Šią savaitę konsultacijas tarp Seimo pozicijos ir opozicijos frakcijų pradedančioje Seimo dialogo grupėje turi dalyvauti visų parlamentinių partijų lyderiai. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo teigimu, tik atstovavimas aukščiausiu lygiu užtikrins sklandų ir sąžiningą Dialogo grupės darbą.
E. Gentvilas atkreipia dėmesį, kad šiuo metu visų trijų valdančių partijų pirmininkai yra ir Seimo nariai, todėl Dialogo grupėje gali dalyvauti ir derėtis tiesiogiai. Tuo metu didesnė dauguma opozicinių partijų pirmininkų Seime nedirba.
„Kviečiu parlamentines partijas ir frakcijas užtikrinti, kad prie grupės darbo prisijungtų partijų lyderiai. Tik taip galėsime būti tikri, kad Dialogo grupėje bus deklaruojami nenutylėti tikslai, o procesui niekas nevadovaus nuo galinės sėdynės arba iš Naisių.
Juk naivu tikėtis, kad partijų pirmininkai nedaro įtakos Seimo frakcijų veiksmams. Jeigu grupėje veiks valdančių partijų pirmininkai, tam tikra forma būtina įtraukti ir opozicinių partijų vadovus, kurie išsakytų savo nuomonę, kaip spręsti kilusią parlamentinės rezistencijos problemą“, – sako E. Gentvilas.
Seime tik dviejų opozicinių partijų – Lietuvos regionų ir „Vardan Lietuvos“ – pirmininkai Jonas Pinskus ir Saulius Skvernelis yra Seimo nariai, jie taip pat yra šių partijų frakcijų seniūnai. Tuo metu parlamente nei mandato, nei kitų pareigų neturi opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, opozicinės Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, kurios narių taip pat esama šiame Seime, pirmininkas Valdemaras Tomaševskis.
Valdančiųjų Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir valdančiosios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė yra šios kadencijos Seimo nariai, o valdančiųjų Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen – tryliktojo Seimo Pirmininkė.
Seimo opozicija neterminuotą plenarinių posėdžių boikotą pradėjo praėjusį ketvirtadienį. Reaguodama į padėtį, penktadienį Seimo Pirmininkė savo iniciatyva subūrė tarppartinę Dialogo grupę.
Konstitucijos 55 straipsnis
Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, l_y_g_i_a, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.
Deja, taip nėra.
Jau 8 paskutinieji seimai – antikonstituciniai (n_e_l_i_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime. _
8- ių paskutiniųjų seimų apsišaukėliai seimagyviai reikia tempti į tribunolą, už l sunkius padarinius Tautai bei Lietuvai.
Ramūnas Karbauskis – Lietuvos priešas.
2003 sausio 23, seime, valstiečių atamanas Ramūnas Karbauskis neprieštaravo (susilaikė balsuodamas) dėl konstitucijos 47 straipsnio keitimo. Tai yra nesipriešino bemaž didžiausios aferos įgyvendinimui pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams.
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Ramūnui Karbauskiui dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Ramūnai Karbauski, ant kelių, bjaurybe.
Valdemar Tomaševski – Lietuvos priešas.
2003 sausio 23, seime, Valdemar Tomaševski neprieštaravo (susilaikė balsuodamas) dėl konstitucijos 47 straipsnio keitimo. Tai yra nesipriešino bemaž didžiausios aferos įgyvendinimui pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams.
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Valdemar Tomaševski dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu. Valdemar Tomaševski, ant kelių, bjaurybe.
Viktor Uspaskich – Lietuvos priešas.
2003 sausio 23, seime,
Viktor Uspaskich balsavo už konstitucijos 47 straipsnio keitimą. Tai yra balsavo už bemaž didžiausios aferos įgyvendinimą pagal klaikią idėją – žemė užsieniečiams, o ne piliečiams.
2003 sausio 23-iosios aferistų bendrininkui Viktor Uspaskich dera pati didžiausia bausmė – tremtis iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu.
Viktor Uspaskich, ant kelių, bjaurybe.
I. Šimonytė užsikrėtė koronavirusu
– alfa.lt/aktualijos/lietuva/i-simonyte-uzsikrete-koronavirusu/257417/
Tikrai susirgo, ar reikėjo priežasties likti Lietuvoje?
• Viktorija Čmilytė-Nielsen: įtampos parlamente gali pavėlinti užsienio politikos, gynybos susitarimus
– tv3.lt/naujiena/lietuva/viktorija-cmilyte-nielsen-itampos-parlamente-gali-pavelinti-uzsienio-politikos-gynybos-susitarimus-n1172728
• Viktorija Čmilytė-Nielsen: nematau didelių signalų, kad mes neturėtume valdančiosios daugumos
– tv3.lt/naujiena/video/viktorija-cmilyte-nielsen-nematau-dideliu-signalu-kad-mes-neturetume-valdanciosios-daugumos-n1172695
• Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nematanti galimybės pasitikrinti pasitikėjimo Seime
– tv3.lt/naujiena/lietuva/viktorija-cmilyte-nielsen-sako-nematanti-galimybes-pasitikrinti-pasitikejimo-seime-n1172706