Rugsėjo 7 d. Tautinių bendrijų namuose atidaryta paroda „Pranciškaus Skorinos Rusėniškajai Biblijai – 500“.
Prieš 500 metų, Prahoje, Pranciškus Skorina atskiromis knygomis pradėjo spausdinti į bažnytinę slavų kalbą išverstą Šventąjį Raštą – „Rusėniškąją Bibliją“.
Po penkerių metų, 1522-aisiais, jis Vilniuje išleido – „Mažąją kelionių knygelę“, o 1525-aisiais – dar vieną knygą, šiandien žinomą „Apaštalo“ pavadinimu. Šiais darbais jis ne tik atvertė naują, itin reikšmingą lapą Lietuvos rusėnų raštijoje, ne tik pradėjo spausdinto žodžio Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštijoje istoriją, bet ir paliudijo keletą dalykų, esmingai pabrėžiančių tiek jo – Renesanso žmogaus, tiek jo tėvynės – įvairiakalbės, įvairiatautės senosios Lietuvos, pasiruošimą kultūros naujovėms.
Parodos atidaryme dalyvavo Audrys Antanaitis, Ditė Česėkaitė ir Arūnas Sartanavičius.
Tai tautinių mažumų ar visdėlto tautinių bendrijų?! Gal, sakau, vieną kartą atsiverskime LR Konstituciją ir pasižiūrėkime, ar ten yra tokia sąvoka kaip “Tautinės mažumos”? Apie tautines bendrijas ten yra parašyta, o apie kažkokias mistines tautines mažumas nėra nė vieno žodžio… Nuo savęs pridursiu, kad mažumos Lietuvoje – tai LGBT (lezbietės, gėjai, biseksualai, transvestitai ir kitokie p*darai).
Kokios jie “mažumos”? Šitiems kitokie epitetai taikytini. 😉
Atsiprašau, korektūros klaida.
Turėjo būti:
Tautinių mažumų(?!!) namuose – pažintis su Pranciškumi Skorina
Pamėgdžiojant žinomą poetą: “Čia – Lietuva, čia tautinėmis mažumomis lyja…”