Seimas priėmė Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus, kuriais sustiprinama Lietuvos mokslo taryba – ekspertinę ir patariamąją funkciją valstybės mokslo ir studijų politikos klausimais atliekanti ir pagal savo kompetenciją valstybės mokslo ir studijų politiką įgyvendinanti institucija.
Nustatyta, kad Lietuvos mokslo tarybos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija bus nebe Seimas, o Vyriausybė.
Įstatyme įtvirtinti šie Lietuvos mokslo tarybos veiklos tikslai:
teikti Valstybės mokslo ir studijų politiką formuojančioms institucijoms siūlymus, išvadas bei rekomendacijas dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros, moksliniais tyrimais grįstų inovacijų, aukštojo mokslo ir mokslininkų rengimo politikos formavimo ir įgyvendinimo;
formuoti moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai palankią aplinką;
skatinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos kokybę bei šios veiklos rezultatų perdavimą visuomenei;
skatinti Lietuvos fizinių ir juridinių asmenų integraciją į tarptautinę mokslinių tyrimų erdvę;
organizuoti ir vykdyti programinį konkursinį mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų finansavimą pagal Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos arba Lietuvos mokslo tarybos patvirtintas programas ar kitas priemones bei Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei meno veiklos vertinimus, mokslo ir meno doktorantūros bei mokslininkų stažuotojų ugdymo vertinimus, Lietuvos narystės tarptautinėse mokslinių tyrimų infrastruktūrose vertinimus;
Seimo ar Vyriausybės pavedimu atstovauti Lietuvos tarptautinėse mokslinių tyrimų infrastruktūrose;
skatinti mokslo ir studijų institucijų ir ūkio subjektų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje.
Lietuvos mokslo tarybą sudarys valdyba, pirmininkas, pirmininko pavaduotojas, Humanitarinių ir socialinių mokslų ekspertų komitetas, Gamtos ir technikos mokslų ekspertų komitetas ir Mokslo ir studijų politikos ekspertų komitetas ir administracija. Visi trys komitetai atliks patariamąsias ir ekspertines funkcijas.
Lietuvos mokslo tarybos pirmininką 5 metų kadencijai Vyriausybės teikimu skirs Seimas. Tas pats asmuo Lietuvos mokslo tarybos pirmininku galės būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.
Priimtais pakeitimais sustiprinama Lietuvos mokslo tarybos valdyba, kurią sudarys 7 nariai, iš jų ne mažiau kaip pusė turės būti tarptautinės darbo patirties turintys mokslininkai. Valdybą 5 metų kadencijai skirs Vyriausybė.
Tas pats asmuo valdybos nariu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.
Už įstatymą balsavo 114, prieš buvo vienas, susilaikė du Seimo nariai.
Per 32 metus nei viename Seime, nei viena Vyriausybė nepriėmė Lietuvos GEROVĖS Valstybės ekonominio vystymosi daugiamečio plano, kaip tai daro Pasaulio Suvienytųjų Tautų organizacija ar Sveikatos komitetas. neveltui per tuos Laisvės metus buvo netrukdomai sunaikintas Žemės ūkis ir Maisto pramonė, žuvininkystės ir transportinės laivininkystės, Naftos ir lenkgvosios pramonės, net atominės energetikos pramonės. Neveltui laisvūnai – be įsipareigojimų ir jokios atsakomybės dirbę tautos išrinktieji- padėdami savo rėmėjams, žiauriausiomis išnaudojimo priemonėmis iš Tėvynės išvaikė beveik du milijonus jaunų ir išsilavinusių tautiečių . Kraštas ištuštėjo- įvykdytas žiauriausias LIETUVIŲ TAUTOS GENOCIDOAS.
Ir dabar , skaitant info apie pavėluotą Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimus, belieka tik stebėtis, kad ir naujuose pertvarkymuose nė kvapo nesijaučia RŪPESČIO DĖL LIETUVIŲ TAUTOS GEROVINĖS EKONOMIKOS ATKŪRIMO. O tik turint tokį perspektyvinį planą, galima numatyti, kokių ir kiek specialistų reikės ateities Lietuvos pramonei ir žemės ūkiu, žvejininkystei ir kt. Tik tuomet galima planuoti ir projektuoti mūsų Universitetuose rengiamų specialistų programas, tyrimus, siekiant gerinti Lietuvių tautos gerovę.
P.S. Taip aš ne pirmą ir ne paskutinį kartą komentuoju Jūsų e-laikraštyje taplinamą Valstybinę info. Taip Jūs ne pirmą kartą matote mano Aisčio vardą, tačiau kiekvieną kartą komentarai skirtingi. Jei JUms netinka mano objektyvūs komentarai, taip ir parašykite – ne tiek saulės – kiek pro langą… Gerų Naujųjų metų.