Prasmingą, naudingą, kokybišką laisvalaikį 10–15 metų vaikams ir paaugliams siūlo Panevėžio, Klaipėdos, Kauno apskričių bibliotekos.
Prasidėjo „Draugoteka“ – nemokama nauja, naujoviška mobilioji programėlė, pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams.
„Pavadinimu „Draugoteka“ pabrėžiame: tai vieta, kur renkasi draugai, su jais galima susipažinti.
Su Norvegijos partneriais „Black Book AS“ kurta programėle siekiame kelių svarbių tikslų:
vaikus ir paauglius paskatinti skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius – susirasti tikrų draugų.
Tikimės, kad mūsų pasirinkta žaidimo forma bus patraukli ir vertinga jaunajai kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų kartai.
Taip pat tikimės, kad garsinti žaidimą mums padės tėvai, globėjai, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai“, – sako Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų vadovė Raimonda Gvozdienė.
Apie ką yra „Draugoteka“? Bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių.
Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.
„Taip „Draugoteka“ atliks ir terapinę funkciją – nepamokslaudama, neįkyriai vaikui ar paaugliui parodys, kaip ir kur gali ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus“, – teigia R. Gvozdienė.
„Draugotekos“ programėlėje paminėtas knygas artimiausiu metu bus galima rasti 39 Panevėžio, Klaipėdos, Kauno regionų viešosiose bibliotekose. Čia atsiras specialios lentynos. Kiekvienai bibliotekai perduota po 77 naujas knygas.
Įgyvendinant projektą tose pačiose 39 bibliotekose baigiami įrengti knygomatai.
Tai leis jauniesiems skaitytojams pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jiems patogiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle.
Taip pat bus sukurta speciali mokomoji programa.
„Draugotekos“ pristatymo renginiai bibliotekose – vasario 6–28 dienomis. Apie tikslias datas kviečiama teirautis savo bibliotekoje arba stebėti žinias interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose.
Sumanymo „Naujoviški Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka.
Sumanymas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis. Tam skirta 219 978 Eur.
Daugiau žinių – Raimonda Gvozdienė, tel. 8 669 50674 .
Parengta pagal Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos pranešimą
Atrodo – iš “Respublikos” “draugų” buvau pašalintas už tai, kad parašiau kaip “nuleidžiu garą” (spermą) į kumštį. Betgi tai labai naudinga, nenorint “išnaudoti moterų seksualiai” ir netyčia sužeisti moters? Ir ne visada organas kietėja, kai moteris turi iniciatyvą net “imant į burną”. Čia rašiau tame straipsnyje – rašiau apie lytinius santykius, kai už mėlynę ant šlaunies vyrukas buvo pasodintas ant 3 metų> Žinokit, jaunieji – kol-kas geriausiai “nuleisti garą” masturbuojant. Tai – mano edukacija. Juk ne visi 13-14 mečiai supranta ką daryti, kai pradeda gamintis sperma. Gal kol-kas(?) šita “edukacija” teisiškesnė už gėjų santykių propagandą eitynėmis ir paradais(?). Kaip – moterytės ir žmogos? Kelsim problemą dėl šios rašliavos?
“Hormonai vyriški”… “hormonai moteriški”… Testosteronas – “vyriškas”, ar “moteriškas”? Kai moteris su antplūdžiu – “moteriškas”? Kažkodėl berniukai nelaimingi dėl tų “moteriškai-vyriškų” antplūdžių… Kone kiekvieną galima pasodinti už “pasikėsinimus”, smerkti už “brudnas fantazijas”. A nia, teisėjos?