Sausio 18 d. 08:28 val. Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas (STTK) ruošdamasis Seimo posėdžiui, kuriame 10:40-10:55 val. turėtų būti priimtas Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projektas Nr. XIIIP-535(2), svarstė Seimo nario lenko Česlavo Olševskio siūlymą, leisti Lietuvos piliečių pasuose asmenvardžius rašyti lotyniškais rašmenimis su visais diakritiniais ženklais.
Šiam pasiūlymui laikinai buvo nepritarta. Už balsavo – 3 komiteto nariai (Č. Olševskis, Julius Sabatauskas, Algirdas Stončaitis), prieš – 3 (Irena Hase (Haase), Andrius Navickas, Stasys Šedbaras), o 2 komiteto nariai (Agnė Širinskienė ir Aušrinė Armonaitė) susilaikė.
STTK nariai nepateikdami jokių rimtų argumentų, bet bendru sutarimu, nepritarė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Seimo teisės departamento neigiamoms išvadoms dėl Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymo projekto Nr. XIIIP-535(2)
STTK pirmininkas S. Šedbaras ir A. Armonaitė savo balsavimo motyvus paaiškino tuo, kad pirma reikia pasirūpinti, kad įstatymo projektas praeitų…
Krescencijus Stoškus. Tamsioji kolaborantų jėga: atimkim iš jų teisę palaidoti tai, kas dar gyva!
– pozicija.org/krescencijus-stoskus-tamsioji-kolaborantu-jega-atimkim-is-ju-teise-palaidoti-tai-kas-dar-gyva/
Ponas Pukšto pataria prezidentui pasirašyti šį įstatymą vardan geresnių santykių su PL…Sako, jog PL prezidentas ne sykį tai priminė G.N.
Nelabai suprantu – kaip jis gali raginti prezidentą daryti priešingai, negu 1994 m. pasirašytoje sutartyje?
Ar gal PL gudravo tada, sutartyje PARAŠĘ kaip ir turi būti, o ŽODŽIU vis reikalauja, ko į sutartį negalėjo įrašyti, nes būtų kaltinami dėl neteisėtų reikalavimų? Gal rašymas nevalstybine kalba turėjo būti lyg ir mūsų pačių noras, savotiškas kyšis, o ne PL reikalavimas?