
Rugsėjo 2 d. Vyriausybė atidėjo sprendimą dėl kavinių, klubų ir kazino darbo laiko trumpinimo. Tačiau gali būti ribojamas lankytojų skaičius.
„Laiko ribojimas įstaigoms reiškia verslo uždarymą, darbo vietų praradimą ir finansinius įsipareigojimų, kuriuos tos įstaigos turi, kreditinių, įsipareigojimų, paskolų. Tai turėtų gulti tik ant valstybės pečių. Ieškome kitokių būdų kaip užtikrinti saugumą – ribotas žmonių skaičius, kvadratūra, techninė įranga, ištraukiamoji ventiliacija, saugos priemonių užtikrinimas, socialinė distancija“, – sakė Saulius Skvernelis.
Iki pirmadienio Sveikatos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Vyriausybės kanceliarija susitiks su verslo atstovais ir suderins pozicijas, kaip būtų galima užtikrinti saugumo reikalavimų laikymąsi kavinėse, baruose, kitose pramogų vietose.
Vyriausybės vadovas neatmeta, kad gali būti svarstoma galimybė riboti žmonių skaičių ir renginiuose.
„sociãlinė distáncija, socialinių grupių ar individų artumo arba susvetimėjimo laipsnis. Socialinės distancijos sąvoka taikoma apibūdinant įvairius socialinius skirtumus, pavyzdžiui, rasę, etniškumą, seksualinę orientaciją, religiją, tikėjimą, socialinę klasę ar socialinį statusą“ – citata iš https://www.vle.lt/Straipsnis/socialine-distancija-88024. Klausimas: prie ko čia socialinė distancija? Ką Vyriausybės vadovas turėjo galvoje?
.
Nesuprantu, kodėl minima „socialinė distancija“? Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje išaiškinta, kad socialinė distancija yra socialinių grupių ar individų artumo arba susvetimėjimo laipsnis. Socialinės distancijos sąvoka taikoma apibūdinant įvairius socialinius skirtumus, pavyzdžiui, rasę, etniškumą, seksualinę orientaciją, religiją, tikėjimą, socialinę klasę ar socialinį statusą.
.
Perspėja: „Lietuvos draudimo“ vardu siunčiami galimai kenkėjiški laiškai
– diena.lt/naujienos/verslas/imoniu-pulsas/perspeja-prisidengiant-lietuvos-draudimo-vardu-siunciami-kenkejiski-laisai-983764
Atsipalaidavom perdaug ir užsikrėtimų kreivė kyla aukštyn,
sergamumo banga gena bangą ir Verygos asmuo,
po rinkimų nukrenta žemyn..
kaip akmuo!
Spėlioja, kodėl LV ir EE ne taip smarkiai dauginasi.
Priežastis, ko gero, slypi nesuvokiamai lengvapėdiškuose pirmuosiuose žingsniuose – kai atvykstantys į oro uostą tik termometru tikrinami buvo (o traukiniais, autobusais, spec. transportu, kitais automobiliais, jūra atvykstantys visai netikrinti?).
Tai buvo tikrinimo imitacija, nežiūrint, kad visi medikai žino, jog a) temperatūros nebuvimas nereiškia, jog žmogus sveikas; b) ne visada užkratas save simptomais išduoda – yra ir „pogrindyje partizanaujančių”… Nežiūrint to, visi buvo paleidžiami į visas keturias puses, užuot čia pat, sienos kirtimo vietose, uostuose visus izoliavus tam pastatytuose surenkamuose pastatuose. Todėl šiandien nežinome, kiek dešimčių tūkstančių jau persirgusių turime, ir, kas dar baisiau, – kiek slaptų užkrato nešiotojų tarp mūsų vaikšto (gal ir aš?).
Nuo tada, kai pasklido pirmos žinios iš Kinijos, buvo laiko bent kiek rimčiau pasiruošti – ir patalpas atvykstantiems paruošti (juk ne tik miestuose yra nenaudojamų patalpų ar net pastatų – uždarytos mokyklos, kultūros namai, socialinis būstas ir kt., o Vilniuje kad ir tos pačios Lukiškės – tik atitinkamai pritaikyti reikėjo)
Imitacija yra menas. Yra ypatingai gabių politikierių ir vadovų – menininkų. Aukščiausio lygio imitatorių.