Naujieji metai jau ranka pasiekiami, o tai, kaip visiems gerai žinoma, yra naujai atverstas lapas ir pats geriausias metas užsibrėžti naujus tikslus bei pildyti senas svajones.
Vieniems tai svorio metimas ar nusiteikimas sportuoti, kitiems – taip ilgai atidėliotas noras išmokti naują kalbą ar atsikratyti žalingo įpročio.
Vis dėl to, dažniausiai noras laikytis naujametinių pažadų išblėsta po pirmojo mėnesio ir gyvenimas grįžta tekėti sena vaga, kai tikslai telieka svajonėmis, kurios yra perkeliamos dar kitiems metams.
Ryžto užsibrėžti ir laikytis savo tikslų gali padėti įkvepiančios knygos, tad knygynas „Patogupirkti.lt“ dalinasi 8 geriausiomis knygomis, kurios suteiks užsispyrimo ir motyvacijos laikytis naujų įpročių.
Grečen Rubina (Gretchen Rubin) „Kasdien geresnis: įpročių valdymo menas“
Puikus pasirinkimas tiems, kuriems pabodo suktis užburtame rate, siekiant pokyčių ir pykstant, kad atėjo dar vieni metai, o gyvenimas ir vėl nesikeičia.
Pasak autorės G. Rubinos, viskas slypi įpročiuose. Knygoje „Kasdien geresnis: įpročių valdymo menas“ teigiama, jog įpročiai yra nematomi kasdienio gyvenimo architektai ir keičiant juos, galima pakeisti ir savo gyvenimą.
Tiesa, tai nėra įprasta savipagalbos knyga, pateikianti taisykles, kurių reiktų griežtai laikytis – kasdien atkakliai sportuoti, nevalgyti desertų ar gyventi tik pagal vieną teisingą gyvenimo modelį.
Šioje knygoje vieno tinkamo patarimo nėra. Tai procesas, kurio metu kiekvienas išsiugdys sau priimtinus įpročius, pradedant nuo savęs pažinimo iki tinkamos strategijos pasirinkimo.
Gilindamasi į įpročių keitimo temą, autorė pati savo kailiu išmėgina teorijas bei dalinasi gyvenimiškais išgyvenimais, kuriuos kiti rašytojai yra linkę palikti užribyje.
Vimas Hofas (Wim Hof) „Wim Hof metodas. Praplėsk savo galimybių ribas“
Norintiems sustiprinti savo imunitetą, pažaboti šaltį, o gal tiesiog plačiau susipažinti su legenda tapusiu „ledo žmogumi“, patariama perskaityti naujai išleistą knygą „Wim Hof metodas. Praplėsk savo galimybių ribas“.
Tai daugeliui jau gerai žinomas olandų sportininkas ir ekstremalas, pagerinęs net 26 pasaulio Gineso rekordus, susijusius su fizine ištverme šaltyje.
Savo knygoje V. Hofas aistringai ir įkvepiančiai pasakoja apie kvėpavimo praktikų svarbą, minčių kontrolę bei šalčio terapijos poveikį, kuris tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms suteiks daugiau jėgų, sustiprins imuninę sistemą, pakels nuotaiką ir pagerins miego kokybę.
Autoriaus išbandytos technikos padės sumažinti galvos skausmus ir pagirias bei subalansuoti nervų sistemą. Puikus būdas pradėti Naujuosius metus sveikiems ir pilniems jėgų.
Elizabeta Gilbert (Elizabeth Gilbert) „Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimės“
Tai bestselerio „Valgis, melskis, mylėk“ autorės odė kūrybiškumui. Savo knygoje ji griauna įsišaknijusius ir visiems gerai pažįstamus stereotipus apie kūrybos ir kančios santykį bei primena skaitytojams, koks lengvas ir svajingas gali būti kūrybiškas gyvenimas.
Knygoje „Didi magija: kūrybiškas gyvenimas be baimės“ rašytoja E. Gilbert paaiškina, kad kūryba nėra tik tapymas, rašymas ar muzikavimas – tai gali būti bet kokia veikla, kurioje žmogus atsipalaiduoja ir įgyvendina save.
Pasak autorės, dėl kūrybiško pomėgio puoselėjimo nebūtinas karžygiškas atsidavimas – viską mesti, išeiti iš darbo ir atsiduoti tik kūrybai.
Vietoj to, galima su savo pomėgiu užmegzti slaptą romaną – rasti laiko pasimatymui nors trumpam, kartais prabėgom, kartais ilgiau, tačiau išlaikant pastovumą.
Siekiantiems lavinti savo kūrybiškumo raumenį, ši knyga gali tapti durimis į bandymų kelionę su savimi ir gyvenimą be baimių.
Oliveris Burkemanas (Oliver Burkeman) „Priešnuodis: laimės receptas žmonėms, negalintiems pakęsti pozityvios mąstysenos“
Knyga šiuolaikiniams Grinčams arba kitaip tariant – žmonėms, kuriems atsibodo teigiamas gyvenimo būdas ir kasdienis šypsojimasis.
Britų žurnalistas O. Burkemanas siūlo išbandyti „negatyvųjį“ kelią laimės link – čia teks susidurti ir su neigiamu požiūriu, nesaugumu ir nesėkmėmis – visu tuo, ko vengia „pozityvieji“, tačiau pasak autoriaus, būtent tai ir yra tikrasis gyvenimas.
Savo knygoje O. Burkemanas iškelia klausimą – galbūt žmonės ieško laimės visai ne ten, kur reikia? Jis peikia gyvenimo būdą, kai kasdienybė primena nuolat besisukantį voverės ratą, iš kurio neįmanoma ištrūkti, nes priešais žėri Pažadėtojo Rojaus vaizdinys.
Leidinyje aprašyti autoriaus pokalbiai su kiek neįprastais pašnekovais – terorizmo žinovais, verslo konsultantais, bandomosios psichologijos žinovais ir dvasiniais guru, kuriuos visus vienija bendras požiūris į gyvenimą – jie siūlo spjauti į „pozityvią“ mąstyseną, nes tai – tik dar viena neišsprendžiama problema.
Noelė Hankok (Noelle Hancock) „Mano metai su Eleonora“
„Kiekvieną dieną padaryk vieną dalyką, kuris tave gąsdina“, – šie pirmosios JAV ponios Eleonoros Ruzvelt žodžiai, perskaityti ant lentos kavinėje, pastūmėjo knygos autorę, tuomet 29-erių metų N. Hankok, pakeisti įprastą savo gyvenimo tėkmę.
Netekusi puikaus ir mėgstamo darbo, visiškai pasimetusi N. Hankok nusprendžia, jog reikia paklausyti pirmosios ponios ir visus metus iki savo 30-ojo gimtadienio praleido klausydama šio E. Ruzvelt patarimo.
Tai šmaikštus ir išmintingas pasakojimas apie bandymą susidoroti su staiga užpuolusiais gyvenimo iššūkiais. Nuo susitikimų su buvusiais vaikinais iki naikintuvo valdymo pamokų – šie įkvepiantys memuarai išmokys, kad pagrindinė riba tarp trokštamų svajonių ir žmogaus – yra pats žmogus.
Bėja Džonson (Bea Johnson) „Namai be atliekų“
Laikais, kai vartotojiškumas tampa nebevaldomas, o kalnai šiukšlių kelia grėsmę Žemei, įprotis išmesti ir vartoti mažiau gali tapti naudingu ne tik piniginei, bet ir aplinkai.
Knyga „Namai be atliekų“ – visiems, norintiems pradėti naujus metus su švariais namais ir naudingais įpročiais.
Prancūzijoje gimusi knygos autorė B. Džonson užaugo Provanso regione, kuriame visi gyveno taupiai ir buvo linkę taisyti daiktus, o ne juos keisti.
Tačiau ištekėjusi už amerikiečio ir gimtuosius namus į Jungtines Amerikos Valstijas iškeitusi autorė patyrė tikrą amerikietišką svajonę – turėjo didelį namą, kelis automobilius, o milžiniško dydžio šaldytuvai talpindavo daugiau maisto, nei būdavo suvartojama.
Savo knygoje B. Džonson ragina apsižvalgyti aplink savo namus ir susimąstyti, ar tikrai visi daiktai, užimantys vietą ir renkantys dulkes ant lentynų yra reikalingi.
Autorė dalinasi šimtais paprasto ir tvaraus gyvenimo patarimų apie tai, kaip vartoti mažiau, saugoti gamtą ir rasti daugiau laiko artimiesiems ir sau, o ne nereikalingų daiktų tvarkymui.
Robinas Šarmas (Robin Sharma) „5 valandos klubas“
Vienus pokyčiams įkvepia griežtos taisyklės, kitus – visiška pasirinkimo laisvė, kai pokyčiams pribrendama atėjus laikui, o trečius – sėkmingų žmonių istorijos, kuriose naujas įprotis padėjo pasiekti įspūdingų ir pavydėtinų rezultatų.
Būtent apie tai ir yra vieno žymiausių pasaulio rašytojų R. Šarmo knyga „5 valandos klubas“.
Šią knygą ypač patariama perskaityti tiems, kurie svajoja išmokti keltis anksčiau ir nuveikti daugiau. Kaip savo dieną pradeda sėkmingi verslininkai ir ką daryti, kad įkvėpimas lydėtų visą dieną?
Kaip pradėti dieną be sumaišties? Kaip savo dienoje rasti laiko atsinaujinimui, mankštai ir asmeniniam ugdymui?
Bestselerio „Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį“ autorius šiuos ir kitus klausimus gvildena savo knygoje, kuri gali tapti reikalingu stumtelėjimu įdiegti naują įprotį ir pradėti savo dienas anksčiau.
Džeimsas Kleris (James Clear) „Atominiai įpročiai“
Garsiai nugriaudėjusi ir didžiulės sėkmės sulaukusi autoriaus ir lektoriaus Dž. Klerio knyga lukštens pagrindinę ir po Naujųjų metų pasižadėjimų itin svarbią problemą – kodėl žmonės vos pradėję siekti pokyčių, nuleidžia rankas ir grįžta prie senų įpročių?
Autorius atskleidžia, jog, jei keičiant įpročius atsiranda bėdų ir nepavyksta jų įtvirtinti, nereikia kaltinti savęs, o veikiau sistemą, kuria yra naudojamasi, siekiant tuos įpročius pakeisti.
Knygoje „Atominiai įpročiai“ autorius pataria išbandytą planą, kuriame remiasi naujausiais biologijos, psichologijos ir neurologijos mokslų sumanymais.
Dž. Kleris siūlo teigiamus pokyčius gyvenime pradėti nuo atominių pokyčių – taip jis vadina itin mažus, per didelių pastangų nereikalaujančius įpročius, kurie turi įtakos kasdieniam žmogaus tobulėjimui.
Kad ir koks tikslas bebūtų – atsikratyti svorio, mesti rūkyti ar pasiekti sėkmės, kuri nesibaigtų akimirksniu – įpročių guru laikomas Dž. Kleris pateikia aiškias ir nesunkiai įgyvendinamas gaires šiems pokyčiams pasiekti.
Gerbiamieji ALKO SVETAINĖS DARBUOTOJAI! NAUJŲJŲ METŲ PROGA, TAMSTOS KOLEKTYVUI, NORIU PADOVANOTI AUTORINES KNYGAS, kuriose, Seniausios Žemėje LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, buvo parašytos ir išleistos KAUNO SPAUSTUVĖJE “MORKŪNAS ir KO”.
Tai knygos: “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis”, “Praeitis ir ateitis”, “Praregėjimas”, “Tvanai dievai civilizacijos”. Pastarojoje knygoje yra įmintas “ŠUMERŲ KARALIŲ SĄRAŠAS”, kuriam per 650 000 m.
Beja, knygose, seniausios Žemėje LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, buvo ATRASTI TREČIASIS ir KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, be kurių pažinimo, Pasaulis niekada nepažins – Kas ir kodėl Žemėje vyko” , Kas kodėl ŽEMĖJE VYKSTA ir VYKS?!