Statistika rodo, jog kas ketvirtas mūsų šalies gyventojas atveria privačių medicinos įstaigų duris. Vienų negąsdina paslaugų ir procedūrų kainos, o kiti tiesiog nenori laukti eilėje poliklinikoje, kurioje yra prisiregistravę. Dar kita pacientų dalis yra įsitikinusi, jog privačios paslaugos yra gerokai kokybiškesnės. Teigti, kad tokios nuomonės yra teisingos arba, atvirkščiai, neva tai tik mitas, tikrai negalima. Visgi, žmonės ne visada žino savo teises ir daro keletą esminių klaidų, kurios jiems kainuoja didesnes išlaidas.
Ir privačiose klinikose galima gauti paslaugas nemokamai
Jeigu turite savo šeimos gydytojo siuntimą ir kreipiatės į privačią kliniką, būtinai pasidomėkite ar ta įstaiga yra sudariusi sutartį su Ligonių kasa. Tuomet egzistuoja didelė tikimybė, jog kai kurios paslaugos jums visiškai nieko nekainuos.
Taisyklės, kalbant apie šeimos medicinos klinikas, kurios pasirašiusios sutartis su Ligonių kasa, yra ganėtinai griežtos. Jei pacientas klinikoje prisirašęs pas šeimos gydytoją, iš jo negali būti reikalaujama jokių abonentinių mokesčių ar mokesčių už apsilankymą.
Bazinių kainų skirtumus tenka mokėti tiems, kurie savo noru pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, procedūras ar medžiagas.
Jeigu iš paciento reikalaujama sumokėti už paslaugas, kurios privalomos suteikti nemokamai, jis turi teisę atsisakyti mokėti. Pastaruoju metu yra užfiksuota nemažai tokių skundų. Jokios sankcijų pačiai gydymo įstaigai negresia. Tiesiog ji turi grąžinti neteisėtai paimtus pinigus.
Na, galbūt reikia pabrėžti tai, jog tokios įstaigos stipriai rizikuoja įgyti neigiamą reputaciją. Tad galima teigti, jog pagrindinė pacientų klaida, kreipiantis į privačias klinikas, yra per mažas domėjimasis, kokios paslaugos jiems priklauso nemokamai ir už kurias bet kokiu atveju teks mokėti. Tą tikriausiai lemia vis dar labai gajus mūsų visuomenės požiūris, jog privačioje medicinos klinikose nieko nemokamai tiesiog negali būti.
Pasinaudokite Lietuvos gydytojų duomenų bazės paslaugomis
Privačių klinikų paslaugos bus pigesnės ir prieinamesnės, kai turėsite daugiau žinių, kaip teisingai pasirinkti įstaigą. Šią užduotį labai palengvina susikūrusios Lietuvos gydytojų duomenų bazės, kurios padeda pacientams ir gydytojams greičiau ir naudingiau surasti vieniems kitus. Taigi, kokią naudą duoda tokios bazės? Tų naudų tikrai nemažai. Šiandien internetu naudotis moka nemažai ir garbaus amžiaus žmonių. Tad minėtų bazių svetainėje ar programėlėje lengviau rasite:
- konkrečiai jums reikalingą specialistą,
- išsamią informaciją apie jo teikiamas paslaugas ir turimą patirtį,
- pamatyti kitų pacientų vertinimus ir atsiliepimus apie konkrečius gydytojus,
- užsiregistruoti vizitui pas gydytojus arba nuotolinei konsultacijai.
Kalbant apie kitų pacientų atsiliepimus, reikia pabrėžti, jog juos reikia vertinti labai adekvačiai. Jeigu tie atsiliepimai yra gausiai neigiami arba, atvirkščiai, teigiami, tuomet galima manyti, jog jie teisingi. Vienas kitas piktas komentaras dar neįrodo, jog gydytojas dirba netinkamai. Tiesiog vieni žmonės turi per didelių lūkesčių, kiti dėl savo sveikatos problemų visuomet yra linkę kaltinti gydytojus. Todėl nepadarykite klaidos ir pažvelkite į tai labai sąmoningai.
Kaip naudotis Lietuvos gydytojų duomenų bazės paslaugomis?
Viskas yra ganėtinai paprasta ir padeda išvengti nemažai klaidų renkantis privačias medicinos įstaigas. Į paieškos laukelį tereikia įvesti pageidaujamą kriterijų. Tai gali būti gydytojo pavardė, specialybė, klinikos pavadinimas ar miestas.
Tuomet iš pateiktų rezultatų išsirinkite sau tinkamiausią. Gydytojo kalendoriuje išsirinkite vizito ar konsultacijos datą ir laiką ir, susikūrę savo profilį, patvirtinkite registraciją. Patogu tai, jog visuomet gausite priminimą apie vizitą SMS žinute arba elektroniniu paštu.
Vėlgi, neišsigąskite – tokios bazės paieškos ir registracijos paslaugos yra nemokamos. Štai vizito kaina priklauso nuo to, kokią paslaugą renkatės. Visuomet iš anksto pasidomėkite tuo ir pasirinkite sau tinkamiausią.