
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į švelnėjančias karantino sąlygas, atnaujino reikalavimus dėl keleivių plukdymo mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis.
Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytame sprendime nurodoma nuo gegužės 18 d. įpareigoti plaukiojančių priemonių savininkus ir kitus plukdymą organizuojančius asmenis riboti asmenų skaičių laivuose, atsižvelgiant į jų įrengimą ir plotą. Plukdant didesnes nei 5 asmenų grupes, tarp keleivių (išskyrus šeimos narius) privaloma išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą.
Kaip ir anksčiau, organizuojant plaukimą turi būti užtikrinta, kad vyresni nei 6 metų asmenys į plukdymo priemones būtų įleidžiami tik dėvintys apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones ir kad jas dėvėtų viso plaukimo metu. Neleidžiama plukdyti asmenų, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
Taip pat privalu užtikrinti, kad įranga (pvz., gelbėjimo liemenės ir kt.) būtų priskirta konkrečiam asmeniui. Kitam asmeniui ji gali būti perduota tik po valymo ir dezinfekcijos.
Viso plaukimo metu turi būti sudarytos sąlygos tinkamai keleivių rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai: esant galimybei plauti rankas vandeniu ir muilu, nesant galimybės plauti rankų – dezinfekuoti rankas dezinfekciniu skysčiu ar dezinfekcinėmis servetėlėmis.
Privalu prieš plukdymą raštu arba žodžiu pranešti, kad nerekomenduojama plaukti rizikos grupės asmenims – vyresniems nei 60 m. amžiaus ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis. Taip pat keleivius rekomenduojama informuoti apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).
Plukdymo priemonėse gali dirbti tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių.