Vyriausybei ieškant būdų užkirsti kelią COVID-19 plitimui žmonės nesiliovė sirgti kitomis ligomis. Matydami, su kokiais sunkumais ir problemomis susiduria Lietuvos gyventojai, Seimo Darbo partijos frakcijos nariai inicijuoja laikinosios grupės sudarymą, kuri turėtų padėti operatyviai ir racionaliai spręsti sveikatos paslaugų teikimo klausimus epidemijos sąlygomis.
Mūsų šalyje kasdien nustatant vis daugiau COVID-19 sergančių žmonių yra neskiriamas pakankamas dėmesys ligoniams, sergantiems širdies, kraujagyslių, onkologinėmis, kitomis sudėtingomis, ypač lėtinėmis ligomis. Onkologinių ir kitų ligonių apklausos parodė, kad didelei daliai ligonių medicininės paslaugos per karantiną nesuteikiamos ar suteikiamos pavėluotai. Tokiais atvejais žmonės jaučiasi tiesiog paliekami likimo valiai. Nukenčia jų sveikata, nestebimi jų sveikatos būklės pokyčiai ir nebūna laiku pakoreguojamas gydymas.
Laikinosios darbo grupės kūrimui Darbo partijos frakcijos deleguotas Mindaugas Puidokas: „Jau nuo pavasario į Darbo partijos pirmininką Viktorą Uspaskichą ir į mane, kaip į Seimo narį, kreipiasi žmonės, kurie skundžiasi dėl COVID-19 nesergančių ligonių netinkamo gydymo ar netgi negydymo, atsisakymo atlikti medicininius tyrimus, apeliuojant į pandeminę situaciją. Kartais žmonės pasakoja ir apie atvejus, kurie sukėlė ligonio mirtį. Dar skaudžiau yra tai, kad šeimos nariai niekaip negali padėti į bėdą papuolusiems artimiesiems ir dažnai priversti per nuotolį stebėti jų agoniją. Teko ir tenka išklausyti žmonių bėdas, tačiau priemonių jiems realiai padėti ne visuomet turime. Manome, kad laikinoji grupė padės tas priemones rasti.“
Darbo partijos frakcijos seniūnas profesorius Vigilijus Jukna pristato pagrindinius laikinosios grupės tikslus: „Svarbu atlikti parlamentinį tyrimą dėl situacijos, susiklosčiusios sveikatos apsaugos sistemoje, kai dėl COVID-19 pandemijos buvo apribotas arba visiškai sustabdytas medicinos paslaugų teikimas, siekiant užkirsti kelią tokioms klaidoms, kai epidemijos sąlygomis miršta žmonės, kurie dažnai net nėra infekuoti COVID-19. Tuo pačiu būtų nagrinėjama karantino įvedimo ar kitų apribojimų, susijusių su COVID-19, teisiniai aspektai tam, kad ateityje būtų pasirenkamos efektyviausios visuomenės veiklos ribojimo priemonės. Tikslų įgyvendinimui bus bendradarbiaujama su visomis institucijomis, taip pat ir Prezidento suburtais ekspertais, naująja Sveikatos apsaugos ministerijos komanda, kad padėti spręsti situaciją, pasimokyti iš klaidų ir jų ateityje nekartoti.“
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė „darbietė“ Vaida Giraitytė pažymi: „Nenorime dubliuoti medicinos audito ir kitų analogiškų įstaigų darbo, bet planuojame naudotis jų analitinėmis įžvalgomis bei ekspertiniais vertinimais.“
Darbo partijos frakcijos nariai primena Konstitucijos 53 straipsnį, kuriame minima, kad Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus.