Sekmadienis, 17 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

Kodėl telefono nereikėtų krauti per naktį?

www.alkas.lt
2021-06-05 15:10:47
164
PERŽIŪROS
1
Telefonas | pixabay.com nuotr.

Telefonas | pixabay.com nuotr.

Beveik kiekvieno išmaniojo telefono naudingumas priklauso nuo to, kiek ilgai gali tarnauti jo baterija, o štai netinkamas telefono įkrovimas tam daro nepataisomą žalą. „Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika dalijasi patarimais, kaip prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir kokių telefono krovimo klaidų reikėtų vengti.

Ar pamenate plačiai paplitusį mitą, kad išmanusis telefonas turi būti beveik pilnai išsikrovęs, prieš jį įkraunant? Ši taisyklė buvo taikoma seniesiems švino akumuliatoriams, tačiau šiuolaikiniuose įrenginiuose montuojamos ličio jonų baterijos turi kitokį veikimo principą.

Jas rekomenduojama krauti kuo dažniau, o ne iki 100 proc. kartą per dieną. Verta pastebėti, kad nuolat visu 100 proc. įkraunamo akumuliatoriaus naudojimo trukmė trumpėja daug greičiau – tad maksimalų įkrovimą rekomenduojama atlikti ne dažniau kaip kartą per mėnesį.

Baterijos įkrovą, anot eksperto, optimaliausia palaikyti tarp 30-80 proc., nes dažnai pilnai įkraunant ir iškraunant telefoną, trumpėja baterijos gyvavimo laikotarpis.

„Reguliarus trumpalaikis įkrovimas yra naudingesnis akumuliatoriaus tarnavimo laiko atžvilgiu, nes jis išlaiko stabilesnę akumuliatoriaus darbinę įtampą, kad prailgintų baterijos veikimo laiką“, – aiškino produktų ekspertas.

„Norėdami lengvai įkrauti akumuliatorių darbo dienos metu, galite nusipirkti, pavyzdžiui, belaidį įkroviklį ir kartkartėmis į jį įdėti telefoną.“

Ekspertas pastebi, kad vienu metu prijungus mobilųjį prietaisą prie laidinio įkroviklio ir papildomai uždėjus jį ant belaidžio įkroviklio – nieko nepešite ir telefono tokiu būdu greičiau tikrai neįkrausite. Telefonas bus įkraunamas tik per laidinį įkroviklį.

Be to, trumpalaikis įkrovimas neleidžia akumuliatoriui įkaisti, o tai yra dar vienas veiksnys, neigiamai veikiantis akumuliatoriaus veikimo laiką. Šiuo atžvilgiu ekspertai pataria nustoti krauti telefoną, vos tik baterija yra pakankamai įkrauta.

Išmanieji telefonai | bcfedigitalmedia.com nuotr.

„Daugelis žmonių palieka telefoną įkrauti per naktį, tačiau tai reiškia, kad pilnai pasikrovęs, telefonas liks bergždžiai įjungtas į kroviklį kelioms valandoms iki ryto. Vadinasi, įkrautas akumuliatorius generuos didelę šilumą, kuri neigiamai veiks baterijos veikimo laiką “, – sako A. Mateika.

Jei, vis dėlto, norite krauti mobilųjį per naktį, derėtų išimti jį iš dėklo, išjungti greitojo krovimo funkciją ir naudoti tik originalius gamintojo kroviklius ir nešiojamas išorines baterijas. Tos pačios taisyklės galioja ir belaidžiams įkrovikliams.

Specialistas rekomenduoja nesusigundyti kelis eurus kainuojančiais produktais ir rinktis tik žinomų prekės ženklų gaminius, kurie turi integruotą aušintuvą, užtikrinantį, kad įkrovimo metu išmanusis neperkais.

„Pakanka įkrauti išmanųjį telefoną prieš miegą pusvalandžiui, o tada, jei reikia, įkrauti ryte. Tokiu atveju galite būti tikri, kad akumuliatorius išlaikys savo talpą ir tinkamai veiks maksimalų įmanomą laikotarpį. Geri akumuliatoriai šiandien yra talpinami net ir į pačius kompaktiškiausius modelius“, – sakė ekspertas.

Anot A. Mateikos, norint, kad telefono baterija per anksti nesusidėvėtų, taip pat reikėtų vengti naudotis išmaniuoju telefonu jį įkraunant. Pavyzdžiui, neturėtumėte jo įkrauti žaisdami ar žiūrėdami vaizdo įrašus, o ypač automobilyje, naudodamiesi navigacijos ar žemėlapių programėlėmis. Vadinamosios parazitinės apkrovos iškraipo įkrovimo ciklą ir dėl to sumažėja bendras akumuliatoriaus pajėgumas.

„Geriausias sprendimas – išjungti telefoną įkrovimo metu, tačiau dėl greito mūsų gyvenimo tempo, tą padaryti ne visada įmanoma. Įkraunant turėtumėte kiek įmanoma vengti didelę apkrovą generuojančių programų“, – aiškino A. Mateika.

Kraudami telefoną, nepalikite jo nei dideliame karštyje, pavyzdžiui, spiginant tiesioginiams saulės spinduliams, nei dideliame šaltyje, tarkime, automobilyje žiemos metu. Temperatūra turi didelę įtaką baterijos ilgaamžiškumui, tad geriausia, kad ji neviršytų gamintojo nustatytų ribų. Optimali mobiliojo telefono akumuliatoriaus įkrovimo temperatūra yra maždaug 20–50 laipsnių Celsijaus.

Dar vienas įdomus pastebėjimas apie išmaniojo įrenginio įkrovimą – nerekomenduojama telefoną ilgą laiką palikti visiškai išsikrovusį. Nenaudojamų įrenginių akumuliatorių pajėgumas per mėnesį sumažėja po maždaug 5–10 proc. Jei leisite akumuliatoriui visiškai išsekti, o tada ilgai jo nenaudosite, galop gali apskritai nepavykti jo įkrauti.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Lėšų pervedimui atlikti užtenka tik gavėjo mobiliojo telefono numerio
  2. Ekspertai pataria kaip apsaugoti telefono bateriją nuo šalčio

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Žioplas daiktas says:
    5 metai ago

    Ir dar turėtume neužmiršti, kad telefoną reikia LAIKU pripildyti! – Jei ne straipsnio antraštė, kybojusi iš mano skaitomo straipsnio dešinės, būčiau pražiopsojusi paskutinę galimybę. Ačiū 🙂
    O, kad galima būtų papildyti mabilioką dar ir prakeiksmų programėle. Iš pradžių vieną kitą švelnų priminimą, paskui vis stipresnį, o galiausiai tą, riebų, iš anų laikų. O tada jis jau užgęsta…
    Pvz., pilietis teatre spektaklį žiūri, o čia staiga telefonas užriaumoja savo paskutinį įspėjimą… Arba pamaldų metu bažnyčioje iš moterėlių kišenių telefonai, triaukščiais riebiai pasikeikdami, masinio puolimo detales tikslina…

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Žemė
Lietuvoje

Svarstoma nustatyti lankstesnes sąlygas stambioms investicijoms pritraukti

2026 05 17
Sūriai
Kultūra

Kad protėvių amatai taptų kultūros paveldu

2026 05 17
Sveikata
Gamta ir žmogus

Pristatyta iniciatyva hipertenzijos kontrolei Lietuvoje didinti

2026 05 17
Kiek sveria miestas?
Architektūra

Kiek sveria miestas? Nuo dangoraižių iki taršos pėdsakų

2026 05 17
Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Du trečdaliai gyventojų tikisi algų didėjimo, bet į nugarą kvėpuoja infliacija

2026 05 16
Wizzair
Lietuvoje

Sugrįžta skrydžiai tarp Vilniaus ir Tel Avivo

2026 05 16
Elektra
Energetika

Utenoje šiemet bus nutiesta 340 km kabelinių elektros linijų

2026 05 16
Nacionalinė žemės tarnyba
Gamta ir ekologija

NŽT paaiškina žvejybos plotų nuomos tvarką valstybiniuose vandens telkiniuose

2026 05 16
Stojimas į aukštąsias mokyklas
Lietuvoje

Kaip nepasimesti stojimų labirinte: patarimai būsimiems studentams

2026 05 16
Muziejų naktis
Kultūra

Muziejų naktis su J. Basanavičiumi – lankytojai kviečiami kitaip pažinti tautos patriarchą

2026 05 16
A. Šimėnienės monografija „Birutės Ciplijauskaitės fenomenas“
Kultūra

A. Šimėnienės monografijos „Birutės Ciplijauskaitės fenomenas“ pristatymas

2026 05 16
Alytuje prasideda XII respublikinės dramaturgų varžytuvės
Kultūra

Kai žodis tampa scena: Alytuje prasideda XII respublikinės dramaturgų varžytuvės

2026 05 16

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Skelbiamos etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos varžytuvės 2026
  • Marija apie A. Butkus: Tauta yra kalboje
  • >Manau apie Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai
  • +++ apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kaip apsaugoti veją nuo nekvietų svečių – kurklių, grambuolių ir kurmių
  • Svarstoma nustatyti lankstesnes sąlygas stambioms investicijoms pritraukti
  • Kad protėvių amatai taptų kultūros paveldu
  • Pristatyta iniciatyva hipertenzijos kontrolei Lietuvoje didinti

Kiti Straipsniai

Telefonas

Išmanieji telefonai pasikeitė neatpažįstamai, nepasikeitė tik vienintelis dalykas

2026 04 11
Mobilus internetas telefone

Duomenų privatumas viešose erdvėse: kaip apsisaugoti?

2026 02 21
Elektromobilis

Elektromobilis: kada elektra ant ratų tampa protinga investicija

2026 01 22
Nerimo dėl mobiliojo ryšio bazinių stočių veiklos vis mažiau

Vasaros saulė – maloni jums, bet ne telefonui

2025 07 27
Televizorius

Kai televizorius tampa kibernetinių atakų taikiniu

2025 06 01
Telefonas

Pradėjo veikti telefonas civilinės saugos klausimams

2025 04 14
Telefonas

Kaip apsaugoti savo iPhone nuo virusų ir kenkėjiškų programų?

2025 03 21
Dulkių siurblys - robotas

5 klaidos, galinčios sugadinti jūsų dulkių siurblį

2025 03 15
El. pašto rinkodaros klaidos, kurių reikėtų vengti

El. pašto rinkodaros klaidos, kurių reikėtų vengti

2025 01 31
Elektromobilio įkrovimas

Elektromobilis šaltuoju metu: kaip prailginti nuvažiuojamą atstumą?

2024 11 23

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Skelbiamos etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos varžytuvės 2026
  • Marija apie A. Butkus: Tauta yra kalboje
  • >Manau apie Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai
  • +++ apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • Manau apie „Eurovizijai“ – 70: nuo papirktos komisijos iki didžiausio boikoto
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Dailininko Vytauto Poškos jubiliejinė paroda

Dailininko Vytauto Poškos jubiliejinė paroda

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai