Seimas po svarstymo pritarė patobulintam Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma plėsti lengvatinio 9 procentų PVM tarifo taikymą.
Svarstomu projektu siūloma iki 2022 m. gruodžio 31 d. lengvatinį 9 procentų PVM tarifą taikyti:
maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms, išskyrus paslaugas ar paslaugų dalis, kurios susijusios su alkoholiniais gėrimais;
visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui ir kitų asmenų, teikiančių panašias į sporto klubų teikiamas paslaugas, lankymui, kai netaikomos šiuo metu galiojančio Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 23 straipsnio nuostatos;
atlikėjų (aktoriaus, dainininko, muzikanto, dirigento, šokėjo ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) teikiamoms atlikimo paslaugoms.
„Šia lengvata siekiame ne kainos mažinimo, o siekiama paskatinti smulkųjį ir vidutinį verslą, tai tokį verslą, kuris ir sudaro absoliučią daugumą minėtuose sektoriuose. Paprastai daugiau negu 90 proc. maitinimo sektorių sudaro smulkusis ir vidutinis verslas.
Būtent dėl šios priežasties tokią pridėtinės vertės mokesčio lengvatą taiko absoliuti dauguma Europos Sąjungos šalių, siekdama paskatinti smulkųjį ir vidutinį verslą. Ne paslaptis, kad smulkusis ir vidutinis verslas dažnai besistengdamas išgyventi nukerta kampus ir renkasi šešėlį. Būtent ir dėl šios priežasties dažnai yra taikoma pridėtinės vertės mokesčio lengvata minėtiems sektoriams siekiant juos paskatinti išeiti iš šešėlio“, – sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
Projektui po svarstymo pritarė 96, prieš balsavo vienas, susilaikė 10 Seimo narių.
Siūloma, kad naujos nuostatos įsigaliotų liepos 1 d.