Sausio 16 d., trečiadienį, 17.30 val., Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) vyks Vilniaus forumo konferenciją „Kaip išsaugoti Europą? Europos Sąjunga jos parlamento rinkimų išvakarėse“.
Konferencijos rengėjų teigimu, akademine ir politine paskata surengti tokią konferenciją yra būtinybė aptarti Europos Sąjungos (ES) padėtį gilėjančios jos krizės akivaizdoje artėjant ES politinį veidą neišvengiamai pakeisiantiems Europos parlamento (EP) rinkimams.
„Visi, susirūpinę Europos Sąjungos išlikimu ir sekantys joje vykstančius procesus, šiandien supranta, kad artimiausiu laiku spręsis jos ateities klausimas. Europos Komisijos vicepirmininko žodžiais tariant, šiais metais vyks mūšis dėl Europos sielos. Didelių krizių ir istorinių lūžių laikotarpiais bet kuriai valstybei, o ypač tokiai nedidelei kaip Lietuva, gyvybiškai svarbu turėti savarankiškai ir valstybiškai mąstančią bei ryžtingai veikiančią politinę klasę, savo tautai ir šaliai atsidavusį ir intelektualiniu požiūriu stiprų akademinį politikos tyrinėtojų ir analitikų sluoksnį, o taip pat blaiviai ir objektyviai apie laukiančius sunkumus ir iššūkius piliečius informuoti gebančią sąžiningą ir patriotišką žiniasklaidą. Visa tai turėjome prieš trisdešimt metų atkurdami nepriklausomą Lietuvos valstybę. Užslinkus dabartinei krizei nieko panašaus kol kas nėra“, – sako konferencijos sumanytojas prof. Vytautas Radžvilas.
„Vilniaus forumas įsitikinęs, kad Lietuva lieka visoje ES verdančių diskusijų dėl Sąjungos ateities nuošalėje. Šalies politikai sąmoningai stengiasi neužimti jokios pozicijos ir išlaukti, kokį likimą jai paruoš Europos galingieji, nors turėjo būti seniai suprasta, kad geopolitinių pokyčių ir augančios įtampos tarp ES ir NATO akivaizdoje Lietuva gali išlikti tik tuo atveju, jei pati imsis iniciatyvos spręsti savo likimą, kaip tai prieš tris dešimtmečius padarė Sąjūdis“, – rašoma konferenciją pristatančiame pranešime .
Konferencijos tikslus ir prasmę prof. V.Radžvilas apibudino taip: „Vadinamasis „euroskepticizmas“ prasismelkė į plačius ES akademinio ir intelektualinio elito sluoksnius, vyksta rimtos diskusijos ir solidžios mokslinės konferencijos, kuriose stengiamasi realistiškai apmąstyti krizę ir jos keliamus pavojus integracijos projektui ir atskiroms šalims. Tuo tarpu Lietuvoje į ES padėtį ne per rožinius ideologinio „euroentuziazmo“ akinius išdrįsta pažvelgti tik pavieniai autoriai, dažniausiai net nepriklausantys oficialiųjų Europos integracijos tyrinėtojų sluoksniui. Vaizdas visiškai primena regėtąjį 1988 m. rudenį, kai Lietuvoje pakilus Sąjūdžio bangai ir visuomenei pradėjus atvirai ir drąsiai kalbėti apie byrančios TSRS imperijos ydas, to meto sovietinės „integracijos“ ideologai arba neturėjo ką pasakyti, arba net toliau iš inercijos mechaniškai kartojo lozungus apie vis tiek ateisiantį šviesų komunizmo rytojų ir Lietuvos laukiantį suklestėjimą „atnaujintoje“ lenininėje-gorbačiovinėje TSRS federacijoje. Šiandien net akademinių institucijų studentams panašiai nesidrovima meluoti, kad ES ištikusi neturinti precedento krizė nėra jokia naujovė. Ideologinio apakimo ir baimės skatinamas troškimas išvengti akistatos su realybe toks stiprus, kad nusišnekama esą po tokių sukrėtimų kaip Brexit Sąjunga tik sustiprėsianti. Šitokiame kontekste rengiama konferencija ir jos metu turinti įvykti laisva ir principinė diskusija apie ES skaudulius turi būti vertinama kaip būtinas intelektualinis, o iš dalies ir politinis žingsnis naujo ir atviro žvilgsnio į ES padėtį link, ieškant konstruktyvių išeičių iš visai Europai, ir pirmiausiai Lietuvai, potencialiai pragaištingos krizės“.
Konferencijoje ketinama aptarti Europos tapatybės, ES ideologinių pagrindų, ES ir suverenių tautų ir valstybių santykio, migracijos keliamo iššūkio, geopolitinių grėsmių, ES žemės ūkio politikos klausimus.
Pranešimus skaitys filosofai prof. V. Radžvilas, dr. Vytautas Rubavičius, dr. Mindaugas Stoškus, politologai Vytautas Sinica ir Dovilas Petkus, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus ir Martynas Katelynas.
Konferencijos metu bus galima leidėjų kainomis įsigyti naujausią „Valstybingumo studijų centro“ išleistą britų analitiko Edo Vesto (Ed West) knygą „Įvairovės iliuzija“, kurioje nagrinėjamos masinės imigracijos ir multikultūralizmo politikos ištakos ir jų pasekmės Europai.
Susiję straipsniai:
- „Vilniaus forumas“ kviečia į konferenciją „Visų pirma – Lietuva!“
- „Vilniaus forumas“ kviečia į konferenciją „Lituanistika globalizmo vėtroje: ugdyti tautos kultūrą, stiprinti valstybę“
- Vilniaus forumas kviečia apginti Vyčio paminklą (peticijos pasirašymas)
- Mokslų akademijoje vyks konferencija apie J.Marcinkevičių ir pastangas išsaugoti valstybinį mąstymą
- „Vilniaus forumas“ iškelė uždavinį – sugrąžinti suverenitetą Tautai (nuotraukos)
- Vilniaus forumas reikalauja, kad Lietuvos valdžia stabdytų lituanistikos žlugdymą (video)
- ERK rengia politinę nuomonę dėl Europos Parlamento pasiūlymo keisti rinkimų į Europos Parlamentą tvarką
- „Vilniaus forumas“ siūlo iš esmės keisti Lietuvos socialinę ir ekonominę politiką
- „Vilniaus forumo“ konferencija kelia klausimą – būti ar nebūti Lietuvos valstybei?
- Besitelkiantis „Tautos forumas“ kviečia į trispalvės 100-mečio eiseną ir mitingą „Lietuva yra čia!“
- Vilniaus forumas: būtina iš esmės keisti studijas verslu pavertusią aukštojo mokslo politiką
- VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto vadovybė pabūgo susitikimo su Vokietijos parlamento nariais? (video)
- Laiko sukiojimo klausimas jau ant Europos Parlamento stalo
- Į konferenciją Vilniuje atvyks Bundestago nariai, atstovaujantys „Alternatyva Vokietijai“
- V. Sinica. Kokią Europą rinksimės? Britų referendumo pamokos
Kad išsaugoti Europą, reikia išjungti rublinių maskvėnų bei eurorublinių briuseliokų viską griaunantį komunistinį režimą.
Išjungti reiktų ir iš vakarų pusės einantį liber-bolševizmą nes šis yra klastingesnis už rytietišką bolševizmą.
Tai belieka atstatyti “geležinę uždangą”, Trampas stato su Meksika tvorą, o Lietuva atstatytų tą uždangą. Belieka lenktyniauti, kas – greičiau…
Liberalizmas kalsitingesnis uz bolsevizma? Na, pirma karta uzejua i si psulapi, bet tai ir bus paskutinis po tokiu izvalgu.
Panašu, kad tai dirbtinis ES probleminimas. Konkrečiau – tai juntamas savanaudės Lenkijos politikos strategijos kvapas ir tiek. Akivaizdu, kad Lietuvai su juo negali būti pakeliui. Dėjimosi su Lenkija istorinės pamokos iš atminties Lietuvoje dar nėra išdilusios. ES yra demokratiškai valdomas valstybinis darinys. Jam priklausančiai šaliai jokia valstybinio valdymo prievarta, totalitariniai principai jame negresia. Bendri ES valdymo sprendimai priimami derybų keliu ir bendru ES šalių sutarimu. Būtent taip buvo išspręstas ir nesenas Lenkijos užmojis dėl teismų reformos. Lenkija neįtikino EK, kad jos sumanyta teismų reforma nepažeistų demokratinio valdžių pasidalinimo principo, ir po aiškinimųsi su EK sumanytą teismų reformą atšaukė. Taip yra sprendžiami ir kiti klausimai, taigi krizinio pavojaus grėsmių nei ES, nei apskritai Europai nėra. Tad konferencijoje keliamas klausimas, kaip išsaugoti Europą, perdėtas – tik retorinis…
Kol Briuselyje bei EŽTT sėdės tie, kas lenktyniauja dėl greičiausiai „pažangias” pažiūras PRIEVARTA įdiegusiojo vardo, tol pati ES savo viduje savo rankomis gamins savo priešus.
Visos iš Kremliaus glėbio bei įtakos pabėgusios tautos sočios smurtinio pažiūrų diegimo, visos perėjo tą tarpsnį, kai partijos paliepimu teko tylomis upių tėkmę priešinga kryptimi gręžti.
Tai, kad iš bolševikų prievartos metodus perėmę, ES ir EŽTT savo ideologiją ŽT pavadino, esmės nekeičia: jie, kaip ir bolševikai, psichologiniu bauginimu, baudomis bei bausmėmis smurtu verčia tautas „nugalėti gamtą”, patys visiškai nesiskaitydami su pažiūromis tų, kas gamtą gerbia.
Kol jie savo pažiūras laužtuvu per tautų stuburą diegs, tol daugės ES nusivylusių, nes savo diegiama ideologija jie patys pažeidžia ŽT, kad ir tuo, kad nepaiso TMAPK įrašytos pastabos, jog turi būti atsižvelgiama ir istorinę patirtį (šiuo atveju – su tauta, kurios kolonijos ir kitoje valstybėje esama), bei į kitas aplinkybes.
Iš Kremliaus išsivadavusių tautų patirtis ta, kad KGB informatoriais (ir ne tik!) dirbo daugybė HS pakraipos asmenų. Suprantama HS euforija, tų baimių nusikračius, bet… ar tai privalo reikšti, jog dabar HS eilė atėjo prieš visą kitą visuomenės dalį smurtauti? Kol ES nesuvoks ir nesusitaikys, jog net tiems, kam prigimtinė gamtos tvarka nerūpi, anuomet tautos gautą pamoką jie puikiai išmoko, ir nuo jos gal ir šimtmečio reiks, kad pasveiktų!
koks skirtumas, kas sedes Briuselyje?
Kol Briuselis sedes tavo galvoj, tol toliau rasinesi tukstancius tusciu zodziu, toliau vergaudamas.
nuo seimo, IMF ir UN, Macrono, Merkel ir jos sveciu.
nuo kitos smulkmes patys pasisaugosim.
Taip, – Viešpatie saugok nuo tų “nevidonų” ir atverk kelius į Lietuvą Žečpospolitai šliaužinti pirmiausiai tarpukario vasalinian Kaunan, jo rajonan ir taip padėk jai įsitaisyti vison Lietuvon…