The Atlantic suvokė: Baideno administracijos strategija duoti ginklų Ukrainai tik apsiginti, bet nelaimėti tai Ukrainos alinimo strategija.

Pastaba: kur buvote anksčiau, kai plojote kiekvienam Baideno administracijos pareiškimui, ypač tam, kur buvo sakoma, kad padės iki galo?
The Washington Post pastebėjo: Rusijos okupacijos tempai Donbase rugpjūtį – rugsėjį patys didžiausi nuo 2022 metų.
Pastaba: atsibudo po užsitęsusių vasaros atostogų. Kaip 2 mėnesius to nematė?
New York Times įvertino: Ugledaro kritimas atneša strategines galimybes Rusijai. Tai gyvybiškai svarbus Ukrainos gynybos bastionas Donbase. Ugledaro kritimas atneša Rusijai galimybės kontrolei visame Donbase (CNN). Rusija užėmė strategiškai svarbų Ukrainos miestą Donbase.
Pastaba: čia tiems ekspertams, kurie tvirtina, kad Ugledaro praradimas visai nesvarbus dalykas. Nors ir manau, jog spalvų sutirštinimas yra teigti, kad tai atveria kelius kontrolei visame Donbase. Pietinėje Donbaso dalyje ir iš dalies Zaporožės link, taip.
Associated Press suprato: Ugledaro kritimas tai JAV politikos pasekmė neleisti atakuoti Rusijos karinių aerodromų ir sandėlių su sklandančiomis bombomis Rusijos gilumoje. Prieš šias bombas Ukrainos gynėjai netiur priešnuodžių, nes jos sudaužo visus Ukrainos gynybos įtvirtinimus.
Pastaba: tai žinia Baideno administracijai.
The Washington Post išanalizavo: Rusijai užgrobti vis daugiau Ukrainos žemių palankias galimybes sudarė ginkluotės persvara prieš Ukrainą fronte ir nauja Rusijos karo taktika: apsupimas, atkirtimas tiekimo kelių, komunikacijų, o ne ataka į kaktą, kuri nešė daug aukų.
Pastaba: kur, pavyzdžiui, europiečių ir amerikiečių žadėti artilerijos sviediniai?
Th Hill įžvelgė: Baideno administracijos pažadai Ukrainai dažnai yra tik tušti žodžiai. Esant tokiai situacijai ne vienas ukrainietis kitaip žiūri į Trampą.
The Financial Times atrado: net ir fronte Ukrainos kariai pasisako vis labiau už derybas. Ne todėl, kad jiems savo valstybė yra nesvarbu ir galimi teritorijos praradimai, o todėl, kad įsitikinę: su tokia Vakarų parama ir tokiu partnerių elgesiu karo nelaimėsi.

Ar keista tada, kad ir Ukrainos prezidentui kartais plyšta kantrybė, matant tą keistą politiką, o neretai ir dvigubus žaidimus?
Autorius yra Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, politologas
Nuo karo pradžios Illarionovas, Tabachas, Velleris sako, kad Vakarų socialistai su Putinu bendradarbiauja, bet Medalinskas tik dabar ima kažką pastebėti.
Kas domisi įvykiais, tas jau du metus tai mato ir gal iš pradžių galėjome dar galvoti, kad Rusija netikėtai užklupo Vakarus nepasiruošusius (kas taip pat yra neprotinga iki nenormalumo), bet jau metai kaip ir tokio pateisinimo negalima pasakyti. Gerai, kad JAV ekspertai bent dabar pradeda matyti, bet kiek dar reikės laiko, kad pagal tai pradėtų ir veikti?
Kad Ukraina neatsiimtų okupuotų savo teritorijų, – tuo Didžiosios Vakarų valstybės akivaizdžiai suinteresuotos, bet tai matom tik iš veiksmų, o retorika jų visai kitokia, todėl galiu drąsiai sakyti, jog
Vakarai elgiasi veidmainiškai.