Karantino ribojimai padėjo pristabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą Lietuvoje, tačiau sergamumo rodikliai vis dar yra aukšti. Todėl Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti karantiną iki vasario 28 d. Tiek pat galios ir draudimas judėti iš vienos savivaldybės į kitą.
14 dienų sergamumas COVID-19 liga Lietuvoje gruodį viršijo 1000 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o dabar yra sumažėjęs perpus. Statistikos departamento sausio 27 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 498,2. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro statistikoje Lietuva išlieka raudonojoje zonoje, tarp koronaviruso labiausiai paveiktų šalių.
Epidemiologų nuomone, ligos plitimas sumažėjo nepakankamai, kad būtų galima atšaukti ribojimus. Tai padarius per anksti, tikėtina, kad sergamumas vėl pradėtų augti. Tokios pozicijos laikosi ir kitos Europos Sąjungos šalys. Kai kurios iš jų, pvz. Prancūzija ir Vokietija, svarsto ne tik apie ribojimų pratęsimą, bet ir apie jų griežtinimą.
Atsižvelgdama į ekspertų nuomonę, Vyriausybė nusprendė iki vasario 28 d. pratęsti karantino režimo trukmę, nustatytą 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“. Tokiam pat laikui pratęsiamas draudimas asmenims išvykti už savivaldybės, kurioje jie gyvena, ribų.
Išvykti iš savo savivaldybės galima tik išimtiniais atvejais, pvz., darbo arba sveikatos priežiūros reikalais, taip pat aplankyti vienišų asmenų laikantis socialinio „burbulo“ taisyklių.
Tarpmiestinių bei priemiestinių autobusų darbo pertvarka,
reisų bei maršrutų naikinimas + karantinas = galima žmogaus mirties priežastis?
Kadangi susidėjo tos dvi aplinkybės, transportas tik jaunus ir pasiturinčius veža? –
Bilietus parduoda tik internetu, tik į mobiliąsias programėles, todėl pagyvenę vėžininkai ir kt. ligoniai negalėjo iš Panevėžio autobusu kas į planinę operaciją Santariškėse, kas į konsultaciją išvažiuoti – vairuotojas neįleido į autobusą. Gerai, kad kai kas turėjo pinigų susimesti ir taksi nusamdyti. O kiek nepagarsintų atvejų visoje Lietuvoje? Kiek apleistų kaimelių ligonių pėsčiom grįžo iš autobusų stoties, pas gydytoją ar į vaistinę taip ir nenuvažiavę, kiek sunkiai paeinančių pakeliui gal mirtinai sušalo?
Caro laikais, sako, Rygon į turgų per savaitė nupėsčiuodavo. Bet eidavo sveiki, tvirti žmonės. Ir ligoniams teks prisiminti tuos laikus? Juk net jei turėtų senas žmogus prašmatnų išmanųjį, JIS NEMATO, kas tame mažame ekrane parašyta, jam ir liga trukdo orientuotis, ir virpančios rankos, skausmingi sąnariai nepadeda laiku paspausti, ką reikia, ne jam toks bilietų pirkimo būdas!
Bet ,,ŽT gynėjai” tokių dalykų nemato, kaip IT technologijos naudojamos didelės dalies piliečių, vartotojų diskriminacijai, kai programos kuriamos tik tokiems vartotojams, o ne-IT paslaugų būdų apskritai nelieka? Nors puikiai žino, kiek daug senų žmonių vieniši, kad jų vaikai užsieniuose. Beje, kaip tai suderinama su ,,empatija”, ,,tolerancija”, kurios neturėjimu kaltinama dalis tautos, ta, kur ,,praeities šešėlis”? O klykaujantys gatvėse ,,Lietuva visiems” – visiems, bet ne tiems, kas savi?