Bet kokio amžiaus vaikų motoriniai įgūdžiai skiriasi. Todėl fiziniai gebėjimai yra geresnis rodiklis nei amžius ar fizinis dydis, leidžiantis nustatyti, ar vaikas yra pasirengęs. Apskritai bet kuris vaikas, galintis vaikščioti tolygia eisena, galės važinėti paspirtuku.
Tai reiškia, kad paprastai jie gali pradėti važinėti nuo 2 metų. Kaip jums pasakys bet kuris sporto treneris, paprastai yra privalumas pradėti užsiimti bet kuria sporto šaka kuo anksčiau, kai tai fiziškai įmanoma.
Dviejų ar trijų ratų paspirtuką pirkti?
Be fizinių gebėjimų, šis sprendimas turi didžiausią įtaką tam, ar vaikas galės saugiai ir sėkmingai važinėti paspirtuku. Trijų ratų paspirtukais lengviau važiuoti labai jauniems vairuotojams, pavyzdžiui, mažiems vaikams, nes pusę pusiausvyros išlaikymo darbo atlieka paspirtukas. Važiuodamas į priekį paspirtukas vaiko balansuoja pats.
Savo vaikui turėčiau rinktis didelį ar mažą paspirtuką?
Šiam sprendimui įtakos turi vaiko kūno sudėjimas ir fizinis pajėgumas. Bendras paspirtuko dydis paprastai tiesiogiai susijęs su jo ratų dydžiu. Mažas ratų pakylos dydis nėra kliūtis, nes iš tikrųjų mums reikia vietos tik vienai kojai, kad galėtume važiuoti paspirtuku, kita koja didžiąją laiko dalį stumia. Mažais ratais varomi paspirtukai yra daug lengvesni už didelių ratų paspirtukus. Dėl to mažais ratais varomais paspirtukais vaikams lengviau važiuoti, juos valdyti, vairuoti ir pagreitinti. Jie taip pat yra judresni.
Paspirtuko dydžio saugos aspektas
Nepriklausomai nuo vaiko gebėjimų, paprastai vaikui saugiau važinėti paspirtuku, kurio vairas yra žemiau vaiko kaklo. Jei rankenos strypas yra priešais vaiko veidą ar kaklą, padidėja tikimybė, kad susidūrimo metu rankenos strypas sužalos veidą ar kaklą. Jei vaikas važinėja paspirtuku, kurio rankenos aukštis reguliuojamas, atsargumo sumetimais laikykite rankeną žemiau kaklo aukščio. Geras vairo aukščio orientyras yra maždaug nuo pilvo iki alkūnės.
Jei įmanoma išbandyti važiavimą, stebėkite vaiką, kaip jis bando važiuoti skirtingų dydžių paspirtukais, kad pamatytumėte, kurį iš jų jis gali valdyti geriau. Būtinai paklauskite jo nuomonės. Po viso to jūsų sprendimas bus kažkur tarp jūsų noro leisti vaikui rizikuoti ir noro, kad vaikas visapusiškai lavintų savo motorinius įgūdžius. Jei abejojate, rinkitės mažesnį paspirtuką, nes jį paprastai lengviau valdyti, ir susitaikykite su tuo, kad vėliau gali tekti pirkti didesnį.