiai
  5. Pradėjus taisyti Vilniaus Valakampių tiltą, laukia eismo pokyčiai
  6. Pradedamas tvarkyti Tauro kalnas
  7. Ant Vilniaus Tauro kalno įsikurs Nacionalinė koncertų salė
  8. Ketinama atnaujinti Eismo informacinę sistemą
  9. Vilniaus senamiestyje – mažiau eismo, daugiau erdvės pėstiesiems
  10. Vilniuje ant Tauro kalno degs šiaudinės skulptūros protėviams atminti
  11. Vilniuje – laikini eismo pakeitimai
  12. Įsigalioja KET pokyčiai šalies keliuose
  13. Vilniaus stoties rajono laukia pokyčiai
  14. Vilniuje – laikini eismo ribojimai
  15. Kaziuko mugės metu – eismo ribojimai

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Pinigai | pixabay.com, 22737298 nuotr.
Lietuvoje

Seimas įteisino GPM įstatymo pakeitimus

2025 06 26
Kariuomenė
Lietuvoje

Keisis Lietuvos kariuomenės struktūra

2025 06 26
Daugiabutis | enmin.lrv.lt nuotr,
Lietuvoje

Seimas patvirtino NT mokestį

2025 06 26
Žievėgraužis tipografas suaktyvėjo naujuose eglynų plotuose
Gamta ir ekologija

Žievėgraužio tipografo židinių miškuose mažėja

2025 06 26
Kariai
Lietuvoje

Didės karių algos, keisis ir tarnybos sąlygos

2025 06 26
Kviečia virtuali paroda „Lietuvos atstovavimo Los Andžele istorija“ | lcva.archyvai.lrv.lt nuotr.
Istorija

Kviečia virtuali paroda „Lietuvos atstovavimo Los Andžele istorija“

2025 06 26
Vilniaus mieste tikrinti viešieji užrašai ir išorinė reklama | vki.lrv.lt nuotr.
Kalba

Vilniaus mieste tikrinti viešieji užrašai ir išorinė reklama

2025 06 26
Migracijos departamentas
Lietuvoje

Gyventojų skaičiaus augimą šalyje lėmė tarptautinė migracija

2025 06 26

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • >jo apie G. Jakavonis. Kodėl aš turėčiau bijoti Rusijos okupacijos?
  • >+++ apie G. Jakavonis. Kodėl aš turėčiau bijoti Rusijos okupacijos?
  • +++ apie G. Jakavonis. Kodėl aš turėčiau bijoti Rusijos okupacijos?
  • Rimvydas apie Hagoje įvyko Zelenskio ir Trampo susitikimas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Seimas įteisino GPM įstatymo pakeitimus
  • Keisis Lietuvos kariuomenės struktūra
  • Seimas patvirtino NT mokestį
  • Žievėgraužio tipografo židinių miškuose mažėja

Kiti Straipsniai

Patikra

Daugės mokamų kelių krovininiam ir komerciniam transportui

2025 06 25
Kelio darbai

Kelyje link Lenkijos sienos įsigalioja eismo pokyčiai

2025 06 25
Sosnovskio barščių naikinimas

Sostinė skelbia karą svetimžemėms rūšimis

2025 06 25
Kelių priežiūros technika

Kelininkai visu pajėgumu dirba ir vasarą

2025 06 21
Asfaltuota gatvė

Klaipėdoje bus išasfaltuota dar beveik 6 km žvyrkelių

2025 06 20
Sargėnų estakada

Laikinai stabdomas eismas Sargėnų estakada

2025 06 19
Karinė technika

Spartės darbai Rūdninkų poligone

2025 06 19
Eugenijus Sabutis

E. Sabutis: Vilnius – neatsiejama „Rail Baltica“ projekto dalis

2025 06 19
Dviračių takas

Ruošiamasi tvarkyti 16 pėsčiųjų ir dviračių takų ruožų

2025 06 19
Mokiniai

Sostinė imasi priemonių lietuvių kalbos mokymo stiprinimui

2025 06 18

Skaitytojų nuomonės:

  • >jo apie G. Jakavonis. Kodėl aš turėčiau bijoti Rusijos okupacijos?
  • >+++ apie G. Jakavonis. Kodėl aš turėčiau bijoti Rusijos okupacijos?
  • +++ apie G. Jakavonis. Kodėl aš turėčiau bijoti Rusijos okupacijos?
  • Rimvydas apie Hagoje įvyko Zelenskio ir Trampo susitikimas
  • Saulės Vilna apie Jono vardas išlieka plačiai paplitęs ir mėgstamas
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Karas Ukrainoje | facebook.com/GeneralStaff.ua

Ar Kinija gali pradėti karą?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

 fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | lėktuvų bilietai

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai