Sveikinimai su gimtadieniu turėtų sukelti džiaugsmą, pasitenkinimą ir parodyti kaip jūs rūpinatės ar prisimenate savo draugą ar artimą sau žmogų. Tai ypatinga šventė, kartą per metus leidžianti prisiminti viskas kas buvo geriausia, atšvęsti ir paminėti prabėgusius metus bei palinkėti dar geresnių ateinančių. Tai kaip Nauji metai, tik asmeniniai.
Taigi, šiai ypatingai šventei reikalingi ir gražūs sveikinimai su gimtadieniu. Tačiau netinkami žodžiai, atvirutė, pateikimo būdas gali suerzinti ar net įžeisti. Kaip to išvengti?
Koks blogiausias dalykas, kurį galite padaryti užrašydami atvirutę?
Daugelis žmonių bei komunikacijos, psichologijos srities ekspertų pripažįsta, jog blogiausia ką galite padaryti siunčiant gimtadienio sveikinimus, tekste naudoti per daug žodžių „aš“, „man“, „mano“.
Taip atsitinka, kuomet sveikinimą paverčiate istorija, kuria norite pasidalinti. Tačiau gimtadienio šventė sukasi apie sukaktuvininką, o ne apie jus. Mintis ir sveikinimus perfrazuokite taip, jog sveikinimo centre būtų būtent tas žmogus, kurį sveikinate.
Nors dažnai tokiuose sveikinimuose nėra blogų intencijų, tačiau susikoncentravimas ties tuo kaip jūs jaučiatės galvodami apie sukaktuvininką, kaip jums smagu, jog turite tokį draugą, nėra geriausias sprendimas rašant sveikinimą.
Tiesiog stilistiškai tekste atrodys tarsi per daug kalbate apie save. Jei rašote ilgesnį sveikinimą, dalinatės istorija, visada atkreipkite dėmesį kaip tai atrodo ir kaip skamba. Jei nesate tikri ar tai tinkamas šventinis sveikinimas – paprašykite draugų pagalbos įvertinti.
Standartinis tekstas ir tik jūsų vardas? Blogai.
Lengviausias būdas pasveikinti žmogų – prekybos centre išrinkti jau užrašytą atvirutę su tekstu ir išsiųsti ar įteikti užrašius tik savo vardą. Tą patį galima padaryti ir su elektronine atvirute. Tačiau išrinkti ir užrašyti savo vardą yra toks minimalus veiksmas pastangų prasme, jog net gėdingas. Tarsi savaime sako, jog jaučiatės spaudžiami ir atliekate pareigą tik tam, kad užsidėtumėte varnelę darbų sąraše: pasveikinti draugą – atlikta.
Dėl mylimo, artimo žmogaus galite ir turite padaryti daugiau. Vos keliomis minutėmis ilgiau užtruks, nereikalaus pastangų, bet atrodys solidžiau – tą patį standartinį tekstą perrašyti ranka į tuščią atvirutę.
Progos neatitinkantis sveikinimas
Sveikinimai su gimtadieniu turi skambėti ir atrodyti gimtadieniškai. Jei gimtadienio sveikinimą užrašysite į velykinę atvirutę – atrodys blogiau nei jokios atvirutės. Jei gimtadienio tostą pasakysite perfrazavę visiems iki skausmo žinomus kalėdinio sveikinimo žodžius – atrodys taip pat nekaip.
Todėl visada pagalvokite apie progą ir apie tai kaip viskas, pradedant nuo sveikinimo iki dovanos, turi skambėti būtent gimtadieniškai.
Sveikinimo sėkmės formulė
Taigi, apibendrinkime, ko reikia norint, jog sveikinimai su gimtadieniu pasiektų savo tikslą? Pirmiausia, būkite nuoširdūs ir įdėkite nors ir minimaliai, tačiau šiek tiek pastangų išrinkti sveikinimą, užrašyti ir jį išsiųsti.
Visai nesvarbu ar renkatės fizinę atvirutę ir joje užrašytą sveikinimą, ar elektroninę atvirutę su sveikinimu ar tiesiog sveikinimą socialiniuose tinkluose ar trumpąją žinute.