Praėjusį kartą mes su Napaliu Kitkausku kalbėjome apie jo kelią į Vilniaus pilis ir kaip jis apsigynė disertaciją iš tos temos. Taip pat kalbėjome, kad kitą laidą skirsime Valdovų rūmams, kadangi Napalys Kitkauskas buvo Valdovų rūmų atkūrimo mokslinis vadovas.
Visą savo patirtį jis sudėjo į knygą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai“. Taip pat apie savo darbus jis iš subjektyvesnės pusės rašė savo dienoraščiuose, kurie išleisti pavadinimu „Mūro istorijos tyrėjas“.
Valdovų rūmai užima ypatingą vietą N. Kitkausko gyvenime, visų pirma pagal praleistą laiką.
Dr. Napaleonas KItkauskas buvo vienas iš 3-jų mokslo daktarų, kurių rekomendacijų reikėjo tam, kad galėčiau dalyvauti Pasaulio idėjų konkurse “The 1996 Rolex Awards for Enterprise” Šveicarijoje, kur galėjo būti pateikiami ir projektai, susiję su civilizacijų, kurios pradingę, kultūrinių pėdsakų žemės paviršiuje paskirtimi. Kaip inžinierius nuo seno domėjausi Naskos dykumos piešiniais, kurie matomi iš lėktuvo Peru valstybėje, ir pristačiau mintį, jog tai – savotiškas Žemės rutulio, kartu su jo vandenimis, žemėlapis. Dr. K. N. Kitkauskas patikėjo versija, pasirašė rekomendacinės medžiagos apačioje, atsisveikino, o man už dalyvavimą konkurse teko apdovanojimas: iliustruota knyga “Spirit of Enterprise: The 1966 Rolex Awards”. Žemėlapyje, kurį pateikiau, yra ir Banginio piešinys, kuris atspindi Baltijos jūrą su uodega pietuose lenkta į Kopenhagą. Dr. Napaleonas Kitkauskas daug nuveikė, rezultatyviai kasinėjant Valdovų Rūmų požemius, todėl jo fotografija, tiriant senąjį VIlnių, yra įdėta knygos “Istorija pareinant į Lietuvą” (Klaipėdos universiteto leidykla/2023, gruodis) 23 – e puslapyje.