Sausio viduryje budėjimą pradėjo Europos Sąjungos kovinė grupė, kurios Operaciniam štabui Lietuva skyrė du karininkus iš LITPOLUKRBRIG (jungtinės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados). Nuo 2023 m. sausio 1 d. iki birželio 30 d. šie karininkai vykdys budėjimą Operacinio štabo sudėtyje ir dalyvaus parengties patikrinimo pratybose.
Taip pat Lietuvos kariuomenė ateityje planuoja periodiškai skirti karius ir vienetus budėjimui į ES kovinę grupę, taip užtikrindama bendradarbiavimą su kitomis ES šalimis narėmis.
Europos Sąjungos kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) – tai daugianacionalinės pajėgos, skirtos greitai reaguoti į kylančias krizes. Jos buvo sukurtos humanitarinėms, prevencinėms ir stabilizavimo misijoms, įskaitant taikos užtikrinimą ir taikos palaikymą. Vienu metu budėjimą vykdo dvi kovinės grupės, kurios yra rotuojamos kas pusę metų.
Rengiantis budėjimui vyksta intensyvus pasiruošimas, bendros tarptautinės pratybos, dalyvaujama vykdant kovinės parengties patikrinimo pratybas (angl. ALERT EXERCISE), išlaikant panašų intensyvumą ir budėjimo metu. Tai svarbi patirtis Lietuvos kariuomenės kariams, kurie kartu su kariais iš kitų šalių prisideda prie ES saugumo užtikrinimo.
Grupės dažniausiai yra sudaromos šalių narių pagrindu, suformuojant bataliono dydžio manevrinius vienetus bei sustiprinant koviniais paramos elementais. Vieną kovinę grupę sudaro apie 1500-2000 karių.
Kovinės grupės turi būti pajėgios reaguoti į neišvengiamas grėsmes arba į krizinę padėtį iki 6000 km atstumu nuo Briuselio. Visi kovinei grupei priskirti vienetai ir kariai vykdo tarnybą savo šalyse, tačiau privalo išlaikyti labai aukštą parengtį. Jei būtų priimtas sprendimas siųsti grupę į operaciją, kariai turėtų išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje veikti nuo 30 iki 120 dienų. Kovinės grupės sudaromos taip, kad būtų greitai perdislokuojamos ir gebėtų vykdyti įvairaus pobūdžio operacijas skirtingomis klimatinėmis sąlygomis.