Seimas panaikino konservatoriaus Andriaus Vyšniausko teisinę neliečiamybę. Už neliečiamybės panaikinimą Seimas balsavo beveik vieningai – už buvo 97 Seimo nariai, vienas buvo prieš, o susilaikiusių nebuvo.
Į Seimą dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn A. Vyšniauską kreipėsi generalinė prokurorė Nida Grunskienė. Jos teigimu, yra duomenų apie 19 atvejų, kai buvo galimai suklastoti ir Marijampolės savivaldybės administracijai pateikti dokumentai, kuriuose įrašyti tikrovės neatitinkantys duomenys apie A. Vyšniausko, kaip tarybos nario, patirtas išlaidas.
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė rugpjūčio 1 d. kreipėsi į Seimą dėl Seimo nario Andriaus Vyšniausko teisinės neliečiamybės panaikinimo.
generalinės prokuratūros pranešime teigiama, kad generalinės prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Marijampolės savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes.
Duomenys, užfiksuoti liudytojų apklausų protokoluose, Marijampolės savivaldybės administracijos pateiktuose dokumentuose, bankų, ryšio operatorių, degalinių pateiktose suvestinėse ir kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose, leidžia pagrįstai manyti, kad Andrius Vyšniauskas, nuo 2019 m. balandžio 23 d. iki 2020 m. lapkričio 13 d. ėjęs Marijampolės savivaldybės tarybos nario ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigas, Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo, kurių pagrindu jam nepagrįstai ir neteisėtai buvo išmokėti daugiau nei 2100 Eurų.