Šiuolaikinė visuomenė itin vertina unikalumą ir originalumą, bet kartais net nežinome, kaip atsiranda daiktai, kuriais žavimės. Viena iš technologijų yra lazerinis graviravimas – tai galimybė kompiuteriu ir lazeriu išgauti itin tikslų atvaizdą ir perkelti jį ant įvairių paviršių.
Šią paslaugą siūlo reklamos ir verslo dovanų srityje dirbanti įmonė „Naujas veidas“, kuri padeda klientams įgyvendinti įvairiausius projektus. Apie šią paslaugą galite sužinoti daugiau ir pasinaudoti galimybe įgyvendinti savo projektą.
Kaip atliekamas lazerinis graviravimas?
Pramonėje naudojami masinei gamybai pritaikyti būdai, tačiau reklamoje lazerinis graviravimas yra kruopštus darbas, skirtas unikaliems vienetiniams užsakymams. Tai reiškia, kad su kiekvienu graviruojamu daiktu yra dirbama individualiai.
Pirmiausia, kompiuteriu paruošiamas vektorinis piešinys, kurį speciali programa perduoda lazeriui – taip jis žino, kur turi judėti. Objektas dedamas į specialų graviravimo įrenginį, jei reikia – tvirtinamas, ir lazeris perkelia piešinį ant objekto paviršiaus. Galiausiai graviruotam daiktui leidžiama atvėsti, pašalinamos susidariusios apnašos ir dulkės.
Tokiu būdu galima išgraviruoti užrašus, ornamentus, logotipus, įvairius piešinius. Lazerinis graviravimas yra puikus būdas perkelti įmonės logotipą ant verslo dovanų, pavyzdžiui, puodelių, raktų pakabukų ir pan. Vienintelis trūkumas yra tai, kad naudojant lazerinį graviravimą negalima naudoti spalvų.
Lazeris išlydytų bet kokius dažus, todėl dažymas graviruojant nėra galimas, dirbama tik su pilku atspalviu. Lazerinis graviravimas dėl kontrasto itin išraiškingai atrodo ant dažytų paviršių, tačiau prieš juos graviruodami atkreipkite dėmesį, kad lazeris atskleis jų tikrąją spalvą.
Ką galima graviruoti?
Lazerinis graviravimas yra labai universali technologija, kurią galima pritaikyti įvairiems objektams. Priklausomai nuo piešinio, jis gali būti išgraviruotas tiek ant lygaus, tiek ant lenkto paviršiaus, pavyzdžiui, puodelio.
Galima graviruoti įvairius paviršius: plastiką, medį, fanerą, popierių, audinį, odą, keramiką ir kt. Lazerinio graviravimo metu objekto paviršius yra veikiamas itin aukšta temperatūra, todėl kai kurių medžiagų graviruoti negalima, jos gali sudegti.
Pavyzdžiui, negalima graviruoti jokios tekstilės, tačiau norint perkelti piešinį ant medžiagos, galima naudoti siuvinėjimą. Iš tikrųjų galima graviruoti beveik viską, tačiau jei turite itin originalią idėją, prieš atveždami daiktą geriau pasikonsultuokite su profesionalais.
Graviruojami patys įvairiausi daiktai, tačiau galima išskirti populiariausius. Itin dažnai lazerinis graviravimas naudojamas personalo kortelėms, taip pat numeriukams ir pakabukams, žetonams. Ant įvairių popieriaus gaminių, pavyzdžiui, segtuvų, graviruojami logotipai.
Kuriant unikalius interjero sprendimus, graviravimas atliekamas ant įvairių medinių paviršių, maitinimo įstaigos dažnai graviruoja savo naudojamus indus – tai suteikia prabangų akcentą.
Kam naudojamas lazerinis graviravimas?
Atrodo, parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairių daiktų, tad kam vargintis ir kažką graviruoti? Klystate, nes lazerinis graviravimas leidžia daiktus personalizuoti, suteikia jiems originalumo.
Dažnai lazerinis graviravimas yra naudojamas kuriant asmenines dovanas, jis gali suteikti prabangos dvelksmą, pavyzdžiui, išgraviruotas rašiklis atrodys daug vertingesnis.
Įmonėms svarbu puoselėti savo įvaizdį, o lazerinis graviravimas yra puikus būdas pasigaminti atributikos – taip galima perkelti įmonės pavadinimą ar logotipą ant rašiklių, pieštukų, firminių blankų ir kt. Taip įmonės darbuotojai tampa tarsi reklamos nešikliais – naudodami šiuos daiktus susitikimuose su klientais jie papildomai reklamuoja įmonę.
Taip pat galima lazerinį graviravimą panaudoti ir itin originaliems projektams, pavyzdžiui, papuošti tam tikras baldų ar apdailos detales, kurti unikalius papuošalus, interjero aksesuarus.
Lazeris dirba greitai ir tiksliai, tad rezultatas visada bus puikus, o svarbiausia yra tai, kad toks piešinys neblunka ir yra labai atsparus įvairiam aplinkos poveikiui.