Kartais nuo kasdienių darbų ar sėdėjimo prie kompiuterio mūsų kūnas praranda savo fizinę formą. Tuomet norisi pajudėti, tačiau ne visuomet padeda vien pasivaikščiojimas ar bėgiojimas. Kartais norisi lavinti jėgą ar lankstumą. Tradicinės karate do treniruotės suteikia visokeriopą – tiek fizinę, tiek psichinę naudą.
Savigynos menas
Ne paslaptis, kad karatė išmoko apsiginti bet kokiomis aplinkybėmis. Tai yra savigynos menas, kurio esmė nepulti pirmam, bet išmokti apsiginti, kai kas nors puola.
Kai kurie pagalvotų, kad tai yra pavojingas sportas, tačiau iš tiesų jis gana saugus ir juo užsiima net vaikai.
Vaikams itin patartina užsiimti karatė, nes jau nuo mažumės jie gebės apsiginti nuo bendraamžių ir tėvams bus ramiau dėl jų saugumo.
Pagarba ir pagalba
Tvirtą filosofinį pagrindą turintis karatė, mokina jausti pagarbą tiek savo priešininkui, tiek kitiems karatė grupės nariams.
Suvokiama, kad silpniausia bendruomenės grandis yra tokia pat svarbi, kaip ir stipriausia.
Todėl mokinys nuolat jaus paramą iš kitų mokinių ir visuomet sulauks reikiamos pagalbos.
Tai ugdo garbingą žmogų, kuris bet kokioje bendruomenėje gerbs kitus narius ir bus linkęs visuomet padėti kitiems.
Stipri asmenybė
Besimokydamas karatė mokinys tampa stipriu žmogumi, nes jis ne tik įgyja fizinę jėgą, bet ir ugdo tvirtą psichiką. Tai žmogus, kuris mokosi įvaldyti savo mintis bei nurimti ir giliai susikaupti, kai to reikalauja aplinkybės.
Jis sugeba sąmoningai stebi padėtį kovodamas ir geba vikriai atsakyti į priešininko veiksmus. Šios savybės praverčia ir gyvenime – mokantis ar dirbant.
Žmogus geba aiškiai matyti reiškinių priežastis ir pasekmes bei drąsiai priimti sprendimus bei susidoroti su gyvenimiškais iššūkiais.
Karatė treniruotės – tai ne tik puikus laiko praleidimas su bendraminčiais, bet ir galimybė stiprinti kūną bei psichiką.
Juk svarbiausia palaikyti pusiausvyrą tarp kūno ir sielos, kad nė vienas iš jų nenukentėtų.
Daugiau apie karatė treniruotes sužinosite čia.