Spalio 13 d., Vilniaus rotušėje įteikti Lietuvos architektų sąjungos varžytuvių „Žvilgsnis į save 2021–2022“ apdovanojimai.
Tradicinį dvitėjės sijos metrą lygiomis dalimis pasidalino šie nugalėtojai:
Vilniaus Pilaitės gimnazija. Autoriai – „Do Architects“: A. Baldišiūtė, A. Neniškis, G. T. Gylytė, S. Grincevičiūtė, K. Žiliukas, A. Lenktys, S. Buoželytė, K. Grigaitis, G. Nevulytė, R. Žvirblytė, V. Stasiūnas,J. Paičius, M. Kauzonas.
„Bokšto skveras“. Autoriai – „Archinova“: A. Gvildys, S. Lapienytė, I. Revuckaitė, „Studio Seilern Architects“: C. Seilern, L. Monteiro, P. Jurevičius.
„Nemuno 7“. Autoriai – „Sigita Kundrotaite Savicke“: S. Kundrotaitė Savickė, R. Povilionienė, Ū. M. Bujauskaitė.
Multifunkcinė renginių ir koncertų salė Zaraso ežero saloje. Autoriai – „Šarūno Kiaunės projektavimo studija“: Š. Kiaunė, A. Kiaunienė, V. Obolevičius, U. Valatkevičiūtė, konstruktorius M. Kasiulevičius, “Smailusis skliautas”.
Vaikų lopšelio-darželio „Pelėdžiukas“ rekonstrukcija. Autoriai – „Do Architects“: G. T. Gylytė, S. Grincevičiūtė, A. Baldišiūtė, A. Neniškis, I. Uogintas, V. Babij, J. Jauniškytė, J. Paičius, D. Baltrūnas, K. Čiplytė.
Komisijos atrinkti 40 darbai po apdovanojimų renginio bus rodomi Lietuvos architektų sąjungos būstinėje Kalvarijų g. 1, o spausdinamame kataloge sudėti visi varžytuvėms pateikti darbai.
Taip pat su konkurso darbais galima susipažinti tinklalapyje www.lietuvosarchitektura.lt.
„Žvilgsnis į save” – tai nuo 2003 m. Lietuvos architektų sąjungos rengiamas renginys, skirtas Lietuvos architektams ir visuomenei, skatinantis architektų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią kultūros dalį.
Kai ir ankstesniais metais, geriausius 2021–2022 metų darbus rinko tarptautinė komisija.
Serbanas (Serban) Tiganas – gimė ir gyvena Kluže-Napokoje, Transilvanijoje, Rumunijoje. Po architektūros studijų Bukarešte jis pradėjo savo karjerą laimėjęs keletą varžytuvių ir dirbdamas įvairiuose miestuose bei komandose.
1997 m. jis įkūrė tarpdisciplininę, tarptautinius apdovanojimus pelniusią architektūros ir inžinerijos įmonę „Dico and Tiganas“.
Nuo 2001 m. jis tapo profesijos aktyvistu OAR, Architektų ordine, įskaitant dvi pirmininko kadencijas, 2010–2018 m. Tarptautiniu mastu prisidėjo prie ACE kaip valdybos narys ir UIA kaip tarybos narys ir generalinis sekretorius.
Šiuo metu yra Klužo-Napokos TU Architektūros ir urbanistikos fakulteto dekanas.
Sirė Valnerė (Siiri Vallner) – estų architektė. Po architektūros ir urbanistikos studijų Taline, Kopenhagoje ir Vašingtone ji įkūrė savo praktiką „Kavakava“.
Jos darbai visuomet susiję su viešąja sfera – viešaisiais pastatais, gatvių atnaujinimo projektais ar miesto vaizdais. Jos požiūris į architektūrą yra jautrus vietai, kartais netikėtas ar net provokuojantis.
Žinomiausi ir labiausiai aptarinėjami jos projektai yra Okupacijų muziejus, Narvos koledžas, kūrybinis centras „Kultuurikatel“ ir Talino pagrindinė gatvė.
Sirė Valnerė (Siiri Vallner) taip pat dėsto Estijos menų akademijoje. Neseniai apie ją sukurtas dokumentinis filmas, pavadintas „Local Urbanites“ („Vietiniai miestiečiai“).
Ieva Zibartė (Zībārte) – apdovanojimų pelniusi architektė, rašytoja ir kuratorė.
Šiuo metu ji yra Naujojo Europos Bauhauzo iniciatyvos Latvijoje balsas, Latvijos architektų asociacijos valdybos narė, taip pat Nacionalinės architektūros valdybos prie Kultūros ministerijos ir Latvijos banko Monetų dizaino komiteto narė.
Pastaruoju metu ji taip pat buvo Europos centrinio banko naujos eurų banknotų dizaino teminės patariamosios grupės narė ir dirbo prie ataskaitos „Towards a Shared Culture of Architecture“ (Bendros architektūros kultūros link) kaip Europos Komisijos koordinuojamos AKM grupės narė.
Būdama Latvijos nacionalinės bibliotekos ir meno centro „Zuzeum“ parodų skyriaus vadove, ji kuravo ir vadovavo daugeliui architektūros, meno, dizaino ir istorijos parodų, vadovavo tarptautinėms kuratorių, tyrėjų ir dizainerių komandoms.