Politinis strateginis lygmuo
Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Džozefas Borelis mano, kad Kinijos vadovo Si Dzinpingo kelionė į Maskvą sumažino tikimybę, kad Rusijos diktatorius Putinas panaudos branduolinį ginklą.
Borelis žurnalistams aiškino, kad prezidentas Si Dzinpingas Rusijos vadovui „labai, labai aiškiai“ pasakė, kad jis neturėtų dislokuoti branduolinių ginklų.
ES vyriausiasis diplomatas paminėjo Kinijos taikos planą Ukrainai, kuriame smerkiamas branduolinio ginklo naudojimas.
„Svarbu tai, kad šis vizitas sumažina branduolinio karo riziką, ir kinai tai aiškiai pasakė. Prezidentas nori sumažinti riziką būti siejamas su Rusijos karine invazija. Jie nedalyvauja karo veiksmuose ir nėra jokių požymių, kad jie nori dalyvauti karo veiksmuose“, – tvirtino ES politikas.
Tenka apgailestauti, kad Europos lyderiai kol kas nesuvokia Kinijos vykdomo dvigubo žaidimo, kurio tikslas – Rusijos rankomis susilpninti Vakarus.
Briuselio valdininkai nesupranta, kokias melo ir demagogijos pinkles sunarpliojo dviejų valstybių diktatoriai, siekdami bendrų tikslų.
Kinija jau netiesiogiai dalyvauja kare, per tarpininkus tiekdama Rusijai dronus ir jų dalis už milijonus dolerių, tačiau dauguma politikų to nenori matyti ir regi Kiniją ekonominio partnerio vaidmenyje.
Gyvenimas „wishfull thinking“ būsenoje, kai norima priimama už realybę, yra mirtinai pavojingas.
Iškart po Borelio pasisakymo, Putinas spjovė jam ir kitiems ES lyderiams į veidą pareikšdamas, kad dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje.
Putino teigimu, tai atsakas JAV, kurios dešimtmečius dislokavo branduolinius ginklus savo sąjungininkių Europoje teritorijoje.
„Sutarėme, kad darysime tą patį – nepažeisdami savo įsipareigojimų, pabrėžiu, nepažeisdami savo tarptautinių įsipareigojimų dėl branduolinių ginklų neplatinimo“, – aiškino ieškomas suėmimui teroristas Putinas.
Iki liepos 1 d. Rusija baigs taktinių branduolinių ginklų saugyklos Baltarusijoje statybą, tačiau neperduos ginklų kontrolės Minskui.
Dėl šių priežasčių, kur kas racionaliau su agresyvėjančia Kinija elgiasi JAV. Valstijų prezidentas Džo Baidenas pareiškė, kad nežiūri lengvabūdiškai į Rusiją, o Kinija esą kol kas atvirai neremia Rusijos dėl Vakarų demonstruojamos vienybės.
„Taigi, aš tik noriu į tai pažvelgti iš perspektyvos, nežiūriu į tai lengvai… ką daro Kinija ir Rusija, ir tai gali gerokai pablogėti“, – sakė Dž Baidenas.
Patinka – nepatinka Jungtinių Valstijų politika, bet kol kas ši šalis yra vienintelis žaidėjas, kuris rūpinasi globalia politika ir veikia kaip „pasaulio policininkas“, suvokiantis, jog kiekvienas procesas yra sudėtinė globalių įvykių grandinės dalis.
O štai Turkijos prezidentas T. R. Erdoganas Rusijos fiureriui Putinui telefonu padėkojo už „teigiamą požiūrį“ pratęsiant Juodosios jūros regiono grūdų sandorį. Ir tai visiškai natūralu. Erdoganas elgiasi pragmatiškai savo šalies atžvilgiu.
Turkija šiuo metu yra buferinė zona, skirianti Europą nuo pabėgėlių antplūdžio. Jei Afrikoje pajudės milijonai išalkusių, jie pirmiausia užplūs Turkiją.
Vengrija atvirai pareiškė, kad nepritars Ukrainos stojimui į ES tol, kol „vengrų mokykloms Užkarpatėje gresia pavojus“.
Vengrijos vyriausybė primena, kad „1 300 Vengrijos mokyklų ir vaikų darželių priglaudžia ukrainiečių pabėgėlius, o 99 Vengrijos švietimo ir vidurinėms mokykloms Ukrainoje gresia uždarymas dėl ukrainiečių kalbos įstatymo“.
Budapeštas jau anksčiau yra aiškiai pareiškęs, kad „kiš pagalius į ratus“ dėl Ukrainos ateities ES ir NATO, kol Kijevas nedarys nuolaidų dėl švietimo įstatymo.
Šie pagaliai į ratus tokia pat smulkmena (ne filologinė), kaip konfliktas dėl dvigubos vė rašymo lietuviškuose pasuose. Jei ne mokyklos, Budapeštas būtinai surastų kitą priežastį pamaloninti Maskvą.
Dmitrijus Medvedevas, Kremliaus klounas ir girtuoklis, ragina rusus siųstis piratinius filmus. Medvedevas esą taip siūlo elgtis, kad „bankrutuotų“ kino produkcijos gamybos ir platinimo bendrovės Vakaruose.
„Tegul tai kerta per pinigus. Neseniai tai aptarėme, kad iš jų reikėtų atimti kai kurias neturtines teises, teisine prasme, kurias jie čia turi“, – reziumavo prastas FSB režisierių produktas.
Maskoliai visada vogė idėjas, daiktus, technologijas, plėšė ir marodieriavo.
Jau po Antrojo pasaulinio karo, driskių karininkai, vaikštinėdami su nuautais nuo nužudytų lietuvių batais, savo žmonoms, lyg balinėmis suknelėmis pasipuošusiomis vogtais lietuvaičių apatiniais, nupjaudavo vyšnių medžius, kad jos galėtų lesti uogas tiesiai nuo šakų.
Maskoliai kaip skėriai – negalvoja, ką sukurti ar užauginti. Jie moka viena – grobti, vogti, suėsti, naikinti.
„Po veiksmingų eksporto apribojimų ES ir jos sąjungininkės nori sutelkti dėmesį į sankcijų apėjimo prevenciją. ES duomenys rodo, kad šimtai prekių rūšių, pavyzdžiui, pažangūs puslaidininkiai ir kitos technologijos, kurias Maskva naudoja mūšio lauke Ukrainoje, gali patekti į Rusiją per trečiąsias šalis“, – teigia Bloomberg.
Pranešama, kad ES deda pastangas užtikrinti, kad sankcijos nebūtų apeinamos. Jų dėka, Turkija sustabdė sankcionuotų prekių tranzitą per savo teritoriją, o Kazachstanas pažadėjo sugriežtinti reeksporto į Rusiją kontrolę.
Operacinis lygmuo
Ukrainos ginkluotosios pajėgos negali pradėti kontrpuolimo dėl ginklų trūkumo, praneša Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Kol kas neturima pakankamai šaudmenų, sunkiosios technikos ir naikintuvų, kad būtų galima pereiti į puolimą.
Koks netikėtas pareiškimas, laukiant „galingo kontrpuolimo“! Mes nebepateikinėsime skaičių, nebekalbėsime apie jėgų santykį fronto linijoje, nebebaksnosime pirštu į mūsų analizes.
Mes suprantame, kad jos liūdina, nesuteikia vilties dėl šviesios ir pergalingos ateities, greito karo pabaigos, jau rytoj laukiančio visuotinio gėrio triumfo prieš blogį.
Tačiau čia būtinai norime pabrėžti, kad intensyvaus puolimo nebegali tęsti ir Rusija. Pamažu kai kam pradeda ryškėti klasikinė padėtis, kai kariaujančios pusės paprastai sėda prie derybų stalo.
JK gynybos ministerijos teigimu, po nesėkmingo puolimo Bachmute, Rusijos kariai grįžta į gynybos linijas.
Tai gali reikšti itin didelį Rusijos karių išsekimą, teigiama kasdienėje naujienų santraukoje, kurioje taip pat pažymima, kad ginant miestą, Ukrainos kariuomenė patyrė didelių nuostolių.
Manoma, kad Rusijos vadovybė dabar greičiausiai sutelks savo pastangas prie Avdejevkos, taip pat Svatovo-Kreminos linijoje, kur siekiama stabilizuoti fronto liniją.
Tai gali reikšti, kad Rusija apskritai grįžta prie gynybinių veiksmų po nevykusių bendro puolimo rezultatų.
Šeštadienį „Wagner Group“ „savininkas“ J. Prigožinas pareiškė, kad daugiau kaip 5 000 kalinių įvykdė sutartis su Rusijos pajėgomis ir jiems suteikta malonė.
Maskvos finansuojama Prigožino „kariuomenė“ rėmėsi nuteistųjų verbavimu iš Rusijos kalėjimų, žadėdama atleidimą nuo bausmės ir piniginę kompensaciją, jei jie išgyvens šešis mėnesius mūšio lauke.
Praėjusią savaitę virėjas, recidyvistas ir butų vagis pareiškė, kad ieško dar 30 000 kovotojų, ir daugiausia dėmesio skirs sportuojantiems sporto klubuose.
Taktinis lygmuo
Per pastarąją parą okupantai sudavė 34 oro ir 4 raketų smūgius, apšaudė daugiau kaip 70 objektų iš reaktyvinių raketų sistemų.
Tikimybė, kad Rusija vykdys raketų ir oro smūgius visoje Ukrainoje, išlieka didelė.
Ukrainos kariai atrėmė daugiau nei 85 užpuolikų atakas.
Berdianske, Zaporožės srityje, okupacinė rusų „administracija“ išleido potvarkį vietos gyventojams iki balandžio 1 d. gauti miesto komendantūroje leidimus, norint judėti po laikinai okupuotas Zaporožės srities teritorijas.
Ukrainos karo aviacija per dieną sudavė 11 smūgių driskių susitelkimo vietose, oro gynybos pajėgos numušė bepiločius orlaivius „Orlan-10“ ir „Superkam“.
Raketiniai ir artilerijos daliniai smogė 3 kontrolės punktams ir 5 priešo gyvosios jėgos, ginklų bei karinės technikos sutelkimo vietoms.
Iš viso praėjusią parą Ukrainos gynėjai likvidavo 660 driskių, sunaikino 15 tankų, 15 šarvuočių, 8 artilerijos sistemas bei kitą priešo kovinę techniką.
Ukrainos gynybos pajėgų duomenimis, per Rusijos apšaudymą aštuoniuose Ukrainos regionuose žuvo šešiolika civilių, penkiasdešimt devyni žmonės buvo sužeisti.
Primename, kad galite savo 1.2 procento nuo sumokėto pajamų mokesčio pervesti šias apžvalgas kuriančiai agentūrai, įmonės kodas 305974366.
Dėkojame, kad remiate ir suteikiate mums galimybę sakyti tai, ką iš tiesų galvojame.
Ypatingas ačiū rėmėjams DT Artelė, UAB ir Lietuvos aludarių gildijai. Kasdienės apžvalgos yra „Pažinti Rusiją“ projekto dalis, kurią remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Norėtumėte pakviesti diskusijai ar mokymams? Rašykite: info@visagentura.com
Visuomenės informacinio saugumo agentūra, sąskaitos Nr. LT447300010172065624
Pasaulio likimas dviejų galybių rankose. JAV ir Kinija. Susitars – karas baigsis, kad ir kitą dieną. Ne. Blogai visiems.
Kinija , kaip ir Vakarai nenori pilno maskovijos sunaikinimo. Apsilpusi maskovija kiniečiams labai reikalinga. O vakariečiams irgi sapnuojasi pigios žaliavos.
Kas man nepatinka. Tai ištisinis riksmas (reklama) . Ukraina tuoj puls. Ne . Dar palauks. Rytoj. Ne. Poryt. Tylėkit. Čia vyksta karas ; kraujas, lavonai , sužeistųjų dejonės. Čia ne futbolo varžybos. Jokios paslapties , netikėtumo nematau.
Šiuo metu per „Svobodą” apie tai, kad kalėjimu baudžiama už menkiausi Putino kritiką. Esą dabar, praėjus 3 mėn., jie keršija už pr. m. gruodžio mėn. Jano Račinskio (Jan Raczynski, Yan Zbignevich Rachinsky, Ян Збигневич Рачинский*) pasakyta neprilygstamą kalbą apie Putiną, fašizmą ir antifašizmą.
——————-
* Nesupratau, ar Lenkijos piliečio, ar RU „Memorialo” nario
>Užčiaupta tauta,
tiki “Svoboda”? O tu Dieve.