Naujas startas Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalvos statybose – Tarybos sprendimu uždegta žalia šviesa koncesijos sutarčiai, Nacionalinio stadiono techniniam projektavimui ir statyboms.
Vilniaus miesto savivaldybė su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija susiderino dėl Vyriausybės ir savivaldybės indėlių bei garantijų statant daugiafunkcį kompleksą, tad nebeliko kliūčių realizuoti projektą – Vilniaus miesto taryba šiandien pritarė pakoreguotai sutarčiai su koncesininku.
Artimiausiu metu pasirašius koncesijos sutartį bus galima pradėti techninį Nacionalinio stadiono projektavimą bei statybos darbus.
„Jei prieš metus galėjo atrodyti, kad Daugiafunkcio komplekso statybos sužlugdytos, tai įdėję maksimalias pastangas turime pozityvų rezultatą. Tikiuosi greito sutarties pasirašymo ir sklandaus tiek ilgai vilkinto projekto realizavimo“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Sutartis iki pateikiant Tarybai buvo kiek pakoreguota, atsižvelgus į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktas pastabas.
Pakeitimai nekeitė paties finansinio veiklos modelio: liko Vilniaus miesto savivaldybės metinio mokėjimo dydis, numatytas galutiniame pasiūlyme, o projekto vertė, įskaitant kapitalo investicijas, finansavimo kaštus, sudaro 146 mln. 185 tūkst. Eur (be PVM).
Daugiau nei pusė šios sumos – projekto kapitalo investicijos.
Abi šalys dėl pakeitimų kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą išaiškinimo, ar redakciniai-gramatiniai pakeitimai gali būti atlikti dar iki koncesijos sutarties pasirašymo.
Mat Koncesijų įstatyme nustatyta, kad sudarant sutartį joje negali būti keičiamos laimėjusio dalyvio pasiūlyme nustatytos koncesijos sąlygos bei pradinės koncesijos sąlygos, dėl kurių šalys nesiderėjo. VPT išaiškino, jog redakciniai-gramatiniai pakeitimai gali būti atlikti dar iki koncesijos sutarties pasirašymo.
Koncesijos sutartis papildyta šiais redakcinio-gramatinio pobūdžio pakeitimais: papildomai įtvirtinta Vyriausybės nutarime numatyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos maksimalių įsipareigojimų suma – 53, 4 mln. Eur (su PVM), tai, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos bei kitais redakcinio-gramatinio pobūdžio patikslinimais.
Pagal parengtą pasirašymui koncesijos sutartį, ant Šeškinės kalvos bus statomas daugiafunkcis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat suplanuoti sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.
Kaip čia dabar bus su tuo Vilniuje statyto nepastatyto stadiono pavadinime buvusiu žodžiu “nacionalinis”? Juk stadioną, regis, už tas valstybės lėšas jau bebaigia pasistatyti Kaunas, o stadioną Vilniuje, kaip girdisi, rengiamasi statyti už savivaldybės lėšas. Tokiu atveju jo pavadinime kaip ir privalės būti žodis “miesto”.
Taigi ar nederėtų tai pasaulyje nepriklausomiausiai LRT žurnalistikai abiejų stadionų finansavimo bei eksploatavimo detales nušviesti viešai plačiau… Pvz., ar tada iš nacionalinės futbolo rinktinės žaidžiant rungtynes ar treniruojantis Kauno stadione bus imamas infrastruktūros mokestis, o Vilniuje, – ne? Mat, Vilnius yra valstybės sostinė…
Tuoj LRT TV, Tapinienė aiškinsis, ar reikia Lietuvai 2-jų stadionų.
Jei užmojai milžiniški , tai ir pinigai milžiniški. Jokio skirtumo pavadinime (nacionalinis, miesto, kiemo stadionas), svarbu kuo daugiau , tuo didesnė tikimybė pavogti.
Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje
– http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-sinica.-kazkas-neitiketino-vyksta-vilniaus-savivaldybeje1
O jei taip paskaičiavus visus pono mero užmojus, kiek visko užsakyta, pradedant N mln. medžių ir krūmų pasodinimu, o viso kitko tai net neįmanoma įsiminti. Ir visa tai vilniečių sąskaita. Keliems dešimtmečiams hipotekai įkeistą sostinę paliks išeidamas ponas Š.?
Ir kas čia taip jį prispyrė tiek visko apžioti, tiek leidimų viskam duoti?
Kažkoks a la ,,Raz pošla takaja pjanka, režj poslednij ogurec”
Kur prisigaudėte tokių rusiškų posakių, kurių aš nežinau? Iš Antono Makarenkos „Pedagoginės poemos“? Ar iš Nowa Wilejka? 🙂
Tai dar iš anų laikų, kai dar turėjome moralinę teisę iš didžiojo brolio girtavimo šaipytis. Bendradarbė iš kažkur atsinešė. Jei praverdavo savo anekdotų ir visokių posakių ,,skrynelę”, iki dienos galo pakakdavo.
Vytautas Sinica. Šimašiaus karas prieš Vilnių
– tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-sinica.-simasiaus-karas-pries-vilniu
Karas automobiliams
„Žalioji banga“
Nuo tankinimo iki šildymo
„Stiklainių“ ideologija ir Radvilų rūmai
Nacionalinis stadionas
Vilniečių balsas