Ajurveda – tai senovinė Indijos medicinos sistema, kuri remiasi natūraliais būdais ir kūno pusiausvyros atstatymu. Ji siūlo paprastus ir veiksmingus metodus, kaip įveikti peršalimą bei kosulį, naudojant žoleles ir natūralius preparatus.
Natūralūs ajurvedos patarimai peršalimui ir kosuliui gydyti
- Imbieras su medumi
Imbieras turi priešuždegiminių savybių ir stiprina imunitetą. Sutarkuokite šviežią imbierą, sumaišykite su šaukšteliu medaus ir vartokite kelis kartus per dieną. Tai padeda nuraminti gerklės skausmą ir sumažinti kosulį. - Šiltas gėrimas su ciberžole ir juodaisiais pipirais
Ciberžolė yra natūralus antiseptikas, o juodieji pipirai padeda lengviau pašalinti gleives iš kvėpavimo takų. Toks gėrimas valo kvėpavimo takus ir stiprina organizmo atsparumą. - Garų inhaliacijos su eukalipto aliejumi
Į dubenį karšto vandens įlašinkite kelis lašus eukalipto aliejaus ir įkvėpkite garų. Tai palengvins kvėpavimą ir sumažins nosies užgulimą – ypač naudinga prieš miegą.
Kodėl verta išbandyti Samahan arbatą?
Samahan tirpi arbata – tai vienas iš ajurvedos siūlomų sprendimų, kuriame naudojamos kruopščiai atrinktos žolelės, turinčios daugybę naudingų savybių:
- Stiprina imunitetą – padeda organizmui efektyviau kovoti su virusais ir bakterijomis.
- Mažina uždegimą – veikia raminančiai ir sumažina uždegiminius procesus organizme.
- Padeda greičiau atgauti jėgas – skatina greitesnį atsistatymą po ligos ar nuovargio.
Ši arbata puikiai tinka vartoti tiek peršalimo pradžioje, tiek norint sumažinti užsitęsusio kosulio ar kitų peršalimo simptomų poveikį.
Papildomi privalumai:
- Natūrali sudėtis: Samahan arbatoje nėra sintetinių priedų – ji sudaryta tik iš natūralių žolelių mišinio, todėl yra saugi ir tinkama kasdieniam vartojimui.
- Patogumas: Arbata yra tirpi, todėl ją paruošti labai paprasta – tereikia užpilti karštu vandeniu. Tai itin patogu, kai skubate ar keliaujate.
- Prevencija: Reguliariai vartojant, arbata gali padėti sustiprinti organizmą ir apsaugoti nuo peršalimo šaltuoju metų laiku.
- Daugybės simptomų palengvinimas: Be peršalimo ir kosulio, ši arbata gali sumažinti galvos skausmą, gerklės dirginimą ar net kūno skausmus, dažnai lydinčius peršalimo ligas.
- Turtinga antioksidantais: Žolelių mišinys yra turtingas antioksidantais, kurie padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus ir gerina bendrą savijautą.
Samahan arbata – ajurvedos išminties ir šiuolaikiško patogumo derinys, padedantis stiprinti sveikatą ir apsisaugoti nuo peršalimo ligų.
Šį arbata puikiai tinka tiek peršalimo pradžioje, tiek norint palengvinti užsitęsusį kosulį. Samahan arbatą galite įsigyti internetinėje parduotuvėje „Kurkuma.lt“.
Ajurvedos privalumai
Ajurveda – tai holistinis požiūris į sveikatą, siekiantis ne tik pašalinti ligos simptomus, bet ir atkurti natūralią organizmo pusiausvyrą. Šis tūkstantmečius skaičiuojantis gydymo menas pabrėžia, kad žmogaus kūnas, protas ir dvasia yra neatskiriamai susiję.
Ajurvedos principai remiasi natūraliais metodais, tokiais kaip žolelių naudojimas, sveika mityba ir gyvensenos pokyčiai, kurie ne tik gydo, bet ir užkerta kelią ligų atsinaujinimui.
Rūpinkitės savimi kasdien
Sveikata – tai ne tik ligų nebuvimas, bet ir kasdienės rūpinimosi savimi praktikos. Norint išvengti peršalimo ir stiprinti organizmą, būtina reguliariai palaikyti sveiką gyvenimo ritmą. Vienas paprasčiausių būdų – vartoti daugiau šiltų skysčių, tokių kaip arbata su imbieru, medumi ar ciberžole.
Šios natūralios priemonės ne tik šildo, bet ir stiprina imuninę sistemą, padeda kovoti su bakterijomis ir virusais. Įtraukite į savo kasdienę mitybą daug antioksidantų turinčių produktų, tokių kaip citrusiniai vaisiai, česnakai ar žalioji arbata.
Labai megstu Samahan arbata. Skonis specifinis ir jis man labai patinka. Ir ji tikrai labai padeda gydyti kosuli ir persalima
Per kiek laiko išgydo?
Gydo jei sergate lengva forma. Per kelias dienas tikrai pasijusite geriau.
Man geriausias maistas yra imbieras su medumi. Paprastai dedu labai daug imbiero ir medaus, kad numušt aštrumą. O samahan arbata tai tikrai tikrai labai skani ir veiksminga
Duona, svietas ir smulkiai smulkintas cesnakas ant virsaus. Po to kvapelis is burnos ne pats geriausias bet iveikti ligas tikraibpadeda
Nemalonaus kvapo neliks, jei skiltelę ne tik smulkiai sukaposime, bet dar ir sutraiškysime, ir taip paliksime ją bent 20 min. „virtuvės (arba miegamojo!) oru pakvėpuoti”. Tada liks tik malonioji jo kvapo dalis.
Sutraiškytas skilteles ne tik valgyti reiktų, bet ir miegamajame ant spintelės prie savo pagalvės pasidėti – kad jos kvapas visą naktį orą, kuriuo kvėpuojame, valytų, ir naikintų į mus besikėsinančius užkratus.
Pabandžiau, tikrai veikia. Ačiū!
Ne man ačiū, o rūpestingajam ponui Česnakui už tai, kad taip išmintingai elgiasi… 🙂
O mums tik lieka pasirinkti, kaip katram iš mūsų geriau – pirma susmulkinti, ir tada sutraiškyti, ar atvirkščiai.
Koks skirtumas?
Kaip kieno pirštams patogiau.
Man įdomu būtų išgirsti koks česnako naudos mokslinis pagrindimas
Man geriausia nuo kosulio ir peršalimo padeda badavimas. 1-2 dienas nieko nevalgai, tik šiltas vanduo su citrina ir žiūrėk jau sveikas
Geriausia apsauga nuo ligu yra saltas dusas kiekviena ryta
Arba maudybės eketėje. Aišku šiais metais su eketėm šiek tiek sudėtinga, bet labai pritariu, kad šaltas vanduo yra puikus pasirinkimas ligų prevencijai.
Kaip tik dabar mano šeimoj visi serga, o man šalto dušo mėgėjui nieko. Kai pasveika kišiu visus po dušu.
Ajurveda kiek žinau kilusi iš Indijos tai klausimas kiek ji tinka mums lietuviams?
Nežinau ar indas labai jau skirasi nuo lietuvio. Ajurveda gydo ir padeda visiems, nepriklausomai nuo to kur gyvenat
Skiriasi klimatas, maistas
Kam mums indiški patarimai kai turime dugybę puikiu lietuviu liaudies patarimu?
Nereikia bijoti naujų dalykų nors ir svetimų
Samahan arbata tikrai labai veiksminga. Mane būna net karštis nuo jos išmuša
Temperatūrą gal numuša?
Man ajurveda visada labiau apie prevencija, o ne apie gydyma.
apiẽ prl. (su gal.) vartojamas:
1. žymint aptariamąjį dalyką: A. tave kalbėjome. A. juos negalvojau. Pasaka a. tris brolius.
2. žymint apytikrį laiką, matą, kiekį: A. pietus atvažiavo. A. kilometrą tenuėjo. A. šimtą žmonių susirinko.
3. žymint daiktą ar vietą, aplink kurią ar ties kuria kas vyksta ar daroma: Aprišk skepetą a. kaklą. A. sodą žaliavo eglės. A. namus dirbinėja. A. Télšius visai nelijo. Švaistosi a. langus
Aš kai sergu tai man natūraliai nesinori valgyt. Ir tas pabadavimas tikrai labai padeda.
Nepykit, net man geriausiai padeda cheminiai vaistai. Žinau, kad yra pašaliniai efektai, bet bent jau man tikrai veikia efektyviau nei netradicinė medicina.
Mano receptas nuo žiemos ligu – ciberžolė ir medus
Pradėję kosėti (bet ir profilaktiškai), skelbkime sau plaučių švaros savaitę:
1) supjaustome svogūno galvas griežinėliais,
2) griežinėlius sudedame sluoksniais į kokį gilesnį dubenėlį, kiekvieną sluoksnį pabarstydami cukrumi,
3) sluoksnius uždengiame lėkštute, o ant jos pastatome pvz., puodelį su vandeniu (kad stipriai cibulius spaustų, kad nė vienas nepaspruktų 🙂 )
Po kelių valandų pamatysime, jog apačioje jau sulčių prisirinko. Tada iš karto ir kitą svogūnų dubenėlį paruoškime ir prarykime porą gurkšnių jau išsiskyrusių sulčių. Po valandos kitos dar, ir dar – kol visai baigs skirtis. Kai sultys ims lėčiau skirtis, galima dar iš viršaus cukrumi pabarstyti – svogūnai dar kažkiek laiko skirs sultis.
Dėl kvapo – nebijokite, jo nebus. Skonis saldus.
Kai kas ten dar ir citrinos griežinėlių bei imbiero pripjausto, kai kas medumi pagardina.
Po to griežinėlius pagardinus galima marinadui sunaudoti, galima dar ir kepti bei troškinti
Man geriausia yra liepžiedžiu arbata su medum
Cheminiai vaistai veikia greičiau.
Na kaip nesušqlot per šalčius? Arbatėlė su aviečių uogienę į trasą eina.
Eugenija Šimkūnaitė jas liepė nuo plaučių zapalenijos gerti!