Gegužės 23 d. Karaliaučiaus (Kaliningrado) miesto 4-ojoje bibliotekoje įvyko Poezijos pavasario Karaliaučiaus srityje atidarymas, kuriame dalyvavo Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas, poetai Antanas Drilinga, Liudvikas Jakimavičius ir Vytautas Kaziela. Nuoširdžiame susitikime, kurį vedė Karalaiučiaus rašytojų sąjungos pirmininko pavaduotojas Sergejus Michailovas, skambėjo lietuvių autorių kūryba tiek lietuvių, tiek rusų kalba, savo eiles skaitė ir karaliaučiaus poetai.
Susitikimo dalyvius, gražios ir prasmingos šventės proga, kuri vyksta Kristijono Donelaičio jubiliejaus metais, pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė, pabrėždama tokių susitikimų ypatingą svarbą tiek lietuvių bendruomenei, tiek Karaliaučiaus visuomenei. Poezijos vakaro metu Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės nariai, Karaliaučiaus rašytojai, Baltijos federalinio I.Kanto universiteto dėstytojai ir studentai bei visuomenės atstovai išgirdo ne tik lietuvių autorių poeziją, bet ir sužinojo apie jų kūrybinį kelią, o poetas Antanas Drilinga pasidalino prisiminimais iš K.Donelaičio 250-ųjų gimimo metinių minėjimo 1964 m. bei K.Donelaičio memorialinio muziejaus atidarymo 1979 metais.
Pavasario dienų renginius Karaliaučiaus krašte vainikavo gegužės 24 d. Kristijono Donelaičio memorialiniame muziejuje Tolminkiemyje (dabar Čistyje Prudy) poezijos ir muzikos šventė. Sveikindami šventės dalyvius Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė ir laikinai einantis Generalinio konsulo Kaliningrade pareigas Vytautas Umbrasas akcentavo poetinio žodžio svarbą lietuviams gyvenantiems toli nuo Tėvynės, priminė, jog jubiliejinis, 50-asis Poezijos pavasaris tęsia gražias poezijos sklaidos tradicijas ir už Lietuvos ribų.
Į šią šventę Tolminkiemyje atvyko Kristijono Donelaičio draugijos Lietuvoje Šiaulių skyriaus nariai, kurie prieš oficialų renginį spėjo sutvarkyti muziejaus aplinką, Karaliaučiaus Baltijos federalinio Imanuelio Kanto universiteto ir Černiachovsko pedagoginio instituto studentai (lituanistai). Šventės programoje buvo ne tik poetų kūrybos pristatymas, bet ir Karaliaučiaus vaikų meno mokyklos ansamblio „Talica“ parengta įdomi muzikinė kompozicija. Šventės dalyviai pagerbė Kristijono Donelaičio atminimą, padėjo gėles ant jo kapo. Vykstantys į Tolminkiemį aplankė K. Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose.
Šventę surengė Karaliaučiaus srities lietuvių kalbos mokytojų asociacija, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Karaliaučiuje, Lietuvos rašytojų klubas, Baltijos federalinis Imanuelio Kanto universitetas, Karaliaučiaus srities Kristijono Donelaičio memorialinis muziejus.