Sekmadienis, 19 kovo, 2023
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Prasidėjo nusipelniusiųjų gamtosaugai teikimas V. Adamkaus premijai gauti

www.alkas.lt
2023-01-21 08:00:54
6
Prezidentas Valdas Adamkus | adamkuslibrary.lt nuotr.

Prezidentas Valdas Adamkus | adamkuslibrary.lt nuotr.

Sausio 20 dieną prasideda nusipelniusiųjų gamtosaugai teikimo laikas Prezidento Valdo Adamkaus premijai gauti. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir Danos Gedvilienės Fondo premija bus įteikta už visuomenės dėmesio ir pagarbos vertus pasiekimus bei pastangas apsaugoti ir atstatyti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje bei užtikrinti išteklių tvarumą.

Nominacijų Premijos steigėjai laukia mokslo, visuomenės, politikos ir verslo srityse. Paraiškos Prezidento Valdo Adamkaus Premijai gauti priimamos nuo šių metų sausio 20 d. iki kovo 20 d.

Kaip teigia Prezidento Valdo Adamkaus Premijos konsultantas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Filosofijos katedros vedėjas, ekosofas, dr. Mantas Antanas Davidavičius, pastaraisiais metais Lietuvos aplinkosauginiame lauke vyko daugybė įvairių dėmesio vertų įvykių. „Pavyzdžiui, buvo tęsiamos anksčiau pradėtos aktyvios visuomeninės diskusijos ir netgi protestai dėl mūsų šalies miškų ateities, siekta Nacionalinio miškų susitarimo.

Daugybę metų trukę ginčai dėl Punios šilo likimo, atrodo, pagaliau pasiekė tam tikrą atomazgą – buvo nuspręsta penkis kartus padidinti šile esančio rezervato teritoriją.

Taip pat turėjome pirmąjį Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą, šalyje kaip niekad anksčiau sparčiai augo saulės elektrinių skaičius, Seime buvo priimta įvairių aplinkai draugiškų įstatymų pataisų…

Galiausiai – Kaune (Europos kultūros sostinėje 2022), Vilniuje ir kitur Lietuvoje matėme įvairių meno ir kultūros iniciatyvų, skirtų aplinkosauginio sąmoningumo skaidai“, – tikina M.A. Davidavičius ir kviečia siūlyti asmenis už jų mokslinius išradimus, visuomenės dėmesį į aplinkosaugines problemas atkreipiančias iniciatyvas, už politinius sprendimus arba už tvarių sprendimų ar produktų kūrimą versle ir šiais metais.

Premijos nugalėtojas bus paskelbtas Tarptautinės motinos žemės dienos išvakarėse – balandžio 21 d., o iškilmingas Premijos įteikimas vyks birželio 5 d. – Tarptautinės aplinkos apsaugos dieną – VDU Botanikos sode. Laureatui bus įteikta 5 tūkst. eurų suma ir skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio skulptūra „Gervė“.

Nugalėtoją rinks Premijos komitetas, kurį sudaro eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, primatologė dr. Birutė Galdikas, VDU Botanikos sodo direktorius dr. Nerijus Jurkonis, KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro direktorius dr. Visvaldas Varžinskas, žurnalistas Donatas Puslys ir Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus direktorius Arūnas Antanaitis.

Atnaujinus premiją, 2021 metais, Prezidento Valdo Adamkaus Premijos laureatu tapo dokumentinio filmo „Sengirė“ režisierius Mindaugas Survila,  atkreipęs plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę, o pernai už darnios gyvensenos populiarinimą, socialines ir menines iniciatyvas  įvertinimo sulaukė visuomenininkas Giedrius Bučas.  

Premijos steigėjai – Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus ir Danos Gedvilienės fondas.  Fondo valdytojas Gabrielius Gedvila yra Prezidento Valdos Adamkaus jaunystės draugas. Jo velionė žmona Dana buvo aistringa aplinkosaugos gerbėja. Po jos mirties šeima nutarė įsteigti fondą ir jos sukauptas lėšas skirti Lietuvos aplinkosaugos gerinimui.

Prezidentas Valdas Adamkus iki 1997 m. buvo JAV Aplinkos apsaugos agentūros Didžiųjų ežerų regiono vadovas. 17 metų jis buvo šio regiono vadovas, iš viso joje pradirbo 26 metus.

1992–2005 metais buvo teikiama paties V. Adamkaus inicijuota aplinkosaugos premija, kuria buvo siekiama prisidėti prie aplinkosaugos plėtros Lietuvoje. 2021 metais atkurta premija remiasi Jungtinių Tautų „Žemės čempionų“ (UN The Champions of the Earth) formatu.

Apie kategorijas, kuriose galima siūlyti nusipelniusius asmenis, ir visą kitą informaciją galima rasti čia.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Prasidėjo siūlymai Prezidento Valdo Adamkaus Premijai už pasiekimus aplinkosaugai gauti
  2. Mindaugui Survilai už filmą „Sengirė“ paskirta V. Adamkaus premija
  3. Gamtosauginės Prezidento V. Adamkaus premijos laimėtoju išrinktas G. Bučas
  4. Kino apie gamtą kūrėjai kviečiami teikti paraiškas premijai
  5. Filmų apie gamtą kūrėjai kviečiami dalyvauti konkurse P. Abukevičiaus premijai laimėti
  6. Prasidėjo aplinkosauginis vajus „Miškas“
  7. Prasidėjo aplinkosauginė akcija „Poilsiauk atsakingai“
  8. Kviečiama siūlyti filmus P.Abukevičiaus apdovanojimui gauti
  9. Priimamos paraiškos ES ir nacionalinei paramai gauti pagal „LIFE“ programą
  10. Kviečiama siūlyti nusipelniusius G. Petkevičaitės-Bitės apdovanojimui gauti
  11. Kviečiama teikti nusipelniusius Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui „Tarnaukite Lietuvai“ gauti
  12. Žmonių dėka stiprėja „greitoji pagalba“ aplinkai
  13. Lietuva didžiuojasi keturiais metų laikais, bet ar dar ilgai bus galima tai daryti?
  14. Baltarusijos teismas uždarė ornitologų organizaciją!
  15. „Wizz Air“ pripažinta tvariausia oro bendrove

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 6

  1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
    2 mėnesiai ago

    Valdas Adamkus – Lietuvos priešas.
    2003 sausio 23, seime, apsišaukėlių seimo seimagyviai dalyvavo balsavime ir pakeitė konstitucijos 47 straipsnį pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams. Valdas Adamkus pasirašė seimagyvių aferistų 47 straipsnio keitimo įstatymą.
    2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Valdui Adamkui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Valdai Adamkau, ant kelių.
    _________________
    Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų nelegitimaus seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, skvernelinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
    2023 sausio 21

    Atsakyti
    • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
      2 mėnesiai ago

      2003 sausio 23, apsišaukėliai seimagyviai banditai antikonstituciniu būdu net antrą kartą keitė 47 straipsnį nepaisydami konstitucijos (2 str, 4 str, 3 str, 9 str, 6 str, o taip pat) 153 straipsnio nuostatos, kuriame parašyta:
      “153 straipsnis
      Kai ši Lietuvos Respublikos Konstitucija bus priimta referendumu, Lietuvos Respublikos Seimas iki 1993 metų spalio 25 dienos 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma gali pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatas, kurios yra 47, 55, 56 straipsniuose, …” _

      Atsakyti
      • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
        2 mėnesiai ago

        Atsiradus mirtinam pavojui, dar viena paguodos žinia Tautai yra ta, kad jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai neteisėti (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime._

        Atsakyti
      • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
        2 mėnesiai ago

        Visiems visiems visiems
        _____________________
        I. Dabar, galioja Lietuvos respublikos konstitucijos 47 straipsnis:
        “Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.
        Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.”
        II. Konstitucijos 47 straipsnis gali būti keičiamas vadovaujantis tik ir tik (šeimininko) Tautos valios išraiška (referendume) bei tik (legitimaus) seimo be sąrašinių apsišaukėlių.
        III. Svetimšaliai sukčiai, apgaulės būdu pasisavinę žemę po 1996 birželio 20, t_u_r_i grąžinti valstybei (piliečiams).

        Atsakyti
    • Lietuvis says:
      2 mėnesiai ago

      Tu esi sudzius ir lietuvių tautos priešas Nelaimingas kremliaus trolis kuris šiam garbingam lietuviui net batų valyti nevertas.

      Atsakyti
      • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS says:
        2 mėnesiai ago

        Mums nelimpa tavo etiketės, bjaurybe, pabučiuok į subinę Lietuvos priešui Valdui Adamkui, nusispjovusiam į Lietuvos konstituciją.

        Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Kiti Straipsniai

Ukraina ginasi | https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

Trys šimtai tūkstančių NATO karių aljanso rytiniam flangui nuo Rusijos apginti

2023 03 19
Kariai | kaunas.lt nuotr.

Kaune vyks pratybos „Stiprus vilkas 2023“

2023 03 19
Kompostas | pixabay.com, Mel Green FR nuotr.

Pats metas ruošti pavasarinį kompostą

2023 03 19
Automobilių numeriai | regitra.lt nuotr.

„Regitra“: atmetama penktadalis ženklų prašymų

2023 03 19
Kaune Vilniaus universitetas pirmasis Lietuvoje rengs kibernetinio saugumo bakalaurus

Klaida manyti, kad kibernetinis pavojus negresia

2023 03 19
Serbija-Rusija | Youtube.com stop kadras

L. Litvinavičius. Krepšinio „kalba“

2023 03 18
„Matuokis profesiją 2023“: kas yra populiaru, nebūtinai yra teisinga | VDU nuotr.

„Matuokis profesiją 2023“: kas yra populiaru, nebūtinai yra teisinga

2023 03 18
Prasideda pavasarinė „Mamų mugė“ | fcomm.lt nuotr.

Prasideda geriausias metų „kuistukas” – pavasarinė „Mamų mugė”

2023 03 18
Sodinimas | „Lidl Lietuva“ nuotr.

Sodas pagal lietuvius: nuo šiaudinio iki kolektyvinio

2023 03 18
Žuvintą užliejo pavasarinė keliaujančių žąsų banga | vstt.lrv.lt nuotr.

Žuvintą užliejo keliaujančių žąsų banga

2023 03 18
Rodyti daugiau

Naujienos

Ukraina ginasi | https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.
Ukrainos balsas

Trys šimtai tūkstančių NATO karių aljanso rytiniam flangui nuo Rusijos apginti

2023 03 19
Kariai | kaunas.lt nuotr.
Lietuvoje

Kaune vyks pratybos „Stiprus vilkas 2023“

2023 03 19
Aviamodelis | D. Paužuolio nuotr.
Lietuvoje

Jonavoje – aviamodelių pasaulio čempionatas

2023 03 19
Automobilių numeriai | regitra.lt nuotr.
Lietuvoje

„Regitra“: atmetama penktadalis ženklų prašymų

2023 03 19
Kaune Vilniaus universitetas pirmasis Lietuvoje rengs kibernetinio saugumo bakalaurus
Lietuvoje

Klaida manyti, kad kibernetinis pavojus negresia

2023 03 19
Saulė | alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.
Lietuvoje

Pavasario išbandymas vairuotojams – skaisti saulė

2023 03 19
Ukraina nugalės | facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.
Ukrainos balsas

JAV atsakas Kremliui – dar vienas dronas virš Juodosios jūros

2023 03 18
Saulės energija | pixabay.org nuotr.
Lietuvoje

Kaip paruošti „darbui“ saulės modulius?

2023 03 18
Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“ Prano Raščiaus (1932–1987) poezijos knyga „Paragauki sulos“

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Sapere aude apie M. Kundrotas. Kaip padugnės tampa aukštuomene
  • Rimgaudas apie Palanga pasitinka 770-ąsias pirmojo rašytinio paminėjimo metines
  • Tik, tik, tik apie M. Kundrotas. Rinkimų pamokos ir vizija tautininkams
  • Jonas apie M. Kundrotas. Ar tautininkai dar turi potencialo?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Planšetė gali tapti vaikų pagalbininku
  • Prieskoninės žolelės – sveikatai ir miegui
  • Trys šimtai tūkstančių NATO karių aljanso rytiniam flangui nuo Rusijos apginti
  • Į vasarnamius sugrįžta ir… gaisrai
Lininės rankinės Lininės rankinės Lininės rankinės

Kiti Straipsniai

Trys šimtai tūkstančių NATO karių aljanso rytiniam flangui nuo Rusijos apginti

by Jonas Vaiškūnas
2023 03 19
0
Ukraina ginasi | https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua nuotr.

NATO planuoja artimiausiais mėnesiais spartinti pastangas kaupti karinius pajėgumus rytiniame Aljanso pakraštyje ir skirs tris šimtus tūkstančių karių, kurie galėtų...

Skaityti toliau

Kaune vyks pratybos „Stiprus vilkas 2023“

by Ditė Česėkaitė
2023 03 19
0
Kariai | kaunas.lt nuotr.

Kovo 20 d. Kauno mieste ir jo apylinkėse prasidės Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos „Stiprus vilkas 2023“. Iki...

Skaityti toliau

Pats metas ruošti pavasarinį kompostą

by Ditė Česėkaitė
2023 03 19
0
Kompostas | pixabay.com, Mel Green FR nuotr.

Kol už lango dar baltuoja sniego paklodės, bet galvoje jau sukasi mintys apie daržus, puikus metas imtis kompostavimo darbų. Tai...

Skaityti toliau

Skaitytojų nuomonės:

  • Sapere aude apie M. Kundrotas. Kaip padugnės tampa aukštuomene
  • Rimgaudas apie Palanga pasitinka 770-ąsias pirmojo rašytinio paminėjimo metines
  • Tik, tik, tik apie M. Kundrotas. Rinkimų pamokos ir vizija tautininkams
  • Jonas apie M. Kundrotas. Ar tautininkai dar turi potencialo?
  • Pisk konservai i snuki apie D. Kuolys. Ar pavyks VU palenkti bolševikinei Kapsuko dvasiai?
Kitas straipsnis
Kauno oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pavasarį – dar daugiau skrydžių krypčių

srtfondas Init

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt

   https://lazerineklinika.lt/ | https://sportsman.lt/ | CBD aliejus Lietuvoje | Farming Simulator 22 mods | ETS2 Mods | FS22 Mods | FS22 mods download | Bigbank.lt | kemi.lt | TIK BALDAI | ATS Mods | Skyrybos internetu - skyrybos bendru sutarimu | fs22 mods | ATWINS | Srotas24.lt - Dalys | Zuza.lt | LIVIN parduotuvė | Grozionamaisfinksas.lt | https://www.zvejojam.lt

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
      • Visi rašiniai
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai