
Birželio 8 d., trečiadienį, 17 val. Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje (Pilies g. 17) vyks Virginijaus Kašinsko etnotapybos parodos „ALKAGIRIS“ atidarymas.
Etnotapybos parodoje „ALKAGIRIS“ perteikiama šventųjų medžių ir miškų vaizdinė struktūra. Alkagiris – tai šventoji giria. Medis lietuvių pasaulėžiūroje simbolizuoja pasaulio ašį ir tris sferas: šaknys – požemio pasaulį, kamienas – žmonių gyvenamąją erdvę, o šakų ir lapijos vainikas – dangiškąją sferą.
Dailininkas Virginijus Kašinskas pasakoja apie būsimą parodą: „Kiekvienam būtina stengtis suvokti savo tautos kultūrą, perimti senolių ir tėvų dvasinę patirtį, kalbą, etnines tradicijas ir papročius, visa tai puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms.
Medis savyje simboliškai jungia tris sferas – požemio pasaulį, žmonių gyvenamąją ir dangiškąją erdvę. Žmogus medžio vaizdiniu susieja save su tomis sferomis. Lietuviai tiki, kad medžiai yra gyvi, jaučiantys, kad su medžiais galima bendrauti ir kad medžiuose gyvenančios mirusiųjų protėvių vėlės.
ALKAGIRIS tai šventoji giria. Giria lietuviams buvo pagarbos pilna sakrali erdvė, dievų buveinė, apeigų vieta, čia jie aukodavo dievams. Ąžuolą siejo su Perkūno dievybe, garbino miškus globojančią deivę MEDEINĄ ir žvėris globojančią deivę ŽVĖRŪNĄ. Dlugošo veikaluose įvardijama, kad ne kiekviena giria galėjo būti šventa, o tik toji, kur auga seni (keistai suaugę) medžiai, kur yra šventieji šaltiniai, šventieji akmenys – ten, kur daug vietų, tinkamų aukojimo ritualams.“
Virginijus Kašinskas gimė 1955 m. Žemaitijoje, Šilalės rajone. 1987 m. baigė tapybos studijas Vilniaus dailės institute ( dabar Dailės akademija). 1992 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Yra lietuvių etninės kultūros draugijos narys. 2005 suteiktas meno kūrėjo statusas. Parodose dalyvauja nuo 1987 m. Surengęs 74 personalines tapybos ir piešinių parodas Lietuvoje ir užsienyje.
Menininkas yra respublikinių ir tarptautinių tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis.
Parodos atidarymo renginys nemokamas. Paroda veiks iki liepos 6 d.
Puikus tapytojas. Buvau ne vienoje temin4je parodoje. “Alkagiris” bus man kaip naujas žvilgsnis į senosios baltų kultūros dvasines gelmes. Būtinai aplankysiu.
Kyla klausimas, kas yra šiam Dailininkui pats Medis – šventenybė, priemonė pabendravimui su Anapusybe, sielos ir kūno “gydykla”, gal tik pagarba Protėvių religijai, kultui ?