Balandžio 14 d. Seimas, 27 balsavus už, 3 – prieš ir 18 parlamentarų susilaikius, po pateikimo pritarė Seimo nutarimo „Dėl nepriklausomybės kovų ir pasipriešinimo istorijos dėstymo“ projektui Nr. XIIP-2904.
Nutarimu siūloma Seimui, atsižvelgiant į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos XXII suvažiavimo metu buvo priimta rezoliuciją, kurioje konstatuota kad visose mokyklose tautinis patriotinis ugdymas yra nepakankamas; siekiant ugdyti patriotiškumo dvasią kaip vieną svarbiausių pasipriešinimo formų dabartinėje geopolitinėje situacijoje; pabrėžiant, jog jaunoji karta turi būti auklėjama patriotiškumo ir pagarbos kovotojams už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę dvasia pasiūlyti Švietimo ir mokslo ministerijai:
skirti visoms Lietuvos respublikoje veikiančioms mokykloms tikslinį finansavimą „Laisvės kovų istorijos“ programų vykdymui, gautų rezultatų sklaidai ir vertinimui;
įteisinti „Laisvės kovų istorijos“ programą kaip privalomą, visoms Lietuvoje veikiančioms mokykloms;
sudaryti palankias sąlygas istorijos mokytojams kelti kvalifikacija ir tobulinti dėstymo įgūdžius nepriklausomybės kovų ir pasipriešinimo istorijos klausimais.
Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – birželio 26 d.
Teigiamas dalykas, bet – ar teisingai suskaičiavau, kad iš 141 dalyvavo tik 48 seimūnai (iš kurių 3 – komuniagos, o 18 – liberastai)? O kur kiti?
Beje, dėl teiginio “visose mokyklose tautinis patriotinis ugdymas yra nepakankamas” – liberast-marksistai jį apskritai iškainkinti žada: http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/diskutuojama-kaip-svietima-lietuvoje-padaryti-globalu/200085