Prieš 31-erius metus visa Lietuva referendumu priėmė Konstituciją. Marcinkevičiaus rašytoje preambulėje, lyg Konstitucijos esencija, išryškėja pilietinės Tautos, „išsaugojusios savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius“, gyvybingumo ir sugyvenimo Sutartis. Tautos, kuri savo Konstitucija siekia „atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės“.
Kurios pirmuosiuose straipsniuose pabrėžiamas Tautai priklausantis suverenitetas, draudimas savintis visai Tautai priklausančias galias, teisė ir pareiga svarbiausius Tautos gyvenimo klausimus spręsti referendumu bei kiekvieno teisė priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Tautos priimtą konstitucinę santvarką.
Konstitucija įsakmiai nustato, kad valdžios galias riboja Konstitucija. Po pamatinio I-ojo skirsnio, visas II-asis skirsnis skiriamas žmogaus teisėms ir laisvėms, juk jos – Lietuvos nepriklausomos valstybės pamatas ir sąlyga. Pabrėžiant kiekvieno teisę ginti savo teises remiantis Konstitucija.
Kas iš Konstitucijos liko? Gražus, bet tuščias tekstas.
Per tris dešimtmečius Konstitucijos įpareigojimai tapo neįveikiama užduotimi ne tik dažnam politikui, bet ir kai kuriems aukštus postus užimantiems teisininkams.
Kažkada net 75 proc. dalyvavusių referendume patvirtinta Konstitucija buvo Lietuvos Demokratijos ir Laisvės dokumentas. O dabar – panašus skaičius Lietuvos žmonių peikia demokratijos veikimą Lietuvoje, nepasitiki Seimu ir Vyriausybe.
Dar prasčiau vertina teismų darbą. Ir blogiausia tai, kad niekas iš tų trijų valdžios grandžių nesiaiškina priežasčių. Rimčiausių grėsmių valstybės išlikimui ir nepriklausomybei. Nes viską užgožia konformizmas, baimė, nekompetencija ar koks nors smulkus asmeninis interesas.
- Buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas, VDU teisės fakulteto dekanas leidžia sau žeminti ir koneveikti teisėją, priėmusią jam nepatikusį sprendimą dėl tos pačios lyties partnerystės įregistravimo. Kartu siūlo netiesiogiai susidoroti su teisėju dėl priimto sprendimo – juk nelojali Lietuvai;
- Analizuodama Covid-19 pandemijos priemones, Konstitucinį teismą bando gėdinti Europos Komisija ir teisingumo (Rule of Law) ataskaitoje rašo: „…Belgijoje ir Lietuvoje konstituciniai teismai ir toliau raginami užtikrinti, kad veiksmai, kurių imtasi, atitiktų konstitucines normas“. Atsakau Komisijai: „paragintas“ Konstitucinis teismas nusprendė, kad atitinka. O bylą sprendė ir tie teisėjai, kurie buvo išreiškę savo išankstinę nuomonę ar net buvo svarstę šį klausimą Seime;
- Ilgą laiką slėpusi nuo Lietuvos žmonių, valdžia galų gale buvo priversta pripažinti, kad nekilnojamojo turto mokestį Lietuvai sugalvojo ne ES, o pati Lietuva vos pasibaigus Seimo rinkimams. Pamenate, prieš rinkimus žadėjo daugiau demokratijos, pabrėždami mokesčių stabilumą, veiklos skaidrumą ir įsiklausymą?
Nebetęsiu. Su Konstitucijos diena sveikinsiu visus tuomet, kai gyvenimas Lietuvoje bent žingsneliu priartės prie Konstitucijos teksto. Kai pasveiks teisinė valstybė. Bet norint kad jie išgirstų, reikia nebijoti telktis. Ir veikti.
Juk mūsų – dauguma.
2023 10 25
Prezidento rinkimus siūloma rengti kitų metų
– tv3.lt/naujiena/lietuva/prezidento-rinkimus-siuloma-rengti-kitu-metu-geguzes-12-diena-n1268587
O balsuoti bus už ką?
– Ir Ignas Vėgėlė yra (sukčius bei) Lietuvos priešas.
– Kai a_p_s_i_š_a_u_k_ė_l_i_a_i seimagyviai pakeitė konstitucijos 47 straipsnį, p_r_i_e_š_t_a_r_a_u_j_a_n_t konstitucijos 153 str nuostatai, užsieniečiai neturėjo bei neturi teisės įsigyti žemių, bet 2013 metų pabaigoje Lietuvos pardavėjas Ignas Vėgėlė labai d_u_r_n_a_i kalbėjo štai ką:
“… vis tiek, užsieniečiai turi teisę įsigyti žemę, lygiais pagrindais, kaip ir nacionaliniai subjektai” (Ignas Vėgėlė)
Va čia nuo 15:00
y o u t u b e.com/watch?v=8-AHRccWJDA
– Netiesa, Ignai Vėgėle,
“Lietuvos respublikos konstitucijos
47 straipsnis
Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.
Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.”
– 2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Ignui Vėgėlei dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu.
– Svetimšaliai sukčiai, apgaulės būdu pasisavinę žemę, t_u_r_i grąžinti valstybei (piliečiams).
Lietuva – tvirtovė.
______________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2023 spalio 31
1996 birželio 20 ir 2003 sausio 23, a_p_s_i_š_a_u_k_ė_l_i_a_i seimagyviai antikonstituciniu būdu keitė 47 straipsnį svetimšalių naudai (ir tuometiniai prezidentai skelbė pakeitimus) nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
“153 straipsnis
Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …”.
____________________________________________
Svetimšaliai sukčiai, apgaulės būdu pasisavinę žemę, t_u_r_i grąžinti valstybei (piliečiams).
„Kai pasveiks teisinė valstybė“ – citata iš šio straipsnio.
„Teisinės valstybės pagrindas – veiksminga teisminė apsauga, kuriai užtikrinti būtinas nacionalinių teisingumo sistemų nepriklausomumas, kokybė ir veiksmingumas.“ – citata iš EK svetainės.
Klausimas: ar teisinės valstybės pagrindas veikia Lietuvoje? Jei taip, tada gyvename teisinėje valstybėje. O jei ne?
Kokia gali būti pagarba seimui or valstybei, kokia konstitucija, jei per miestą važiuoja mašinos su ukrainos vėliavom, prie pastatų ir namų (Klaipėdos apskritis) kabo UK veliavos, o ne mūsų valstybinės.
Sakoma “Gerais norais pragaras gristas”. Iš kurio labai akivaizdus skirtumas tarp teorijos ir praktikos. Norai, ketinimai, planai gali būti patys gražiausi, o juos realizuojant, gaunasi, “kaip visada…”
Su konstitucija ir gyvenimu – lygiai tas pats. Konstitucija didžiąja dalimi tik teorija. Ji, kaip dešimt Dievo įsakymų…
Pokyčiai įmanomi tik stojus tiesioginei demokratijai, kada valdžią turės ir eiliniai piliečiai (atstatydinimo teisė).
Dažnai akcentuojami totalitarinių ir demokratinių valstybių skirtumai, bet ar pastebime panašumus? Ten ir ten visad laimi turtuolių interesai, tad ar ne iliuzija yra atstovaujamoji demokratija? O tikrosios, tiesioginės (t.y. referendumų) demokratijos niekur nėra. Referendumų gniaužimas – tas pats totalitarizmas.
Tiesioginė demokratija yra (bakalaurų konspektuose). Dar. Gal kai kas kažką naujo perskaitęs sužinojo. Aš tai ne. Tai kodėl skaičiau?
Tiesioginės demokratijos nėra ir bakalaurų konspektuose, nėra ir politinėse sistemose, kaip jos besivadintų. Todėl ir laimi turtingieji.
Bet ji yra pačioje demokratijos idėjoje “daugumos valdžioje”, kuri praktiškai dar neįgyvendinta.
O atstovaujama demokratija paprasčiausia apgavystė. Juk atstovai – mažuma. O mažumos valdžia – ne demokratija.
Realiausias kelias tiesioginės demokratijos įgyvendinimui, tai kurios nors partijos pasiryžimas, įtraukimas tokio siekio į rinkiminę programą, jos reklamavimas…
Eduardas Vaitkus: Tai kas tie “okupantai”? |
– youtube.com/watch?v=lQ3lTfN6qJw
Rūta Janutienė parodo, jog gali būti ir tokių kandidatų į prezidentus…