Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generaliniu Sekretoriumi Chosė Angeliu Gurija aptarė EBPO atliktą Lietuvos ekonomikos vertinimo tyrimą.
Jame išanalizuota šalies socioekonominė padėtis, nustatytos probleminės sritys. Didelis dėmesys EBPO tyrime skirtas pandemijos krizės valdymui, Lietuvos švietimo, socialinės atskirties, kreditavo problemoms, viešųjų investicijų stokai ir jų kokybei, savivaldos koordinavimo trūkumui bei žaliajai ekonomikai.
„Šis tyrimas pristatomas labai tinkamu metu, kai Lietuva išgyvena valdžių pasikeitimo procesą ir kovoja su pandemijos plitimu. Tyrimo įžvalgos gali puikiai pasitarnauti naujajai valdžiai, rengiant ir Vyriausybės programą, ir jos įgyvendinimo planą“, – teigė Prezidentas.
Šalies vadovas yra pabrėžęs, kad nori matyti stiprią, teisingą, žalią ir inovatyvią Lietuvą, kurioje būtų efektyviai kovojama su socialine atskirtimi, pajamų nelygybe, ydinga mokesčių sistema ir švietimo sistemos sunkumais.
„EBPO tyrimas patvirtina, kad Lietuvai būtina ekonominė ir socialinė pertvarka, pokyčius pradedant nuo švietimo sistemos. Dėmesys švietimui yra mano gerovės valstybės ašis, o jos įgyvendinimą pradėjau pasiūlęs Lygaus starto įstatymų paketą, užtikrinantį lygias galimybes ankstyvajame vaikų ugdyme“, – teigė Prezidentas ir priminė, kad dešimties metų perspektyvoje tikisi, jog Lietuvos švietimo kokybė atsidurs tarp dvidešimties geriausių pasaulyje.
Prezidentas su EBPO Generaliniu Sekretoriumi aptarė ir Lietuvos nacionalinio plėtros banko idėją. Siekis konsoliduoti esamas viešąsias Lietuvos verslo finansavimo institucijas, kad finansinės paslaugos smulkiojo ir vidutinio dydžio įmonėms būtų prieinamesnės, įskaitant krizių laikotarpiais, aptariamas ir EBPO apžvalgoje.
„Visiškai pritariu EBPO išvadoms, konstatuojančioms saugių plėtros bankų ar strateginių fondų įkūrimo naudą ekonomikai. Tokios įstaigos leistų įgyvendinti ilgalaikę Lietuvos plėtros strategiją ir suteikti kreditą novatoriškoms mažoms bei vidutinėms įmonėms, įgalintų efektyviai pasinaudoti ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės teikiamomis galimybėmis. Tai gali sukelti ilgalaikę naudą suteikiantį reinvestavimo ciklą“, – sakė Prezidentas.
Virtualiame EBPO Lietuvos ekonomikos vertinimo tyrimo pristatyme dalyvavo ir finansų ministras Vilius Šapoka, Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė ir viešosios politikos ekspertas Vitalis Nakrošis.
Prašom:
Kruvinos revoliucijos atgarsiai šiandieniniame Sankt Peterburge: net nejauku, kiek daug Stalino šalininkų – jauni žmonės
– delfi.lt/plius/pasaulis/kruvinos-revoliucijos-atgarsiai-siandieniniame-sankt-peterburge-net-nejauku-kiek-daug-stalino-salininku-jauni-zmones.d?id=85750059
Ar reikia RU Niurnbergo?
Археология.Прошлое. Главный суд ХХ века: каковы уроки Нюрнбергского процесса?
– ht tps://www.svoboda.org/a/30936001.html
Žiū, ar tik iš šio teksto neišlenda buldozeriu prastumto „teisingumo“ BE moralės ausys? Kad Niurnbergas nepasikartotų? Kad netrukdytų jauniesiems staliniečiams kilti į viršų?
75 лет назад в Нюрнберге началось заседание Международного Военного Трибунала. С одной стороны, это был образец юридического и морального торжества правосудия , с другой – процесс часто назвали “судом победителей”. Каковы реальные уроки процесса для 20 века, и нужен ли нам Нюрнберг для века 21-го?
Paskaičiau anglų kalba apie šią organizaciją. Labai svarbi?