Tradicinis sostinės savivaldybės rengiamas Kultūros rėmimo programų projektų konkursas šiemet ir vėl kviečia skirtingų kultūros ir meno sričių organizacijas dalyvauti konkurse ir gauti iki 5 tūkst. eurų finansavimą planuojamiems projektams įgyvendinti. Iš viso 2021 m. projektų konkursui numatoma skirti apie 435 tūkst. eurų. Paraiškų laukiama iki 2021 m. sausio 4 dienos.
„Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją dėl pasaulyje vyraujančios COVID-19 viruso pandemijos, 2020 metai kultūros sričiai yra ypač jautrūs. Daugelis kultūros organizacijų susidūrė su finansiniais sunkumais ir nežinomybe dėl projektų ir kitų veiklų įgyvendinimo. Tradiciniu Kultūros rėmimo programų projektų konkursu siekiama skatinti kultūros srities atsigavimą, suteikti motyvacijos organizacijoms prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių bei veiklos organizavimo principų. Konkursas suteikia puikią galimybę gauti papildomą finansavimą projektų įgyvendinimui, tad kviečiu kultūros organizacijas pasitelkti kūrybingumą ir 2021 metus pripildyti prasmingomis iniciatyvomis“, – Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.
Šiais metais buvo atnaujinti konkurso nuostatai, atsirado papildomų finansavimo programų. Iki šiol buvo 9 programos, o šiais metais jų jau 14. Viena iš naujovių šiemet: pirmą kartą programos suskirstytos į bendrines ir specialiąsias programas, kurios skirtos tęstiniams ir naujiems projektams, kultūrinėms ar meninėms iniciatyvoms.
Į bendrinės programos rėmus patenka vizualieji, scenos menai, muzika, kinas, literatūra ir leidyba, kultūros ir kūrybinės industrijos, etninė kultūra ir mėgėjų menas bei tautinės bendrijos. Specialiosios programos: Vilniaus 700 metų jubiliejaus iniciatyvos, kultūros ar meno festivalių organizavimas, kultūros sklaida užsienyje, erdvių nuoma, kultūros edukacija ir skaitmeninis menas.
Konkursu keleri metai iš eilės skiriamas tikslinis finansavimas naujiems ir tęstiniams kultūros projektams, stiprinamas Vilniaus atminties kultūros puoselėjimas, etninės kultūros ir mėgėjų meno iniciatyvos, tautinių bendrijų veikla, šiuolaikinės, intelektualiosios kultūrinės aplinkos kūrimas. Stiprinami kultūriniai mainai tarp Vilniaus ir užsienio miestų, skatinama naujai sukurtų kultūros vertybių sklaida ir prieinamumas platesnei visuomenei, vilniečiams. Konkursu taip pat skatinamos kultūros ir meno inovacijos, socialinės atskirties mažinimas.