Kūne nuolat vyksta daugybė procesų, o jiems reikalinga energija, kuri gaunama medžiagų apykaitos proceso metu. Tai vienas svarbiausių procesų organizme, kurie lemia ląstelių atsinaujinimą ir fizinį bei protinį aktyvumą.
Medžiagų apykaitos sutrikimai gali turėti neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, sukelti antsvorį, vangumą. Greita medžiagų apykaita užtikrina gerą savijautą ir gerą sveikatą, nes organizmas gali pasisavinti reikalingas medžiagas iš maisto. BIOFITUS maisto papildai pataria, kai palaikyti greitą medžiagų apykaitą ar ją pagreitinti keičiant savo kasdienius įpročius.
Valgykite po mažiau, tačiau dažniau
Tikriausiai girdėjote, kad norint numesti svorio, reikia maitinti dažnai ir mažomis porcijomis? Tai naudinga ne tik metant svorį, bet ir… visada.
Trumpi tarpai tarp valgymų padeda išvengti kankinančio alkio jausmo ir palaiko stabilų cukraus kiekį kraujyje.
O tai skatina nuolatinį virškinimo procesą bei efektyvesnę medžiagų apykaitą. Vienas optimaliausių pasirinkimų – trys valgymai ir du užkandžiai per dieną.
Pasirūpinkite bakterijomis
Žmogaus virškinimo sistema yra gana sudėtinga, o procesams palaikyti joje „dirba“ milijardai bakterijų. Šios bakterijos yra būtinos virškinimui, todėl jos vadinamos gerosiomis bakterijomis ar probiotikais.
Dėl tam tikrų priežasčių, pavyzdžiui, antibiotikų vartojimo, streso, infekcijų ir kt., gerųjų bakterijų kiekis organizme gali sumažėti, o tai neigiamai veikia medžiagų apykaitos efektyvumą.
Dėl šių priežasčių rekomenduojama papildyti organizmo atsargas geriamais probiotikais – geriausias pasirinkimas yra gerosios bakterijos. Tai efektyvus būdas padėti virškinimo sistemai.
Gerkite daugiau vandens
Retas iš mūsų geria pakankamai vandens, tad jei norite gerai jaustis, susiimkite ir atidžiai skaičiuokite stiklines. Vanduo organizmui yra būtinas, o taip jo reikia efektyviai medžiagų apykaitai.
Vanduo dalyvauja virškinimo procese, be to, turi visapusį teigiamą poveikį sveikatai. Nors organizmui reikalingo vandens kiekis priklauso nuo įvairių subjektyvių veiksnių (fizinio aktyvumo, lyties, aplinkos temperatūros ir kt.), pasistenkite kasdien išgerti maždaug po 3 litrus vandens ir netruksite pajusti, kad savijauta gerėja.
Rinkitės judrų gyvenimo būdą
Judėjimas skatina medžiagų apykaitą – tai žino bene kiekvienas. Vis dėlto dažnai manoma, kad aktyvus gyvenimo būdas yra tik turtuolių, kurie gali nuolat atostogauti, privilegija.
Iš tikrųjų taip nėra! Kiekvienas mūsų gali lengvai įtraukti daugiau judėjimo į savo kasdienę rutiną.
Vietoje lifto rinkitės laiptus, o keliaudami namo išlipkite stotele anksčiau ir pasivaikščiokite. Jei dirbate prie kompiuterio, darykite mankštos pertraukėles, o savaitgalinį kino seansą iškeiskite į laisvalaikį gamtoje.
Eikite miegoti laiku!
Geras miegas labai svarbus medžiagų apykaitos procesui. Jei nuolat būsite pavargę ir per mažai miegosite, apykaita sulėtės, o jus nuolat kamuos alkio jausmas.
Stenkitės laikytis reguliaraus miego režimo ir visada eikite miegoti laiku – taip kūnas galės pailsėti ir turės laiko atsinaujinimo procesams. Sugrįžimas į normalų ritmą padės pagreitinti ir medžiagų apykaitą.