Danties skausmas – vienas iš nemaloniausių skausmų. Dėl galimo skausmo gydymo metu, daugelis žmonių atidėlioja vizitus pas odontologus ir vartoja skausmą malšinančius vaistus. Tačiau paūmėjus skausmui, vaistų paveikumas sumažėja, todėl apsilankymas odontologo kabinete tampa neišvengiamu.
Atsižvelgiant į tai, čia pateikiamos priežastys, kodėl žandikaulyje atsiranda skausmas ir kada verta kreiptis į gydytojus.
Skausmo atsiradimo priežastys
Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Žandikaulio disfunkcija gali lemti galvos, ausų skausmus ar netgi galvos svaigimą ir pusiausvyros sutrikimus. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas – gali būti daug. Kelios jų:
- lėtinis griežimas dantimis;
- traumos;
- artritas;
Griežiant tiek viršutinis, tiek apatinis žandikauliai yra stipriai sukandami, o dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti raumenų skausmus ir pažeisti dantis. Tad jeigu skauda žandikaulį nuo danties, patariama nedelsiant kreiptis į profesionalią odontologijos kliniką. Laiku aptikti dantų pažeidimai leis išvengti nemalonaus, ilgai trunkančio gydymo.
Visgi, skausmą gali sukelti ir nelaimingi įvykiai, kurių metu buvo sutrenktas žandikaulis ar kiti veido kaulai. Dėl sužalojimų gali kilti ir uždegimas, kuris lemia artrito pradžią.
Šis neretai sukelia ne tik skausmą, bet ir patinimą, o ilgainiui pažeidžia ir sąnarius. Ir, galiausiai, stresas – viena iš pagrindinių priežasčių, lemiančių sąnarių disfunkciją. Padidėjęs nerimo lygis įprastai sukelia bruksizmą.
Kada verta kreiptis į gydytojus?
Pajutus pirmuosius skausmus, reikia įvertinti gyvenimo būdą ir praeities įvykius. Tai leis apčiuopti problemą, ties kuria bus galima susikoncentruoti. Jeigu jau kuris laikas patiriate didelį stresą ir nerimą, atlikite atsipalaidavimo pratimus.
Meditacija, gilus kvėpavimas ir fiziniai veido pratimai leis tiek nuraminti mintis, tiek padidinti sąnarių judesių amplitudę. Taip pat galite dėti ir šaltus kompresus, šie sumažins raumenų sąstingį ir spazmus.
Jeigu skausmas paūmėja, o šalti kompresai ir vaistai skausmo nesumažina, patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją. Apžiūros metu įvertinama ligonio būklė ir parenkama tinkamiausias gydymas. Svarbiausia pasirinkti patikimą gydytoją, kuris suteiks profesionalų gydymą ir atsakys į visus rūpimus klausimus.
Tiek psichologiniai, tiek neurologiniai, tiek anatominiai pokyčiai turi įtakos skausmo atsiradimui. Vos šį pajutus, patariama stebėti ir imtis veiksmų namuose.
Jeigu nemalonūs pojūčiai ūmėja, būtina gydytojo pagalba. Kvalifikuoti odontologai taikydami modernias gydymo priemones užtikrins efektyvią gydymo eigą ir, žinoma, rezultatą.