1969 metų liepos 16 dieną 16 val. 32 min. Lietuvos laiku raketa „Saturn V“ pakilo iš NASA Kenedžio kosmoso centro Floridoje. Kurtinantis griausmas ir virpanti ugnis užliejo starto aikštelę. Pirmoji raketos pakopa per 1 sekundę sudegindavo iki 20 tonų kuro. „Tai buvo tarsi skraidanti bomba“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto A. Gustaičio aviacijos instituto doktorantas Laurynas Mačiulis.
Milijonas amerikiečių susirinko aplinkiniuose paplūdimiuose, kad savo akimis stebėtų raketos pakilimą. Istorinis įvykis buvo tiesiogiai transliuojamas 33 pasaulio šalyse. Jis buvo sėkmingas – astronautai Neilas Armstrongas, Bazas (Buzzas) Aldrinas ir Michaelas Kolinsas (Collinsas) beveik 400 tūkst. kilometrų atstumą iki Mėnulio įveikė per tris dienas. Jie buvo pasiruošę savo kojomis pajusti Mėnulio paviršių.
Video:
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.
Citata: “„Mokslo sriuba“: kaip „Apollo 11“ misijos astronautai pasiekė Mėnulį? | LRT nuotr.”
Įdomu, ką reiškia klaustuko ženklas? Kgbistinę propagandą net ir čia.
”…kaip „Apollo 11“ misijos astronautai pasiekė Mėnulį? ” Labai geras klausimas. Būtų šaunu, jei ir paaiškinta būtų. Ypač įdomu, kaip sugebėjo raketą sustabdyti vakuume švelniam nusileidimui, kaip sugebėjo vakuume pakilti nuo Mėnulio ir grįžti į Žemę ? Labai norėčiau žinoti. Gal galit kas nors bendrais bruožais nupasakoti ? Juk tada dar nebuvo kompiuterių – viskas rankiniu būdu ir tušinuku ant popieriaus skaičiuota. O gal čia ta sriuba, per klaidą, ne tame skyrelyje verdama, gal Labanakt vaikučiai turėtų būti ? 🙂
Vidiniam balsui. Nors aš nelabai tikiu ta misija, kaip ir jų ” taikos misijoms” (ir karinėms) nuveiktoms žemėje , bet kosminių rakietu varikliai ne profeleriniai ar reaktiviniai ,kuriems reikalingas oras, o rakietiniai.
Ačiū. Išsamus ir protingas paaiškinimas 🙂 ps , o rakietiniams deguonies nereikia ? Dėl kitko pasiduodu … Kristus dar ne tokių stebuklų pridarė. Čia religija, ne mokslas.