
Populiarėjant prekybai maisto gaminiais internetu, daugėja ir pasiūlymų įsigyti maisto papildus internetinėse parduotuvėse. Internetinė prekyba maisto papildais yra leidžiama, tačiau vartotojai turi būti atidūs ir maisto papildus įsigyti tik legaliai veikiančiose, notifikuotais maisto papildais prekiaujančiose interneto svetainėse.
Atkreiptinas dėmesys, kad maisto papildai skirti papildyti įprastą maisto racioną, o ne ligoms gydyti ar jų profilaktikai, todėl visada vertėtų atkreipti dėmesį, kokia informacija nurodyta tokio gaminio reklamoje ar ant pakuotės.
Visoje ES, taip pat ir Lietuvoje, yra labai aiškiai apibrėžtas sąrašas teiginių apie poveikį sveikatai, kuriuos gali naudoti maisto gaminių, tarp jų – ir maisto papildų, gamintojai ar pardavėjai. Leidžiami naudoti tik tokie su poveikiu sveikatai susiję teiginiai, kurie pagrįsti mokslinių tyrimų duomenimis, jog kai kurios medžiagas vartojamos tam tikrais kiekiais palankiai veikia sveikatą, padeda palaikyti tam tikras fiziologines žmogaus funkcijas
Ženklinant, pristatant ar reklamuojant maisto papildus galima nurodyti „imunitetui“, kartu pateikiant su konkrečia medžiaga, turinčia šį įrodytą poveikį patvirtinantį teiginį apie sveikatingumą. Pavyzdžiui, „vitaminas C padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą“. Be vitamino C, tokie teiginiai gali būti vartojami ir maisto papildo sudėtyje esant tam tikram cinko, foliatų, geležies, seleno, vario, vitaminų A, B12, B6 ir D kiekiui.
Prieš įsigydami maisto papildus internetinėse svetainėse, vartotojai gali pasitikrinti, ar prekiautojai registruoti kaip maisto tvarkymo subjektai ir yra įtraukti į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kontroliuojamų ūkio subjektų sąrašą (https://vmvt.lt/opendata/mtsr/). Lietuvoje notifikuotų maisto papildų sąrašas skelbiamas šiuo adresu http://www.vet.lt/maisto-papildai.