Lietuva ir vėl pasaulyje įvertinta kaip viena iš geriausiai atitinkančių reguliavimo kriterijus informacinių ryšių technologijų (IRT) srityje. Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) paskelbtoje „ICT Regulatory Tracker 2019” ataskaitoje Lietuva už 2019 metus surinko 96,5 balus iš 100 galimų ir užėmė trečiąją vietą. Už 2018 metus šis rodiklis buvo 95 balai, pagal kurį Lietuva buvo ketvirtoje vietoje. Lietuvą lenkia tik pirmoje pozicijoje esanti Italija (99 balai) ir antrojoje esanti Airija (97 balai). Latvija surinko 90 balų, Estija ‒ 89,5 balo, Lenkija ‒ 88,5 balo.
Šių ITU ataskaitų tikslas – nustatyti kiekvienos valstybės reguliavimo sistemos ypatybes, kas leistų atskleisti egzistuojančias reguliavimo spragas ir numatyti IRT reguliavimo vystymosi kryptis artimiausiu laikotarpiu.
ITU reguliavimo aplinką kiekvienoje šalyje vertino pagal 50 atskirų rodiklių, suskirstytų į keturias grupes: reguliavimo institucija (Lietuvos įvertinimas – 19 balų iš 20), reguliavimo įgaliojimai (20,5 balo iš 22), reguliavimo politika (30 balų iš 30) ir konkurencinė aplinka (27 balai iš 28).
Visų šalių rezultatus galima rasti: http://inx.lv/LuBr
Lietuvos vertinimas pagal visus keturis kriterijus skelbiamas: http://inx.lv/LuBg
Ir nesakykite, jog serialų žiūrėjimas naudos neduoda!
Ilgai aiškinau tiems, kas turėjo kantrybės manęs klausyti, jog mums reikia savybės, kokia pasižymi žirgų akys – kad galėtume laisvai matyti, kas ,,išmaniako” ekrane parašyta.
Mums reikia, kad kaip ir jie matytume daiktą didesnį, negu yra. Vakar pažiūrėjau serialą, o jis man padovanojo tą sąvoką – MAKROPSIJĄ. Pasirodo, kai kada ir žmonės mato, kaip žirgai. Tai va, kokia dar galimybė mūsų smegenų kupare slypi, o mes tuo nesinaudojame (nebent ligos ištiktas kas tai patiria ir išsigąsta).
Na, tai katras sugalvos, kaip mums išmokti perjunginėti žiūrėjimo į daiktą būdą? Gal tada ir aš išmanųjį nusipirksiu.
,,Lietuva ir toliau tarp pirmaujančių pasaulyje informacinių ryšių technologijų reguliavimo srityje”
,,Interneto ryšys pasieks ir atokiausius Lietuvos kampelius” (tai 2017 m. pažadas)
Ir taip toliau, ir dar gražiau…
O ką parodė 2020 m. tikrovė, kai prireikė nuotoliniu būdu vesti pamokas, paskaitas, dirbti? Kiek vaikų net ryšio neturėjo, apie kompiuterius nekalbant.
Kodėl interneto ryšys neįvedamas į namus, butus, kaip kad būdavo radijo taško ryšys įvedamas? Naudosies ar nesinaudosi, o lizdas, kaip ir elektros lizdas, yra. Nieks nebandė – gal tas lizdas ir kaip i-neto tiekėjas veiktų?
Juk kažkada TV bokšto inžinierius sakė, jog reikia tik persitvarkyti, ir nereiks jokių i-ryšio tiekėjų, ryšį iš el. lizdo imsime. Bet jis buvo nutildytas.
…………………………………
Beje – pasiūlymas meistrams, kaimo bei smulkiam verslui . Arba ir mokyklų dirbtuvėms (jei dar egzistuoja mokyklose darbelių mokymas)
Kai kurie vaikai nenori nuotolinio mokymo (o darbuotojai – ryšio su darbdaviu) dėl to, kad vaizdas už jo nugaros jį žemina, labai skurdus, arba gyvena taip ankštai, kad negali turėti atskiro kampelio, iš kurio buitis už nugaros nesimatytų.
Gelbėtų širmos – ir pačios kukliausios (2 rėmus bet kuris tėtis pajėgtų sukalti), aptrauktos sienų apmušalu, kuklesnio ar brangesniu audeklo gabalu, gobelenu. Audeklo (kad ir paklodinio, ar lino drobės) viršutinę matomą dalį galima išsiuvinėti, galima iš senų žurnalų iliustracijų prisegti. Reikia tik 2 sujungtų suveriamų rėmų, o už jų – kad ir Kanarų paplūdimį sau pasidaryk, ir galėsi girtis, kad nuosavu lėktuvu porai dienų čia atskridai… 🙂