Sekmadienis, 1 kovo, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Ukrainiečių dronai sudaužė Putino planus

Rusijos invazijos apžvalga 2024 02 07

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2024-02-07 11:29:57
217
PERŽIŪROS
0
Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjai | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Strateginės aplinkybės

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įsakė sukurti atskirą karinių pajėgų rūšį, dronų pajėgas. „Dronai – nepilotuojamos sistemos – įrodė savo efektyvumą mūšiuose žemėje, danguje ir jūroje“, – pareiškė Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pabrėžė, kad dronų dėka Ukraina pakeitė padėtį Juodojoje jūroje. Rusijos laivynas paralyžiuotas, sunaikinus daugiau nei trečdalį karo laivų. Likusieji negali stovėti reide, nes bet kurią akimirką gali atsidurti jūros dugne.

Panaši padėtis ir ant žemės. Ukrainiečiai dronų pagalba masiškai naikina rusų šarvuotos technikos kolonas giliai užnugaryje, medžioja kariškius, naikina priešo resursus

Nepaisant milžiniško driskių armijos pranašumo raketinės artilerijos, sunkiosios technikos gausume, ukrainiečiai sugeba atmušti visas atakas ir sukaustyti rusų puolimą. Niekais nuėjo visos Putino, Šoigu, Gerasimovo planuotos karinės operacijos ir pastangos užimti Avdejevką, Kupjanską, išstumti ukrainiečius iš Chersono prieigų.

Kelis šimtus ar tūkstančius eurų kainuojantys dronai sėkmingai naikina dešimtis ir šimtus milijonų kainuojančius rusų laivus, tankus, raketų paleidimo sistemas, bombonešius oro uostuose ir kitus gelžgalius.

Įsivaizduokime, kokia milžiniška dabar rusams rizika siųsti į jūrą šimtus milijonų eurų kainavusį raketų paleidimui skirtą kreiserį su tūkstančiu jūreivių denyje, kai netikėtai gali ore ir po vandeniu atsirasti keli dronai bei paskandinti plaukiojančą karo mašiną su visa amunicija ir žmonėmis.

Dronai žymi naują erą karybos istorijoje. Šis ginklas Ukrainos kare parodė savo pranašumą, ekonomiškumą, manevringumą ir netikėtumo faktorių, atsirasdamas Maskvoje, Kremliaus aikštėje ar Peterburge, kur smogė rusų strateginiams objektams.

Be jokios abejonės, šie koviniai paukščiai, kurie galima sakyti pakeitė pastarųjų mėnesių karo eigą Ukrainoje, jau tapo priešakiniu šalies kariuomenės ginklu. Jie turi trūkumų, tas tiesa, bet jų pigumas ir efektyvumas yra iškalbingas.

Dronų veiksmus Ukrainos karo lauke atidžiai stebi Pentagono, NATO generolai, ir net neabejojame, jog artimiausioje ateityje išvysime naujus karinius sprendimus.

O štai JAV ir JK nieko negali padaryti dėl husių teroro Raudonojoje jūroje. Vakar britams priklausantį krovininį laivą atakavo husių dronas ir padarė nedidelę žalą. Irano remiami husiai paskelbė, kad surengė du išpuolius: pirmasis buvo nukreiptas prieš amerikiečių laivą „Star Nasia“, o antrasis – prieš britų laivą „Morning Tide“.

Ilgalaikiai husių išpuoliai sutrikdė pasaulinę laivybą ir privertė kompanijas rinktis ilgesnes, brangesnes keliones apie visą Afrikos žemyną.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Šarlis Mišelis griežtai sukritikavo kalbas dovanoti Ukrainos teritorijas mainais į taiką. Politikas paragino Europą ir JAV nedelsti su parama Ukrainai.

„Mane apstulbino kairiųjų pareiškimas, kad mes turime liautis tiekę ginklus Ukrainai.“ Jūs ką, norite, kad ukrainiečiai gintųsi vandens pistoletais ar garsiomis kalbomis? – paklausė Mišelis kolegų Europos Parlamente.

Viešpatie, kiek kalbų, kalbelių, įvairiausių raginimų, įspėjimų, skambių pranešimų jau padaryta dėl karo Ukrainoje. Ir ar kas nors keičiasi? Ar politikai kalba, žinodami, ką reikia daryti, kaip daryti, ar kalba, norėdami patikti, būti pamatyti, nufilmuoti, patalpinti į portalų antraštes.

Jei būtų veikiama ne liežuviu, o galva, Rusija seniai būtų paguldyta ant menčių. Deja, kol kas skystaklyniai politikai yra neįgalūs apginti savo piliečių nuo daugybės išorės grėsmių. Ir jie dėl to nekalti. Mums jie tinka ir patinka. Jie yra mūsų masių augintiniai. Masiniai masių vartojimui skirtų daržovių šiltnamio produktai.

Rusijos psichologinių operacijų kūrėjai puikiai perkando minėtas pasakose ir iliuzijose gyvenančių Vakarų piliečių silpnybes. Vakaruose tai – masės žmogus, Rusijoje – vatnikas, bydlo. Kuo jie skiriasi, jei jų smegenys minta panašiais informaciniais nuodais ir surogatais, „podbroskėmis“ arba „informaciniais vbrosais“?

Taip vadinama „opozicinė“ žiniasklaida paskelbė dar vieną Putino „oponento“ Boriso Nadeždino manifestą. Tiksliau kliedesį.

Politikierius pasakoja, kaip tapęs prezidentu, Rusiją pavers rojumi, kuriame kiekvienas federacijos subjektas rinks sau savo mėgiamą valdžią. Taipogi rinksis ir biudžetą. Nafta turtingas Tatarstanas klestės iš naftos, o Udmurtija – iš turizmo ir nemokės mokesčių.

Kokia kalba mokyti vaikus mokyklose, taip pat spręs vietos gyventojų išrinkta valdžia. Taip pat neva bus ir Čečėnijoje. Tačiau jei Kadyrovas nesutiks su Nadeždinu, jis bus pakeistas kitu, Maskvai lojaliu vladyka. Markso ir Engelso komunizmo realizacija!

Jūs patys suprantate, kad tai kliedesiai, Rusijos imperijoje niekuomet nebuvo įmanomas nei komunizmas, nei demokrarija. Maskva baudė visas laisvės siekiančias tautas masiniais trėmimais ir žudynėmis. Tai, ką kalba Nadeždinas, yra sunkiai įgyvendinama net pažengusios demokratijos šalyse. Tad kam Kremliui toks projektas?

Tai eilinė „mnogochodovka“, sukuriant savo piliečiams iliuzijos tikimybę, konsoliduojant, valdomą opoziciją ir kitaminčius, parodant Vakarams tariamą demokratijos ir žodžio laisvės grimasą, taip pat pratestuojant tiek savo, tiek Vakarų šalių piliečius, stebint galimas reakcijas, o galiausiai, Putinui „laimint rinkimuose“ aiškiai pasiunčiant signalą visiems, ko „iš tiesų nori Rusijos liaudis“.

Jei Nadeždinas būtų tikras opozicionierius, jis pirmiausia būtų pareiškęs, kad išrinktas likviduos FSB, GRU, SVR, Omoną, kitas specialiąsias tarnybas, patrauks armiją iš Ukrainos ir nuteis karo nusikaltėlius. Žinoma, po tokio pareiškimo praėjus savaitei, pareiškėjas būtų rastas nebegyvas.

Reikšmingi postūmiai 

Šį rytą rusiškieji okupantai atakavo Ukrainą sparnuotosiomis raketomis. Buvo smogta keliems Ukrainos miestams, ypač Kijevui. Čia panešama apie sprogimus. Kai kuriose Kijevo dalyse nutrūko elektros tiekimas, nes raketų nuolaužos pažeidė dvi aukštos įtampos linijas.

Mieste kaukia oro pavojaus sirenos. Kijevo Golosejevsko rajone kilo gaisras, o Dneprovsko rajone nužudyti du žmonės.

Praėjusią parą fronto linijoje įvyko 92 mūšiai. Driskiai iš viso surengė 4 raketų atakas, 27 oro smūgius, 88 apšaudymus iš įvairių sistemų. Naktį Ukraina atakuota 15-a „Shahed-136/131“. Ukrainos priešlėktuvinės gynybos pajėgos sunaikino 12 smogiamųjų dronų.

Ukrainos oro pajėgos sudavė 13 oro smūgių driskių gaujų sutelkimo vietoms ir 2 okupantų priešlėktuvinių raketų sistemoms. Oro erdvės gynybos pajėgos ir priemonės sunaikino 1 Kh-59 iš oro paleidžiamą valdomąją raketą.

Ukrainos raketinės pajėgos pataikė į 2 rusų vadavietes, personalo susitelkimo vietas, 2 amunicijos sandėlius ir 3 artilerijos sistemas.

Trumpai

Sunkus dvipartinis susitarimas dėl naujų pasienio apribojimų įvedimo į Jungtines Valstijas ir Ukrainos karinės pagalbos atblokavimo yra „ties riba“ Senate. Pranešama, jog respublikonų parama projektui žlugo dėl kandidato į prezidentus Donaldo Trampo priešiškumo.

Respublikonų senatorius Džeimsas Lenkfordas mano, kad šiandieninis procedūrinis balsavimas žlugs. Spėjama, kad Kongresas balsavimą atidės dar kelioms savaitėms.

Teismas Los Andžele paskelbė nuosprendį Rusijos ir Izraelio piliečiui Sergejui Očigavui, suimtam 2023 metų lapkritį Los Andželo oro uoste, kai jis bandė patekti į Jungtines Valstijas be paso, vizos ir bilieto, praneša Los Times Angeles.

Bylą nagrinėjantis teisėjas paskyrė Očigavui 93 dienas kalėjimo. Teismas nusprendė, kad Jungtinių Valstijų imigracijos ir muitinės tarnyba turi suimti kaltinamąjį tolesnei deportacijai – į kurią šalį, netikslinama.

Po įvairių neramumų visoje Amerikoje, JAV valdžia, baimindamasi mitingų, maištų ir teroro, jau areštavo ir į Rusiją deportavo tūkstančius rusų piliečių.

Pirmą kartą po invazijos į Ukrainą Putinas lankysis Turkijoje. Spėjama, jog susitikimas neturi kokio nors ypatingo tikslo. Tiesiog diktatoriams svarbus pats vizito faktas.

Putinui reikia pasistaipyti ir paerzinti NATO, demonstruojant, kad jis nėra izoliuotas, o kitam vladykai, Erdoganui, knieti parodyti, koks jis kietas ir įtakingas, kad pats Putinas pas jį atskrenda.

Viskas baigsis tuo, kad du povai aptars padėtį Artimuosiuose Rytuose, Gazos ruože ir Ukrainos klausimą. Putinas eilinį kartą pasiūlys ultimatyvų „taikos“ planą.

Kaip ten sakė? Karas yra taika?

Lietuvoje

Gyvenimas rūke.

Sapne.

Vienu metu vyksta vienas kitam prieštaraujantys, sunkiai suderinami dalykai.

Šalis ruošiasi karui, gynybai, priešo puolimo atrėmimui. Pafrontės valstybei labai reikia pinigų; taupoma, didinami mokesčiai, veržiami diržai.

Tuo pačiu šalis stato didžiulį sporto ir pramogų centrą, skirtą ne karo, o prabangos ir taikos švenčių metui.

Nors užjūrio generolai sako, kad brangūs nauji tankai Lietuvai gali būti reikalingi tik paradams, jie vis tiek bus perkami. Karui. Paradams. Koks skirtumas. Ne užsieniečių reikalas, juolab, amerikonų. Kur jie buvo 1944-iais?

Lygiai, kaip ir ne užsieniečių reikalas buvo suremontuoti Gedimino kalną. Norėjo suremontuot už milijoną. Špygą jiems. Neišdegė.

Susiremontavom patys. Daugiau nei už dvidešimt milijonų. Ir dar remontuosim. Tiek, kiek reikės.

Ir tegu neaiškina mums daugiau nieko tie užsieniečiai.

Norėsim – pasistatysim stadioną, diiiidelį diiiidelį – kad ir už milijardą.

Norėsim – statysim skraidantį laivą. Pirksim naujausių technikos stebuklų, ratinių pėstininkų kovos mašinų – tai, kas, kad jas galima naudoti du mėnesius per metus. Turėsim to, ko norim, kas mums gražu. Kas brangiausia.

Patys brangiausi bus mūsų kostiumai, laikrodžiai, prabangiausios vilos ir pirtys draustiniuose.

Mūsų kiemas – mūsų reikalas.

O kas kiš nosį… Tegu pasiskaito istoriją apie vieną tokį užsienietį Brunoną, katras čia atėjęs mus visus gyvent mokino. Atsirado mat, žinovas.

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Lietuvos aludarių gildijai ir visiems jums už palaikymą bei supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Naujieji ukrainiečių jūrų dronai – siaubas okupantų įguloms
  2. Ar nutekinti slapti dokumentai pakeis (kontr)puolimo planus?
  3. Žlugo Putino žiemos puolimas
  4. Ukrainos dronai šiąnakt daužė driskyną
  5. Putino pasiūlytos paliaubos – klasta
  6. Ką reiškia karinis Putino ir Kimo spektaklis
  7. Putino pašalinimas: planai, prasimanymai ir tikrovė
  8. Sėkmingi ukrainiečių smūgiai okupantų ordai
  9. Ukrainiečių operacija „Laumžirgis“ patvirtina, kad Ukrainoje – JAV ATACAMS
  10. Putino Rusija – geopolitinis vėžys
  11. Kodėl bijoma putino Rusijos žlugimo?
  12. Kada nustosim krūpčioti Putino trepsėjimų?
  13. Ukrainiečių dronų smūgiai – parengiamoji puolimo dalis
  14. A. Navys, M. Sėjūnas. Šventinį mėnesį ukrainiečių kraujas pigiau!
  15. A. Navys, M. Sėjūnas. Putinas, Putino brolis dvynys

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lietuvių lituanistas, kraštotyrininkas ir mokytojas Benjaminas Kondratas (1933–2025)
Kultūra

Nacionalinį dokumentų fondą papildė lituanisto ir kraštotyrininko B. Kondrato archyviniai dokumentai

2026 03 01
Paroda „Juslės ir jausmai“. Dizainerė Julija Lečaitė
Kultūra

LNDM Laikrodžių muziejuje – jusles ir jausmus žadinanti paroda

2026 03 01
Klaipėdos universiteto (KU) absolventų mokyklinių teatrų šventė „Aitvarai – 2026“
Kultūra

Šiemet teatrų šventė „Aitvarai“ pakilo labai aukštai – kvietė į 12 valandų teatro maratoną

2026 03 01
Izraelio ir JAV smūgiai Iranui 2026 02 28
Akiračiai

JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

2026 02 28
Namai su Saulės kolektoriais
Energetika

APVA parama saulės elektrinei 2026: ar jau žinote sąlygas?

2026 02 28
Antras sugrįžimas. Mama, Regina Šulskytė
Kultūra

R. Šulskytės parodoje – dvidešimt septyni sugrįžimai

2026 02 28
Migracijos departamentas
Kultūra

Paveldo komisija: būtina peržiūrėti LR saugiųjų dokumentų rengimo derinimo procesus

2026 02 28
alternatyvios gyvybės formos Visatoje
Astronomija ir kosmonautika

KTU fizikos mokslininkas V. Stankus: alternatyvios gyvybės formos Visatoje – kiek tai tikra?

2026 02 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Saulės Vilna apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Kuršis apie A. Navys, M. Sėjunas. Rusijos nacionalinė vienybės diena – Lietuvos ir Lenkijos pergalės prieš Maskvą minėjimas
  • Kestutis K.Urba apie V. Sinica. Už mokytojus
  • Rimgaudas apie V. Sinica. Už mokytojus

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • E.Čibirauskas, G. Ustinavičius, Z. Vaišvila. Referendumas dėl grynųjų pinigų. VRK manipuliacijos
  • Nerimas gali apsimesti skrandžio skausmu, migrena ar nuovargiu – kaip atpažinti?
  • Žiemos pasekmės automobiliams – korozija ir išlaidos remontui
  • Kaunas tituluotas Metų proveržio miestu

Kiti Straipsniai

Zigmas Vaišvila

E.Čibirauskas, G. Ustinavičius, Z. Vaišvila. Referendumas dėl grynųjų pinigų. VRK manipuliacijos

2026 03 01
Lietuvių lituanistas, kraštotyrininkas ir mokytojas Benjaminas Kondratas (1933–2025)

Nacionalinį dokumentų fondą papildė lituanisto ir kraštotyrininko B. Kondrato archyviniai dokumentai

2026 03 01
LNM Vilniaus knygų mugėje

Knygų mugė ar DI žaliavų sandėlis? Autorių teisių dilema, kuri jau sprendžiama teismuose

2026 03 01
Juozui Olekui Sūduvos dienos proga įteikiamos kanklytė

Sūduvos dienos minėjimas 2026

2026 03 01
Izraelio ir JAV smūgiai Iranui 2026 02 28

JAV ir Izraelio smūgiai Iranui: Ormūzo sąsiaurio uždarymas ir pasaulio nerimas

2026 02 28
Graži kanklininkė

Vilniuje – Kanklių metų atidarymo renginys

2026 02 28
Putino aplinka, branduolins šiaudas

A. Navys, M. Sėjūnas. Maskva griebiasi branduolinio šiaudo

2026 02 28
alternatyvios gyvybės formos Visatoje

KTU fizikos mokslininkas V. Stankus: alternatyvios gyvybės formos Visatoje – kiek tai tikra?

2026 02 28
Kaziuko mugė 2026

Kovo 6–8 dienomis Vilniuje vyks kasmetinė Kaziuko mugė!

2026 02 27
Viniaus knygų mugė

Prasidėjo Vilniaus knygų mugė „Žodis ieško savo žmogaus“!

2026 02 27

Skaitytojų nuomonės:

  • Saulės Vilna apie NŽT užtikrina nuoseklų geografinių pavadinimų tvarkymą
  • Kuršis apie A. Navys, M. Sėjunas. Rusijos nacionalinė vienybės diena – Lietuvos ir Lenkijos pergalės prieš Maskvą minėjimas
  • Kestutis K.Urba apie V. Sinica. Už mokytojus
  • Rimgaudas apie V. Sinica. Už mokytojus
  • Rimgaudas apie V. Sinica. Už mokytojus
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Nelaimingi atsitikimai darbe | vdi.lt nuotr.

Skaudžių atsitikimų darbe skaičius pernai mažėjo

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai