Balandžio 23 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks renginys, skirtas rašytojos Ievos Simonaitytės 125-osioms gimimo metinėms.
Nuo 11 val. lankytojai kviečiami į parodos „Mažosios Lietuvos moterys ir jų kraitis. Audimas, siuvinėjimas, siuvimas“ pristatymą.
Joje eksponuojami 2014–2022 metais muziejaus fondus papildę šišioniškių rankdarbiai, kurie yra ne tik liaudies meno pavyzdžiai, bet ir skaudžios Klaipėdos krašto istorijos liudytojai.
Gausiai fotografijomis iliustruotuose stenduose – septynios šeimų istorijos, atsakančios į klausimus: kas buvo šios moterys ir koks likimas palietė jų šeimas.
Parodos veikėjos – žvejų, būrų dukros, vėliau tapusios pasiturinčių ūkininkų žmonomis. Tarp jų – ir lietuvio teisėjo žmona.
Laikas, kurį tuo metu teko pragyventi, buvo paženklintas nacių, o vėliau ir sovietų įžengimo į Klaipėdos kraštą. Jos kentėjo už tai, kad kalbėjo savo motinų kalba.
Buvo tylios ir uždaro būdo… Prisiminimais apie savo šeimų moteris dalinsis dr. Helmutas Arnašius, Irena Ungaro, Renata Lukošiūnienė, Helmutas Lotužis. Taip pat dalyvaus eksponatus muziejui perdavę artimieji.
Nuo 12 val. lietuvininkų kultūros mylėtojai galės pasižiūrėti pirmą kartą rodomą muziejininkų kartu su Valdu Ramanausku sukurtą filmą „Ievos Simonaitytės būties ženkliai Vanaguose“.
Dalyvaus evangelikų liuteronų kunigas, Šilutės, Vanagų, Ramučių parapijų klebonas Remigijus Šemeklis bei Vanagų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas Manfrydas Sprogys.